Star Club Spring Head
Sunday 3
rd
March 2024
This page is available sorted by
Division
and by
Club
Open Eights (Band 1) (B1.Op.8+)
101
Div 1
Norwich School (Brightwell)
501
Div 5
Star Club (Smith)
502
Div 5
Bedford School (Black)
Open Eights (Band 2) (B2.Op.8+)
102
Div 1
Broxbourne RC (Karpov)
503
Div 5
Bedford School (Wright)
Junior 18 Eights (J18.8+)
103
Div 1
Norwich School (Wilkins)
104
Div 1
Bedford School (Lock)
105
Div 1
Bedford School (McGregor)
Junior 16 Eights (J16.8+)
106
Div 1
Bedford School (McFarland)
107
Div 1
Bedford School (Payne)
108
Div 1
Bedford Modern School (Green)
Junior 15 Eights (J15.8+)
109
Div 1
Bedford School (Gibson)
110
Div 1
Bedford School (Crowe)
201
Div 2
King's School Ely BC (Logan)
202
Div 2
Bedford Modern School (Fawcett)
301
Div 3
King's School Ely BC (Allen)
402
Div 4
Norwich School (Howard)
Women's Eights (W.8+)
204
Div 2
Bedford Girls School (Peck)
205
Div 2
Bedford Girls School (Dyall)
403
Div 4
Norwich School (Garvey)
Women's Masters C/D Eights (W.Mas.CD.8+)
117
Div 1
Sudbury RC (Newbigging =D)
404
Div 4
Sudbury RC (Newbigging =C)
Women's Junior 18 Eights (W.J18.8+)
114
Div 1
Norwich School (Garvey)
115
Div 1
Bedford Girls School (Hayward)
116
Div 1
Bedford Girls School (Giles)
206
Div 2
Bedford Girls School (Blake)
505
Div 5
Peterborough City (Szubzda)
Women's Junior 15 Eights (W.J15.8+)
118
Div 1
Bedford Girls School (Lock)
506
Div 5
Norwich School (Bandy)
Junior 14 Octuples (J14.8X)
111
Div 1
Bedford School (Phillips)
112
Div 1
Bedford School (Adedeji)
113
Div 1
Bedford School (Meier)
203
Div 2
Bedford Modern School (Davidson)
302
Div 3
King's School Ely BC (Sanders-Hewitt)
504
Div 5
Norwich School (Tam)
Women's Junior 14 Octuples (W.J14.8X)
119
Div 1
Bedford Modern School (Eyton-Williams)
120
Div 1
Bedford Girls School (Reynolds)
121
Div 1
Bedford Girls School (Pascall)
207
Div 2
Bedford Girls School (Abdin)
303
Div 3
Bedford Modern School (Marczewska Elias)
304
Div 3
Bedford Girls School (May)
405
Div 4
Norwich School (Conway)
Open Coxed Fours (Op.4+)
307
Div 3
Bedford Rowing Club (Walsh)
410
Div 4
Norwich School (Conway)
Masters C/E Coxed Fours (Mas.CE.4+)
125
Div 1
Star Club (Holland =E)
126
Div 1
Star Club (Chillingsworth =E)
512
Div 5
Bedford Rowing Club (Walsh =C)
Junior 16 Coxed Fours (J16.4+)
308
Div 3
Bedford Modern School (Green)
515
Div 5
Norwich School (Wilkins)
Junior 15 Coxed Fours (J15.4+)
309
Div 3
Bedford Modern School (Fawcett)
516
Div 5
Norwich School (Howard)
Women's Coxed Fours (W.4+)
129
Div 1
Peterborough City (Watson)
421
Div 4
Norwich School (Bandy)
Women's Masters C/D/E Coxed Fours (W.Mas.CDE.4+)
133
Div 1
Star Club (Appleton =E)
319
Div 3
Broxbourne RC (Walker =D)
522
Div 5
X Press Boat Club (Rose =C)
Open Coxless Fours (Op.4-)
122
Div 1
Peterborough City (Elder)
123
Div 1
Bedford Rowing Club (Rennie)
305
Div 3
Bedford Rowing Club (Allingham)
408
Div 4
Norwich School (Wilkins)
Open Quads (Op.4X)
208
Div 2
Bedford Rowing Club (Scherba)
406
Div 4
Peterborough City (Gosling)
407
Div 4
Star Club (Staniforth)
507
Div 5
Oundle School (Gill)
Masters C/D Quads (Mas.CD.4X)
211
Div 2
Bedford Rowing Club (Humphrey =C)
511
Div 5
Broxbourne RC (Sands =D)
Masters E/F Quads (Mas.EF.4X)
217
Div 2
Oundle Town RC (Carpenter =F)
513
Div 5
Broxbourne RC (Parish =E)
Junior 18 Quads (J18.4X)
124
Div 1
King's School Ely BC (O'Connor)
209
Div 2
Peterborough City (Bosma)
210
Div 2
Lea Rowing Club (Brooks)
508
Div 5
Bedford Modern School (Fletcher)
509
Div 5
Norwich School (Bellingall)
Junior 17 Quads (J17.4X)
306
Div 3
Oundle School (Gill)
409
Div 4
Norwich School (Howard)
Junior 16 Quads (J16.4X)
212
Div 2
Oundle School (Blackburn)
412
Div 4
Oundle School (Blackburn)
Women's Quads (W.4X)
127
Div 1
Bedford Rowing Club (Bluck)
128
Div 1
Bedford Rowing Club (Gasking)
416
Div 4
Peterborough City (Widdowson)
Women's Masters D/E/F Quads (W.Mas.DEF.4X)
221
Div 2
Star Club (Lamb =F)
419
Div 4
Bedford Rowing Club (Digby =D)
420
Div 4
Isle of Ely BC (Stableford =E)
Women's Junior 18 Quads (W.J18.4X)
216
Div 2
Lea Rowing Club (Knight)
314
Div 3
Peterborough City (Gilbert)
417
Div 4
Bedford Rowing Club (Oliver Beechener)
518
Div 5
Bedford Modern School (Sillar)
Women's Junior 17 Quads (W.J17.4X)
222
Div 2
Lea Rowing Club (Loser)
418
Div 4
Oundle School (Lawson)
519
Div 5
Bedford Modern School (Webster)
Women's Junior 16 Quads (W.J16.4X)
131
Div 1
Bedford Modern School (Douglas)
218
Div 2
Peterborough City (Chesher)
219
Div 2
Oundle School (Sullivan)
220
Div 2
Lea Rowing Club (Malanyuk)
315
Div 3
Bedford Modern School (Bhat)
316
Div 3
Bedford Rowing Club (De Serpa Pimentel)
422
Div 4
King's School Ely BC (Torlesse)
Open Coxed Quads (Op.4X+)
213
Div 2
Huntingdon RC (Hancock)
411
Div 4
Fairlop RC (Sarzynska)
510
Div 5
Norwich School (Orford)
514
Div 5
Star Club (Robinson)
Junior 15 Coxed Quads (J15.4X+)
214
Div 2
Oundle School (Richards)
215
Div 2
Peterborough City (Christopher)
310
Div 3
Bedford Modern School (Kumar)
413
Div 4
King's School Ely BC (Logan)
414
Div 4
Oundle School (Joyce)
517
Div 5
Norwich School (Kaiser)
Junior 14 Coxed Quads (J14.4X+)
130
Div 1
Peterborough City (Bosma)
311
Div 3
Bedford School (Ogbourne)
312
Div 3
Bedford School (Fitzpatrick)
313
Div 3
Bedford School (Bienert)
415
Div 4
Norwich School (Tam)
520
Div 5
Oundle School (Dyball)
521
Div 5
Oundle School (Wright)
Women's Coxed Quads (W.4X+)
320
Div 3
Huntingdon RC (Starling)
423
Div 4
Norwich School (De Lange)
Women's Masters E Coxed Quads (W.Mas.E.4X+)
226
Div 2
Star Club (White)
Women's Junior 15 Coxed Quads (Band 1) (B1.W.J15.4X+)
223
Div 2
Oundle School (Dixon)
317
Div 3
Bedford Girls School (Lock)
318
Div 3
Bedford Girls School (Breed)
424
Div 4
Norwich School (Berney)
425
Div 4
Oundle School (Hindmarsh)
523
Div 5
Bedford Modern School (Yang)
Women's Junior 15 Coxed Quads (Band 2) (B2.W.J15.4X+)
132
Div 1
Bedford Modern School (Batchelor)
224
Div 2
King's School Ely BC (Green)
225
Div 2
Oundle School (Hindmarsh)
426
Div 4
Norwich School (Evans)
427
Div 4
Oundle School (Mander)
524
Div 5
Norwich School (Delicata)
Women's Junior 14 Coxed Quads (W.J14.4X+)
428
Div 4
Thames Scullers (Puddle)
525
Div 5
Norwich School (Conway)
Women's Coxless Pairs (W.2-)
448
Div 4
Putney Town RC (Carboo/Warren)
Women's Masters B Coxless Pairs (W.Mas.B.2-)
238
Div 2
Putney Town RC (Carboo/Warren)
Open Double Sculls (Op.2X)
429
Div 4
University of Hertfordshire (Chesterman/Kedia)
430
Div 4
St Ives RC (Woodford/Heylen)
Masters B/C/D Double Sculls (Mas.BCD.2X)
228
Div 2
Huntingdon RC (Smith/Adams =B)
323
Div 3
Bedford Rowing Club (Deane/Brown =C)
324
Div 3
Star Club (Sogan/Hadaway =D)
Masters E/F Double Sculls (Mas.EF.2X)
231
Div 2
Fairlop RC (Spence/Martin =E)
325
Div 3
Sudbury RC (King/White =F)
434
Div 4
Star Club (Holland/Scott =F)
435
Div 4
Yare/Norwich (Bound/Wynne =F)
436
Div 4
Sudbury RC (Moriarty/Milbank =F)
526
Div 5
Star Club (Cook/Higgins =F)
Masters G/H Double Sculls (Mas.GH.2X)
232
Div 2
Sudbury RC (Moriarty/Milbank =G)
233
Div 2
Yare/Norwich (Wynne/Bound =H)
Junior 18 Double Sculls (J18.2X)
227
Div 2
Peterborough City (Ryder/Ray)
321
Div 3
King's School Ely BC (O'Connor/Bisson)
Junior 17 Double Sculls (J17.2X)
229
Div 2
Broxbourne RC (Janeway/Lawn)
230
Div 2
Peterborough City (Goodchild/Stanley)
322
Div 3
King's School Ely BC (Ertem/Williams-Gray)
431
Div 4
Thames Scullers (Cosa-Gutierrez/Beaumont)
432
Div 4
Oundle School (Brown/Wood)
Junior 16 Double Sculls (J16.2X)
326
Div 3
Bedford Modern School (Dooley/Hubble)
327
Div 3
Lea Rowing Club (Ozcan/Bailey)
437
Div 4
Peterborough City (Hynes/Tee)
527
Div 5
Bedford Rowing Club (Offer/Edwards)
Junior 15 Double Sculls (J15.2X)
328
Div 3
Broxbourne RC (Altman/Simmonds)
329
Div 3
St Ives RC (Bothamley/Corbett)
438
Div 4
Bedford Rowing Club (Burrows/Bahnsen)
439
Div 4
Peterborough City (Christopher/Esposito)
528
Div 5
Star Club (Handscombe/Robb)
529
Div 5
Norwich School (Clark/Collier)
Junior 14 Double Sculls (J14.2X)
143
Div 1
Huntingdon RC (Eastoe/Johnston-Keay)
234
Div 2
Bedford Rowing Club (Pendall/Crisp)
530
Div 5
Northampton RC (Macdonnell/McKenzie)
Women's Double Sculls (Band 1) (B1.W.2X)
140
Div 1
Broxbourne RC (Davies/Jowett)
340
Div 3
Peterborough City (Gould/Pape)
Women's Double Sculls (Band 2) (B2.W.2X)
141
Div 1
Bedford Rowing Club (Payne/Upex)
341
Div 3
University of Hertfordshire (Eustace/Pinder)
Women's Masters D Double Sculls (W.Mas.D.2X)
142
Div 1
Bedford Rowing Club (Swift/Brittain)
441
Div 4
Broxbourne RC (Denyer/Lo)
Women's Masters F Double Sculls (W.Mas.F.2X)
239
Div 2
Sudbury RC (Moriarty/Muir)
334
Div 3
West Norfolk RC (Palmer/Pryer)
Women's Junior 18 Double Sculls (W.J18.2X)
134
Div 1
Peterborough City (Ansell-Crook/Calver)
235
Div 2
Bedford Rowing Club (Lowe/Oliver Beechener)
331
Div 3
Peterborough City (Ansell-Crook/Szubzda)
531
Div 5
Star Club (Kelley/Robinson)
Women's Junior 17 Double Sculls (W.J17.2X)
135
Div 1
West Norfolk RC (Holden/Parle)
236
Div 2
Broxbourne RC (Simmonds/Warburton)
237
Div 2
Oundle School (Lawson/Fletcher)
332
Div 3
West Norfolk RC (Clayton/Parle)
333
Div 3
Peterborough City (Agyapong/Fitzjohn)
440
Div 4
Lea Rowing Club (Pendlebury/Parkes)
Women's Junior 16 Double Sculls (Band 1) (B1.W.J16.2X)
335
Div 3
Bedford Modern School (Douglas/Hedley)
442
Div 4
Broxbourne RC (Tew-Cragg/Moore)
443
Div 4
Peterborough City (Chesher/Bosma)
532
Div 5
Thames Scullers (Dowman/Phillips)
533
Div 5
Northampton RC (Childs/Grindrod)
Women's Junior 16 Double Sculls (Band 2) (B2.W.J16.2X)
336
Div 3
St Ives RC (Ozcelik/Vardy)
444
Div 4
Lea Rowing Club (Quicke/Farrant)
445
Div 4
Lea Rowing Club (Malanyuk/Adams)
534
Div 5
St Ives RC (Bridgens/Cox)
535
Div 5
Norwich School (De Lange/Paduraru)
Women's Junior 15 Double Sculls (W.J15.2X)
240
Div 2
Thames Scullers (Phillips/Dowman)
446
Div 4
Norwich School (Delicata/Gurney)
447
Div 4
St Ives RC (Jeffery/Dolby)
Women's Junior 14 Double Sculls (W.J14.2X)
241
Div 2
Thames Scullers (Botha/Bennett)
338
Div 3
St Ives RC (Margot/Ozcelik)
339
Div 3
Peterborough City (Fitzjohn/Gilbert)
Mixed Double Sculls (Mx.2X)
136
Div 1
West Norfolk RC (Prior/Pryer)
137
Div 1
West Norfolk RC (Palmer/Goldsworthy)
138
Div 1
Bedford Rowing Club (Brodie/Brown)
139
Div 1
Huntingdon RC (Howard/Shepherd)
330
Div 3
Fairlop RC (Sarzynska/Martin)
433
Div 4
St Ives RC (Gilbey/Quest)
Open Sculls (Band 1) (B1.Op.1X)
144
Div 1
Peterborough City (Calver)
242
Div 2
St Ives RC (Heylen)
537
Div 5
Bedford Rowing Club (Allingham)
Open Sculls (Band 2) (B2.Op.1X)
342
Div 3
Huntingdon RC (Ray)
Masters A/B Sculls (Mas.AB.1X)
245
Div 2
Fairlop RC (Chan =A)
344
Div 3
Peterborough City (Elder =A)
345
Div 3
Huntingdon RC (Smith =B)
346
Div 3
Fairlop RC (Patel =B)
Masters C/D/E Sculls (Mas.CDE.1X)
145
Div 1
Huntingdon RC (Adams =C)
146
Div 1
Sudbury RC (Hysom =D)
254
Div 2
Peterborough City (Palmer =E)
353
Div 3
West Norfolk RC (Prior =E)
Masters F/H Sculls (Mas.FH.1X)
154
Div 1
Star Club (Waugh =H)
358
Div 3
Star Club (Taylor =H)
541
Div 5
Star Club (Holland =F)
Junior 18 Sculls (J18.1X)
243
Div 2
Bedford Rowing Club (Rodney)
244
Div 2
Oundle School (Coulter)
449
Div 4
Thames Scullers (Brooks)
450
Div 4
Lea Rowing Club (Marsden)
451
Div 4
Lea Rowing Club (Antonelli)
Junior 17 Sculls (Band 1) (B1.J17.1X)
246
Div 2
Oundle School (Honnor)
247
Div 2
Oundle School (Gill)
248
Div 2
Thames Scullers (Brooks)
452
Div 4
Broxbourne RC (Janeway)
538
Div 5
Star Club (Howard)
539
Div 5
Star Club (Stanbridge)
Junior 17 Sculls (Band 2) (B2.J17.1X)
147
Div 1
Star Club (Zavalnyuk)
249
Div 2
Oundle School (Sullivan-Porteous)
250
Div 2
Oundle School (Wood)
251
Div 2
Oundle School (Brown)
347
Div 3
St Ives RC (Harrison)
453
Div 4
Broxbourne RC (Lawn)
Junior 16 Sculls (Band 1) (B1.J16.1X)
252
Div 2
Broxbourne RC (Howard)
253
Div 2
Peterborough City (Tee)
348
Div 3
Bedford Rowing Club (Offer)
349
Div 3
Bedford Rowing Club (Edwards)
350
Div 3
Lea Rowing Club (Mackay-Thomas)
Junior 16 Sculls (Band 2) (B2.J16.1X)
148
Div 1
Northampton RC (Wheeler)
149
Div 1
Huntingdon RC (Gold)
351
Div 3
Bedford Modern School (Higgins)
352
Div 3
Lea Rowing Club (Thompson)
540
Div 5
Star Club (Wolkenstein)
Junior 15 Sculls (Band 1) (B1.J15.1X)
150
Div 1
Huntingdon RC (Grant)
151
Div 1
Huntingdon RC (Hancock)
354
Div 3
Bedford Rowing Club (Balen)
355
Div 3
Lea Rowing Club (Suli)
454
Div 4
Peterborough City (Barber)
542
Div 5
Norwich School (Latter Casas)
Junior 15 Sculls (Band 2) (B2.J15.1X)
152
Div 1
Northampton RC (Srinivasan)
153
Div 1
Huntingdon RC (Bennett)
356
Div 3
Star Club (Robb)
357
Div 3
Broxbourne RC (Mairs)
455
Div 4
Thames Scullers (Galer)
Junior 14 Sculls (J14.1X)
359
Div 3
Star Club (Handscombe)
457
Div 4
Bedford Rowing Club (Crisp)
Junior 13 Sculls (J13.1X)
164
Div 1
Northampton RC (McKenzie)
266
Div 2
Huntingdon RC (Johnston-Keay)
267
Div 2
Huntingdon RC (Eastoe)
Women's Sculls (W.1X)
155
Div 1
Star Club (Makarewicz)
255
Div 2
Oundle School (Newcombe)
456
Div 4
Mortlake Anglian & Alpha BC (Gowan)
Women's Masters A/B/C Sculls (W.Mas.ABC.1X)
257
Div 2
Mortlake Anglian & Alpha BC (Gowan =A)
258
Div 2
St Ives RC (Roberts =A)
259
Div 2
Huntingdon RC (Ray =C)
261
Div 2
Peterborough City (Read =B)
Women's Junior 18 Sculls (W.J18.1X)
156
Div 1
King's School Ely BC (Boutwood)
157
Div 1
Star Club (Sumner)
158
Div 1
King's School Ely BC (Chamberlain)
159
Div 1
King's School Ely BC (Norris)
160
Div 1
Peterborough City (Dovey)
256
Div 2
Bedford Rowing Club (Major)
Women's Junior 17 Sculls (W.J17.1X)
161
Div 1
King's School Ely BC (Giles)
162
Div 1
King's School Ely BC (Garrod)
360
Div 3
Peterborough City (Calver)
458
Div 4
Broxbourne RC (Simmonds)
Women's Junior 16 Sculls (Band 1) (B1.W.J16.1X)
163
Div 1
Northampton RC (Childs)
260
Div 2
King's School Ely BC (Ware)
262
Div 2
King's School Ely BC (Torlesse)
263
Div 2
Bedford Rowing Club (Crisp)
459
Div 4
Oundle School (Sullivan)
543
Div 5
Thames Scullers (Cottam)
Women's Junior 16 Sculls (Band 2) (B2.W.J16.1X)
264
Div 2
King's School Ely BC (Gutmann)
265
Div 2
King's School Ely BC (Stonham)
460
Div 4
Oundle School (Newcombe)
461
Div 4
Oundle School (Taylor)
462
Div 4
Lea Rowing Club (Cassidy)
Women's Junior 15 Sculls (W.J15.1X)
361
Div 3
Thames Scullers (Cottam)
362
Div 3
Lea Rowing Club (Newman)
544
Div 5
Star Club (STA-SMITH)
Women's Junior 14 Sculls (W.J14.1X)
165
Div 1
Northampton RC (Macdonnell)
166
Div 1
Peterborough City (Fitzjohn)
363
Div 3
Peterborough City (Gregory)