143 | 15:00 | VC.NOV.4+ | 207 | | (41) Northampton RC (Webster) | | (42) Maidstone Invicta RC (Macmanaway) | | |
207 | 17:56 | VC.NOV.4+ | | | (40) Maidstone Invicta RC (Barrett) | | Winner of Race 143 | | |
|
64 | 11:23 | W.NOV.4+ | 127 | | (48) Peterborough/Newcastle | | (49) Northampton RC (Stacey) | | |
66 | 11:28 | W.NOV.4+ | 129 | | (52) Milton Keynes RC (Wilson) | | (53) Maidstone Invicta RC (Macham) | | |
127 | 14:16 | W.NOV.4+ | 186 | | Winner of Race 64 | | (50) Guildford RC (Butling) | | |
129 | 14:22 | W.NOV.4+ | 186 | | (51) X Press Boat Club (Savory) | | Winner of Race 66 | | |
186 | 16:58 | W.NOV.4+ | | | Winner of Race 127 | | Winner of Race 129 | | |
|
93 | 12:43 | NOV.2X | 172 | | (91) Peterborough City (Barber/Reed) | | (92) Beccles Rowing Club (Adcock/Taylor) | | |
94 | 12:45 | NOV.2X | 172 | | (93) Northampton RC (Chandler/Webster) | | (94) Hollowell Scullers (Scrase/Rudkin) | | |
172 | 16:20 | NOV.2X | | | Winner of Race 93 | | Winner of Race 94 | | |
|
35 | 10:03 | J18.2X | 101 | | (110) Royal Docks RC (Stephens/Naveda) | | (111) Milton Keynes RC (Davies/Tucker) | | |
91 | 12:37 | J18.2X | 171 | | (107) Peterborough City (Piper/Greenway) | | (108) Milton Keynes RC (Engledow/Woodruff) | | |
101 | 13:05 | J18.2X | 171 | | (109) Northampton RC (Davies/Bates) | | Winner of Race 35 | | |
171 | 16:17 | J18.2X | | | Winner of Race 91 | | Winner of Race 101 | | |
|
22 | 09:27 | J16.2X | 81 | | (115) Northampton RC (O Neill/Millett) | | (116) Rob Roy BC (Murphy/Higginbottom) | | |
23 | 09:30 | J16.2X | 81 | | (117) Weybridge RC (Jeffries/Meyer) | | (118) Sudbury RC (Jones/Clayden) | | |
24 | 09:33 | J16.2X | 78 | | (119) Kings School Rochester BC (Hall/Galloway) | | (120) Hollowell/Isle of Ely (Hughes/Mitchell) | | |
14 | 09:05 | J16.2X | 78 | | (121) Peterborough City (Lunn/Fox) | | (122) Northampton RC (Salt/Tuck) | | |
81 | 12:10 | J16.2X | 156 | | Winner of Race 22 | | Winner of Race 23 | | |
78 | 12:01 | J16.2X | 156 | | Winner of Race 24 | | Winner of Race 14 | | |
156 | 15:36 | J16.2X | | | Winner of Race 81 | | Winner of Race 78 | | |
|
27 | 09:41 | W.NOV.2X | 82 | | (137) Rob Roy BC (Dowding/Bakra) | | (138) Beccles Rowing Club (Banham/Bateson) | | |
28 | 09:44 | W.NOV.2X | 90 | | (140) Northampton RC (Butler/Miller) | | (141) Peterborough City (Lamming/Knowles) | | |
29 | 09:47 | W.NOV.2X | 90 | | (142) Deben RC (Chittock/Shire) | | (143) Weybridge RC (Shanks/Cocks) | | |
82 | 12:12 | W.NOV.2X | 168 | | Winner of Race 27 | | (139) St Neots RC (Brown/Hardwicke) | | |
90 | 12:34 | W.NOV.2X | 168 | | Winner of Race 28 | | Winner of Race 29 | | |
168 | 16:09 | W.NOV.2X | | | Winner of Race 82 | | Winner of Race 90 | | |
|
92 | 12:40 | W.J18.2X | 165 | | (145) Northampton RC (Shine/Walker) | | (146) Deben RC (Carson/Aubugeau-Williams) | | |
165 | 16:01 | W.J18.2X | | | (144) Royal Docks RC (Chapman/Morgan) | | Winner of Race 92 | | |
|
173 | 16:23 | Mx.IM1.2X | | | (161) St Ives RC (Williams/Woodford) | | (162) Northampton RC (Japp/Tanqueray) | | |
|
19 | 09:19 | VC.1X | 76 | | (192) Northampton RC (Tanqueray) | | (193) Deben RC (Earnshaw) | | |
11 | 08:57 | VC.1X | 75 | | (196) Hollowell Scullers (Rudkin) | | (197) Champion of the Thames (Jones) | | |
76 | 11:56 | VC.1X | 150 | | Winner of Race 19 | | (194) Cantabrigian RC (Richardson) | | |
75 | 11:53 | VC.1X | 150 | | (195) Yare RC (Postlethwaite) | | Winner of Race 11 | | |
150 | 15:19 | VC.1X | | | Winner of Race 76 | | Winner of Race 75 | | |
|
8 | 08:49 | NOV.1X | 67 | | (177) St Neots RC (Hawes) | | (178) Beccles Rowing Club (Earl) | | |
15 | 09:08 | NOV.1X | 69 | | (180) Maidstone Invicta RC (Ridgway) | | (181) St Ives RC (Lilley) | | |
9 | 08:52 | NOV.1X | 62 | | (184) Northampton RC (Connolly) | | (185) Jesus College, Cambridge (Hughes) | | |
10 | 08:54 | NOV.1X | 70 | | (187) Hollowell Scullers (Webb) | | (188) Beccles Rowing Club (Loftus) | | |
67 | 11:31 | NOV.1X | 133 | | Winner of Race 8 | | (179) Churchill College (Blount) | | |
69 | 11:37 | NOV.1X | 133 | | Winner of Race 15 | | (182) Cambridge '99 RC (Bourret) | | |
62 | 11:17 | NOV.1X | 134 | | (183) Deben RC (Earnshaw) | | Winner of Race 9 | | |
70 | 11:39 | NOV.1X | 134 | | (186) Selwyn College (Granger-Bevan) | | Winner of Race 10 | | |
133 | 14:33 | NOV.1X | 190 | | Winner of Race 67 | | Winner of Race 69 | | |
134 | 14:35 | NOV.1X | 190 | | Winner of Race 62 | | Winner of Race 70 | | |
190 | 17:09 | NOV.1X | | | Winner of Race 133 | | Winner of Race 134 | | |
|
13 | 09:03 | J18.1X | 53 | | (209) Northampton RC (Bates) | | (210) Milton Keynes RC (Tucker) | | |
50 | 10:44 | J18.1X | 110 | | (202) Kings School Rochester BC (McLarney) | | (203) Milton Keynes RC (Woodruff) | | |
52 | 10:50 | J18.1X | 110 | | (204) Peterborough City (Rippon) | | (205) Milton Keynes RC (Engledow) | | |
56 | 11:01 | J18.1X | 112 | | (206) Weybridge RC (Coxhead) | | (207) Beccles Rowing Club (Earl) | | |
53 | 10:53 | J18.1X | 112 | | (208) Royal Docks RC (Stephens) | | Winner of Race 13 | | |
110 | 13:29 | J18.1X | 183 | | Winner of Race 50 | | Winner of Race 52 | | |
112 | 13:35 | J18.1X | 183 | | Winner of Race 56 | | Winner of Race 53 | | |
183 | 16:50 | J18.1X | | | Winner of Race 110 | | Winner of Race 112 | | |
|
65 | 11:26 | J17.1X | 145 | | (214) Cambridge '99 RC (Mitchell) | | (215) Deben RC (Lawrence) | | |
149 | 15:17 | J17.1X | 210 | | (211) Northampton RC (Tanqueray) | | (212) Royal Docks RC (Naveda) | | |
145 | 15:06 | J17.1X | 210 | | (213) Milton Keynes RC (Davies) | | Winner of Race 65 | | |
210 | 18:04 | J17.1X | | | Winner of Race 149 | | Winner of Race 145 | | |
|
2 | 08:32 | J16.1X | 51 | | (216) Durham School (McQuillan) | | (217) Northampton RC (Salt) | | |
4 | 08:38 | J16.1X | 48 | | (222) St Ives RC (Lilley) | | (223) Rob Roy BC (Murphy) | | |
5 | 08:41 | J16.1X | 49 | | (225) Peterborough City (Boyle) | | (226) Durham School (Bartlett) | | |
51 | 10:47 | J16.1X | 105 | | Winner of Race 2 | | (218) Beccles Rowing Club (Loftus) | | |
47 | 10:36 | J16.1X | 105 | | (219) Peterborough City (Taylor) | | (220) Weybridge RC (Keenes) | | |
48 | 10:39 | J16.1X | 106 | | (221) Rob Roy BC (Higginbottom) | | Winner of Race 4 | | |
49 | 10:42 | J16.1X | 106 | | (224) Northampton RC (Tuck) | | Winner of Race 5 | | |
105 | 13:16 | J16.1X | 181 | | Winner of Race 51 | | Winner of Race 47 | | |
106 | 13:18 | J16.1X | 181 | | Winner of Race 48 | | Winner of Race 49 | | |
181 | 16:45 | J16.1X | | | Winner of Race 105 | | Winner of Race 106 | | |
|
32 | 09:55 | W.J15.1X | 84 | | (265) Weybridge RC (Dailey) | | (266) Champion of the Thames (Emond) | | |
33 | 09:58 | W.J15.1X | 83 | | (268) St Ives RC (Milner) | | (269) Kings School Rochester BC (Nicholls) | | |
34 | 10:00 | W.J15.1X | 83 | | (270) Yare RC (Evans) | | (271) Weybridge RC (Fisher) | | |
84 | 12:18 | W.J15.1X | 169 | | Winner of Race 32 | | (267) Northampton RC (Tanqueray) | | |
83 | 12:15 | W.J15.1X | 169 | | Winner of Race 33 | | Winner of Race 34 | | |
169 | 16:12 | W.J15.1X | | | Winner of Race 84 | | Winner of Race 83 | | |