Bedford Spring Fours & Small Boats Head

Sunday 8th April 2018

This page is available sorted by Division and by Club

 
Open Coxed Fours (Band 1) (Op.1.4+)
205Div 2London RC (Williams)
206Div 2London RC (Reeder)
405Div 4London RC (Williams)
406Div 4London RC (Wing)
609Div 6London RC (Wing)
610Div 6London RC (Reeder)
 
Open Coxed Fours (Band 2) (Op.2.4+)
207Div 2Milton Keynes RC (Smith)
503Div 5Broxbourne RC (Theobald)
504Div 5Birmingham RC (Heppel)
804Div 8Bedford Rowing Club (Young)
 
Open Coxed Fours (Band 3) (Op.3.4+)
103Div 1Royal Air Force RC (Littlefield)
304Div 3Birmingham RC (Heppel)
408Div 4Milton Keynes RC (Uvira)
409Div 4Northampton RC (Barford)
505Div 5Broxbourne RC (Watkins)
507Div 5Champion of the Thames (Venn)
506Div 5Cantabrigian RC (Welsh)
 
Open Coxed Fours (Band 4) (Op.4.4+)
305Div 3Birmingham City University Rowing Club (Johnson)
306Div 3Cantabrigian RC (Bennett)
410Div 4Nottingham RC (Bracun)
508Div 5Birmingham City University Rowing Club (Caglayan)
701Div 7Cantabrigian RC (Steyn)
 
Masters B/C Coxed Fours (Mas.BC.4+)
611Div 6Nottingham RC (Bracun =B)
614Div 6Bedford Rowing Club (Rodney =C)
 
Masters D Coxed Fours (Mas.D.4+)
105Div 1Star Club (Crook)
209Div 2Broxbourne RC (Hosking)
411Div 4Broxbourne RC (Brown)
509Div 5Bedford Rowing Club (Brown)
510Div 5Bedford Rowing Club (Cestaro)
616Div 6Milton Keynes RC (Capp)
 
Masters E Coxed Fours (Mas.E.4+)
216Div 2Star Club (Hunt)
308Div 3Star Club (Crook)
702Div 7Star Club (Gowing)
 
Masters F/G Coxed Fours (Mas.FG.4+)
109Div 1Star Club (Hunt =F)
309Div 3Bedford Rowing Club (White =G)
414Div 4Star Club (Chillingsworth =F)
511Div 5Star/Bedford (Armstrong =F)
512Div 5Nottingham RC (Williamson =F)
 
Women's Coxed Fours (Band 1) (W.1.4+)
112Div 1Northampton RC (Alford)
311Div 3Northampton RC (Walker)
415Div 4Peterborough City (Richardson)
 
Women's Coxed Fours (Band 2) (W.2.4+)
313Div 3Broxbourne RC (Pattinson)
416Div 4Birmingham RC (Mulligan)
621Div 6Peterborough City (Dobler)
 
Womens Coxed Fours (Band 3) (W.3.4+)
217Div 2Broxbourne RC (Harvey)
314Div 3West Norfolk RC (Pryer)
704Div 7Birmingham RC (Mulligan)
 
Womens Masters A/B Coxed Fours (W.Mas.AB.4+)
113Div 1Milton Keynes RC (Pilcher =B)
218Div 2Peterborough City (Read =A)
310Div 3Nottingham RC (Bloor =B)
617Div 6Peterborough City (Parker =B)
 
Womens Masters C Coxed Fours (W.Mas.C.4+)
114Div 1Peterborough City (Wallace)
312Div 3Peterborough City (Parker)
513Div 5Nottingham RC (Bloor)
 
Women's Masters D Coxed Fours (W.Mas.D.4+)
117Div 1Peterborough City (Parker)
315Div 3Milton Keynes RC (Wilson)
316Div 3Star Club (Rainbow)
516Div 5Peterborough City (Walters)
 
Womens Masters E/F Coxed Fours (W.Mas.EF.4+)
118Div 1Star Club (Gowing =E)
224Div 2Star Club (Appleton =E)
419Div 4Walbrook RC (Thom =F)
519Div 5Peterborough City (Wallace =E)
 
Open Coxless Fours (Band 1) (Op.1.4-)
201Div 2London RC (Senior)
202Div 2London RC (Mend??a)
402Div 4London RC (Senior)
403Div 4London RC (Mend??a)
404Div 4London RC (Plantenga)
500Div 5Fulham Reach RC (Barton)
603Div 6London RC (Senior)
604Div 6London RC (Plantenga)
608Div 6Bedford Rowing Club (Young)
800Div 8Bedford Rowing Club (Dingley)
801Div 8Fulham Reach RC (Forrest)
 
Open Coxless Fours (Band 2) (Op.2.4-)
102Div 1Broxbourne RC (Marsh)
203Div 2London RC (Plantenga)
300Div 3Broxbourne RC (Maynes)
605Div 6Bedford Rowing Club (Dingley)
606Div 6London RC (Mend??a)
607Div 6Fulham Reach RC (Grimwood)
802Div 8Fulham Reach RC (Taylor)
803Div 8Fulham Reach RC (Grimwood)
 
Open Coxless Fours (Band 3) (Op.3.4-)
204Div 2Northampton RC (Tinant)
301Div 3Broxbourne RC (Richardson)
501Div 5Fulham Reach RC (Taylor)
 
Masters G/H Coxless Fours (Mas.GH.4-)
110Div 1Bedford Rowing Club (White =G)
622Div 6Norwich RC (Miller =H)
 
Open Quads (Band 1) (Op.1.4X)
200Div 2Peterborough City / RAF RCs (King)
400Div 4Bedford Rowing Club (Taylor)
401Div 4Peterborough City / RAF RCs (King)
600Div 6Leicester RC (Bowles)
601Div 6Peterborough City / RAF RCs (King)
700Div 7Broxbourne RC (Cheale)
 
Open Quads (Band 2) (Op.2.4X)
100Div 1Broxbourne RC (Richardson)
104Div 1Mossbourne Rowing Academy (Burley)
111Div 1Oundle Town RC (Watson)
612Div 6Birmingham RC (Cutts)
613Div 6Bedford Rowing Club (Reed)
 
Masters D Quads (Mas.D.4X)
208Div 2Broxbourne RC (Kelly)
615Div 6St Ives RC (Ashmore)
 
Masters E Quads (Mas.E.4X)
108Div 1Star Club (Wille)
212Div 2Peterborough City (Blackman)
213Div 2Oundle Town RC (Dunn)
215Div 2Milton Keynes RC (Bidgood)
307Div 3Star Club (Armstrong)
412Div 4Broxbourne RC (Kelly)
 
Masters F/G/H Quad Sculls (Mas.FGH.4X)
115Div 1Peterborough City (Smith =F)
319Div 3Norwich RC (Miller =H)
413Div 4Peterborough/Oundle (Green =G)
 
Junior 18 Quads (J18.4X)
101Div 1Oundle Town RC (Pendred)
302Div 3St Neots RC (Johnson)
502Div 5City of Cambridge (Pook)
602Div 6Cantabrigian RC (James)
 
Women's Quads (Band 1) (W.1.4X)
514Div 5Broxbourne RC (Quad)
618Div 6Sudbury RC (Treagust)
703Div 7Sudbury RC (Moule)
805Div 8Bedford Rowing Club (Cooke)
 
Women's Quads (Band 2) (W.2.4X)
106Div 1Star Club (Keats)
107Div 1West Norfolk/RAF (Jacobs)
210Div 2Peterborough City (Parker)
211Div 2Leicester RC (Haracz)
417Div 4Walbrook RC (Bullard)
518Div 5Peterborough City (Parker)
 
Womens Masters E/F Quad Sculls (W.Mas.EF.4X)
219Div 2Oundle Town RC (Stratton =E)
220Div 2Broxbourne RC (Taylor =E)
221Div 2Walbrook RC (Bullard =E)
222Div 2Walbrook RC (Field =F)
 
Women's Junior 16 Quads (W.J16.4X)
116Div 1Oundle Town RC (Coombs)
515Div 5Leicester RC (Leicester Rc)
619Div 6Bedford Rowing Club (Monaghan)
 
Mixed Masters E/F Quad Sculls (Mx.Mas.EF.4X)
303Div 3Oundle Town RC (Milborne =E)
407Div 4Broxbourne RC (O'Puirseil =E)
620Div 6Champion of the Thames (Reed =F)
 
Junior 15 Coxed Quads (J15.4X+)
119Div 1Mossbourne Rowing Academy (Hepburn)
320Div 3Star Club (Roberts)
321Div 3Leicester RC (Moore)
705Div 7Bedford Rowing Club (Loveday)
806Div 8Bedford Rowing Club (Fisher)
 
Junior 14 Coxed Quads (J14.4X+)
225Div 2Oundle Town RC (Cruise)
521Div 5Fulham Reach RC (Forrest)
623Div 6Mossbourne Rowing Academy (Carrick)
807Div 8Fulham Reach RC (Lyons)
 
Women's Coxed Quads (W.4X+)
223Div 2St Neots RC (W1)
317Div 3Bedford Rowing Club (Williams)
318Div 3St Neots RC (w2)
517Div 5Bedford Rowing Club (Gendron)
 
Women's Junior 15 Coxed Quads (W.J15.4X+)
120Div 1Bedford Rowing Club (Cooke)
418Div 4Mossbourne Rowing Academy (Smerdon)
520Div 5Fairlop RC (Webb)
 
Open Coxless Pairs (Op.2-)
230Div 2Oundle Town RC (Bradshaw/Dunn)
327Div 3Broxbourne RC (Cheale/Woolgar)
428Div 4Royal Air Force RC (James/Jackman)
536Div 5Milton Keynes RC (Turner/Blewitt)
537Div 5Leicester RC (Haracz/Clark)
629Div 6Fulham Reach RC (Barton/Dickens)
630Div 6Fulham Reach RC (Gompertz/Field)
 
Masters E Coxless Pairs (Mas.E.2-)
240Div 2Oundle Town RC (Quigley/Heaney)
340Div 3Peterborough City (Dolby/Davis)
 
Women's Masters D Coxless Pairs (W.Mas.D.2-)
140Div 1Star Club (Russell/Appleton)
 
Open Double Sculls (Band 1) (Op.1.2X)
121Div 1Medway Towns RC (Blair/Mitchelhill)
324Div 3Fulham Reach RC (De Burgh/Pilkington)
421Div 4Medway Towns RC (Humphrey/Martin)
422Div 4St Neots RC (Shreeves/Todd)
423Div 4Leicester RC (Bowles/Cook)
522Div 5St Neots RC (Williams/Williams)
 
Open Double Sculls (Band 2) (Op.2.2X)
326Div 3Mossbourne Rowing Academy (Gowan/Burley)
424Div 4Bedford Rowing Club (Brewster/Brown)
524Div 5Broxbourne RC (Walker/Ummarino)
525Div 5Bedford Rowing Club (Kilby/Loveday)
526Div 5Broxbourne RC (Maynes/Sullivan)
527Div 5Broxbourne RC (Evans/Richardson)
528Div 5Royal Air Force RC (Gray/Jamieson)
529Div 5Royal Air Force RC (Kerry/Nichols-Elton)
625Div 6Birmingham City University Rowing Club (Yehia/Aldridge)
 
Masters A/B Double Sculls (Mas.AB.2X)
322Div 3Medway Towns RC (Mitchelhill/Blair =B)
323Div 3Oundle Town RC (Cook/Bradshaw =B)
530Div 5Fulham Reach RC (McDonald/Jacquemyn =A)
 
Masters C/D Double Sculls (Mas.CD.2X)
126Div 1Broxbourne RC (Pike/Dunk =C)
226Div 2Medway Towns RC (Martin/Humphrey =C)
420Div 4Birmingham RC (Herring/Cutts =C)
426Div 4Star Club (Bennewith/French =D)
624Div 6Leicester RC (Wright/Clark =C)
707Div 7Sudbury RC (White/King =D)
 
Masters E/F Double Sculls (Mas.EF.2X)
127Div 1Star Club (Armstrong/Sogan =E)
128Div 1Peterborough City (Dolby/Davis =E)
329Div 3Molesey BC (Kelly/Bowman =E)
330Div 3St Neots RC (Farrell/Williams =E)
430Div 4Sudbury RC (White/King =E)
431Div 4Peterborough City (Orme/Hodge =E)
432Div 4Peterborough City (Blackman/Lloyd =E)
433Div 4Maidstone Invicta RC (Baldwin/Manning =E)
538Div 5Bentham BC (Koepp/Bates =E)
544Div 5Norwich RC (Wynne/Bound =F)
808Div 8Sudbury RC (Arnott/Moriarty =F)
 
Masters G/H Double Sculls (Mas.GH.2X)
260Div 2Star Club (Crowther/Blackley =H)
341Div 3Norwich RC (Wynne/Bound =G)
545Div 5Broxbourne RC (O'Puirseil/Bilyard =G)
 
Junior 18 Double Sculls (J18.2X)
325Div 3Cantabrigian RC (Welsh/Sosnin)
523Div 5Broxbourne RC (Marsden/Long)
531Div 5Fulham Reach RC (Forrest/Brading)
706Div 7Fulham Reach RC (Gompertz/Brading)
 
Junior 16 Double Sculls (J16.2X)
125Div 1Broxbourne RC (Day/Orpin)
228Div 2Northampton RC (McDonnell/Wheeler)
229Div 2Northampton RC (Curtis/Murphy)
427Div 4Bedford Rowing Club (Reed/John)
532Div 5St Ives RC (Hasted/Crouch)
533Div 5Mossbourne Rowing Academy (James/Dyer-Reeves)
534Div 5Becket School RC (Keane/Keane)
535Div 5Becket School RC (Howick/Leigh)
708Div 7Becket School RC (Howick/Watt)
 
Women's Double Sculls (Band 1) (W.1.2X)
131Div 1Star Club (Bennewith/White)
233Div 2Sudbury/Ipswich (Titterington/Goodchild)
439Div 4Bedford Rowing Club (Blake Hurworth/Cooke)
631Div 6Leicester RC (Campbell/Henry)
632Div 6Mossbourne Rowing Academy (Yesufu/De Abaitua)
 
Women's Double Sculls (Band 2) (W.2.2X)
132Div 1Bedford Rowing Club (Henman/Smith)
133Div 1Bedford Rowing Club (Ratcliffe/Williams)
134Div 1Royal Air Force RC (Motriuc/Andrews)
234Div 2Oundle Town RC (Attley/Smith)
336Div 3Star Club (Duckett/Holder)
337Div 3Bedford Rowing Club (Ratcliffe/Flemons)
338Div 3Leicester RC (Waite/Wood)
440Div 4Bedford Rowing Club (Offer/Monaghan)
441Div 4Broxbourne RC (Hosking/Taylor)
442Div 4Leicester RC (Ward/Parsons)
443Div 4Leicester RC (Crouch/Haracz)
 
Womens Masters A/B/C Double Sculls (W.Mas.ABC.2X)
135Div 1Milton Keynes RC (Marshall/Mingaye =C)
239Div 2Star Club (King/Knight =C)
334Div 3Peterborough City (Smith/Calver =B)
335Div 3Fulham Reach RC (Cherry/Tatham =B)
436Div 4Peterborough City (Shipton/Griffiths =A)
543Div 5Star Club (Lynch/Winder =C)
 
Women's Masters D/E/F Double Sculls (W.Mas.DEF.2X)
136Div 1Oundle Town RC (Milborne/Birchall =D)
139Div 1Star Club (Taylor/Lamb =F)
241Div 2Leicester RC (Horrocks/Pulford =E)
339Div 3Sudbury RC (Muir/Moriarty =D)
344Div 3Oundle Town RC (Hook/Izod =E)
345Div 3Star Club (Tredget/Winder =E)
346Div 3Peterborough City (Lloyd/Wallace =E)
633Div 6Walbrook/Henley (Graham/Mehers =F)
 
Women's Junior 18 Double Sculls (W.J18.2X)
232Div 2Broxbourne RC (Lewis/Marsden)
434Div 4Leicester RC (Henry/Campbell)
435Div 4Sudbury RC (Moule/Maskell)
539Div 5Sudbury RC (Barnard/Treagust)
 
Women's Junior 16 Double Sculls (W.J16.2X)
238Div 2Leicester RC (Henry/Campbell)
331Div 3Oundle Town RC (Hodnett/Dew)
332Div 3Broxbourne RC (Troll/Bryant-Fowler)
333Div 3Nottingham RC (Aspley/Foot)
438Div 4Mossbourne Rowing Academy (Van Doorn/De Abaitua)
542Div 5Sudbury RC (Griffiths/Savage)
710Div 7Fairlop RC (Caidou/Fidegnon)
 
Mixed Double Sculls (Mx.2X)
231Div 2Poplar Blackwall & District (Ohene/Wade)
328Div 3Royal Air Force RC (Grapes/Goodall)
429Div 4Sudbury/Ipswich (Goodchild/Titterington)
626Div 6Walbrook RC (Gallagher/Gallagher)
627Div 6Sudbury RC (Titterington/Nichols)
628Div 6Sudbury RC (McLoughlin/Moule)
709Div 7Sudbury/Ipswich (Goodchild/Nichols)
 
Mixed Masters C/D/E Double Sculls (Mx.Mas.CDE.2X)
129Div 1Peterborough City (Apostolidou/Orme =C)
130Div 1Star Club (Thomson/Boggis =D)
235Div 2Poplar Blackwall & District (Dwan/Reid =E)
236Div 2Oundle Town RC (Bishop/Dunn =E)
237Div 2Champion of the Thames (Millar/Reed =E)
437Div 4Cantabrigian RC (Richardson/Auty-Jacklin =E)
540Div 5Molesey BC (Kelly/Bowman =E)
541Div 5St Neots RC (Farrell/Knowles =E)
 
Open Sculls (Band 1) (Op.1.1X)
122Div 1Broxbourne RC (Cheale)
123Div 1Bedford Rowing Club (Farley)
124Div 1Star Club (Taylor)
214Div 2Star Club (Taylor)
227Div 2Leicester RC (Harding)
242Div 2Walbrook RC (Gallagher)
243Div 2St Neots RC (Todd)
342Div 3Leicester RC (Smith)
343Div 3St Neots RC (Williams)
444Div 4Walbrook RC (Gallagher)
546Div 5Jesus College (Pearson)
711Div 7Peterborough City (Mackenzie)
712Div 7Bedford Rowing Club (Westbrook)
713Div 7Bedford Rowing Club (Dingley)
 
Open Sculls (Band 2) (Op.2.1X)
141Div 1Bedford Rowing Club (Baker)
244Div 2Leicester RC (Cook)
245Div 2Leicester RC (Bowles)
445Div 4Milton Keynes RC (Smith)
548Div 5Fulham Reach RC (De Burgh)
549Div 5Fulham Reach RC (Pilkington)
714Div 7Jesus College (Pearson)
715Div 7Bedford Rowing Club (Glasspool)
716Div 7Bedford Rowing Club (Pratt)
 
Open Sculls (Band 3) (Op.3.1X)
142Div 1Broxbourne RC (Maynes)
143Div 1Broxbourne RC (Walker)
246Div 2Milton Keynes RC (Uvira)
247Div 2Bedford Rowing Club (Malys)
248Div 2Bedford Rowing Club (Loveday)
249Div 2Leicester RC (Clark)
251Div 2Broxbourne RC (Marsden)
349Div 3Birmingham RC (Tomlinson)
350Div 3Leicester RC (Haracz)
550Div 5Leicester RC (Clark)
551Div 5Royal Air Force RC (Carpenter)
634Div 6St Ives RC (Hammond)
 
Open Sculls (Band 4) (Op.4.1X)
250Div 2Bedford Rowing Club (Fisher)
354Div 3Broxbourne RC (Ummarino)
355Div 3Broxbourne RC (Dunk)
356Div 3Broxbourne RC (Jones)
636Div 6St Ives RC (Wright)
718Div 7Bedford Rowing Club (Baran)
 
Masters A/B Sculls (Mas.AB.1X)
137Div 1Leicester RC (Smith =B)
138Div 1Huntingdon RC (Adams =B)
425Div 4Star Club (Taylor =A)
547Div 5Curlew RC (Scott =B)
 
Masters D Sculls (Mas.D.1X)
145Div 1Norwich RC (Bond)
253Div 2Broxbourne RC (O'Puirseil)
447Div 4Sudbury RC (Nichols)
552Div 5Star Club (Rainbow)
717Div 7Bedford Rowing Club (Brown)
 
Masters E Sculls (Mas.E.1X)
146Div 1Oundle Town RC (Chandler)
147Div 1Sudbury RC (Moriarty)
254Div 2Walbrook RC (Robinson)
351Div 3Star Club (Thomson)
352Div 3Nemesis Boat Club (Richardson)
353Div 3Fulham Reach RC (Macdonald)
448Div 4Walbrook RC (Robinson)
449Div 4Star Club (Waugh)
450Div 4Leicester RC (Clark)
553Div 5Star Club (Higgins)
635Div 6Ipswich RC (Jillings)
 
Masters F Sculls (Mas.F.1X)
156Div 1Sudbury RC (Milbank)
459Div 4Ipswich RC (Jillings)
460Div 4Champion of the Thames (Millar)
461Div 4Champion of the Thames (Gould)
 
Masters G/H Sculls (Mas.GH.1X)
361Div 3Bedford Rowing Club (Pitcairn =H)
559Div 5Sudbury RC (Arnott =G)
720Div 7Bedford Rowing Club (Banham-Hall =G)
 
Junior 17 Sculls (J17.1X)
144Div 1Broxbourne RC (Long)
252Div 2Leicester RC (Clark)
347Div 3St Neots RC (Lawrence)
348Div 3Nottingham RC (Chapman)
446Div 4Peterborough City (Mackenzie)
 
Junior 16 Sculls (J16.1X)
148Div 1Bedford Rowing Club (Reed)
149Div 1Bedford Rowing Club (Brewster)
150Div 1Bedford Rowing Club (Brown)
151Div 1Star Club (D'Arcy)
255Div 2Bedford Rowing Club (Kilby)
256Div 2Nottingham RC (Albery)
357Div 3Broxbourne RC (Day)
358Div 3Nottingham RC (Maliekkal)
359Div 3Nottingham RC (Haigh)
451Div 4Broxbourne RC (Orpin)
452Div 4Northampton RC (Oliver)
453Div 4Sudbury RC (McLoughlin)
554Div 5Becket School RC (Watt)
719Div 7Becket School RC (Leigh)
 
Womens Sculls (Band 1A) (W.1A.1X)
152Div 1Bedford Rowing Club (Moore)
153Div 1St Neots RC (Shreeves)
257Div 2Walbrook RC (Gallagher)
258Div 2London RC (Jackson)
360Div 3Fulham Reach RC (Ogger)
555Div 5Mossbourne Rowing Academy (Laukyte)
638Div 6Leicester RC (Henry)
 
Womens Sculls (Band 1B) (W.1B.1X)
454Div 4Bedford Rowing Club (Moore)
455Div 4Walbrook RC (Gallagher)
456Div 4London RC (Jackson)
 
Women's Sculls (Band 2) (W.2.1X)
154Div 1Bedford Rowing Club (Dickinson)
155Div 1Sudbury RC (Wallace)
259Div 2Broxbourne RC (Taylor)
458Div 4Sudbury RC (Brown)
556Div 5Birmingham RC (Knight)
 
Womens Adaptive (PR3) Sculls (W.PR3 1X)
640Div 6Sudbury RC (Brown)
 
Women's Masters A Sculls (W.Mas.A.1X)
637Div 6London RC (Jackson)
 
Womens Masters D/E/F Sculls (W.Mas.DEF.1X)
158Div 1Sudbury RC (Muir =D)
159Div 1Milton Keynes RC (Fryer =E)
366Div 3Cantabrigian RC (Auty-Jacklin =D)
367Div 3St Neots RC (Knowles =F)
462Div 4Champion of the Thames (Axworthy =F)
463Div 4Walbrook RC (Mehers =F)
 
Women's Junior 18 Sculls (W.J18.1X)
261Div 2Mossbourne Rowing Academy (Laukyte)
457Div 4Leicester RC (Henry)
557Div 5St Ives RC (Maddison)
558Div 5Leicester RC (Parkes-Bowen)
 
Women's Junior 16 Sculls (W.J16.1X)
157Div 1Star Club (Tugulu)
262Div 2Leicester RC (Henry)
362Div 3Broxbourne RC (Nash)
363Div 3Nottingham RC (Hepworth)
364Div 3Nottingham RC (King)
365Div 3Nottingham RC (Smith)
560Div 5City of Cambridge (Franklin)
561Div 5Fairlop RC (Fidegnon)
639Div 6Mossbourne Rowing Academy (Van Doorn)