Bedford Autumn Fours & Small Boats Head

Sunday 8th October 2017

Show Blade Colours

Overall Results are also available.

Open Coxed Fours (Band 1)

(5 Entries)

DivTimeCrew
506:51250Norwich School (Brook) 
707:04 (+00:13)375Norwich School (Burke) 
107:05 (+00:14)3Bedford Modern School (Herbert) 
307:25 (+00:34)120Sudbury RC (Adams) 
107:31 (+00:40)4Milton Keynes RC (Holland) 

Open Coxed Fours (Band 2)

(7 Entries)

DivTimeCrew
207:2361Champion of the Thames (Venn) 
507:26 (+00:03)251Milton Keynes RC (Copas) 
407:27 (+00:04)186Milton Keynes RC (Chesters) 
207:33 (+00:10)60Bedford Modern School (Smith) 
707:35 (+00:12)377Sudbury RC (Bullen) 
708:01 (+00:38)376Bedford Rowing Club (Fraser) 
608:28 (+01:05)319Sudbury RC (Moriarty) 

Masters C/D Coxed Fours

(5 Entries)

DivTimeCrew
307:16122Star Club (Crook =D)Actual Time: 07:30
107:18 (+00:02)5Sudbury RC (Adams =C) 
507:38 (+00:22)255Bedford Rowing Club (Brown =D)Actual Time: 07:52
507:51 (+00:35)252Bedford Rowing Club (Fraser =C) 
208:15 (+00:59)62Sudbury RC (Moriarty =C) 

Masters E/F Coxed Fours

(5 Entries)

DivTimeCrew
107:107Star Club (Hunt =F)Actual Time: 07:25
507:49 (+00:39)257Sudbury RC (Arnott =F)Actual Time: 08:04
708:01 (+00:51)381Sudbury RC (King =E) 
508:03 (+00:53)256Guildford RC (Wright =E) 
108:34 (+01:24)6Oundle Town RC (McCormack =E) 

Junior 16 Coxed Fours

(3 Entries, 2 Starters)

DivTimeCrew
507:16258Norwich School (Hempsall) 
107:36 (+00:20)9Bedford Modern School (Sanders) 

Junior 15 Coxed Fours

(4 Entries)

DivTimeCrew
407:36190Royal Shrewsbury School (Shepherd-Cross) 
507:44 (+00:08)259Royal Shrewsbury School (Williams) 
308:13 (+00:37)126Royal Shrewsbury School (Compston) 
608:37 (+01:01)322Royal Shrewsbury School (Myriddin-Evans) 

Women's Coxed Fours (Band 1)

(5 Entries)

DivTimeCrew
608:03326Bedford Girls School (Baker) 
308:08 (+00:05)123Bedford Girls School (Baker) 
608:10 (+00:07)325Bedford Girls School (Hudson) 
308:11 (+00:08)124Bedford Girls School (Armstrong) 
208:19 (+00:16)63Oundle Town RC (Watson) 

Women's Coxed Fours (Band 2)

(5 Entries)

DivTimeCrew
208:0268Putney High School RC (Bridges) 
208:05 (+00:03)69Putney High School RC (Wickha) 
508:15 (+00:13)260Norwich School (Herrmann) 
708:40 (+00:38)382Norwich School (Coventry) 
409:35 (+01:33)203Guildford RC (Villaweaver) 

Women's Masters D/E Coxed Fours

(5 Entries)

DivTimeCrew
407:59202Milton Keynes RC (Wilson =E)Actual Time: 08:12
208:41 (+00:42)72Star Club (Tredget =E)Actual Time: 08:54
408:52 (+00:53)191Star Club (Clarke =D) 
309:20 (+01:21)130Star Club (Winder =D) 
109:40 (+01:41)11Star Club (Lawrence =D) 

Open Quads

(5 Entries)

DivTimeCrew
706:52371Bedford Rowing Club (Baker) 
407:02 (+00:10)185Bedford School (Gordon) 
707:03 (+00:11)373Bedford Rowing Club (Brighenti) 
607:07 (+00:15)315Norwich School (Walton) 
707:17 (+00:25)372Star Club (Ferry) 

Masters E/F Quad Sculls

(3 Entries)

DivTimeCrew
607:11Time Only380Star Club (Colliver =E) 
107:2110Oundle Town RC (Hurford =F)Actual Time: 07:35
307:25 (+00:04)128Oundle Town RC (McCormack =F)Actual Time: 07:39

Junior 18 Quads

(8 Entries)

DivTimeCrew
106:281Bedford Modern School (Thorton) 
606:29 (+00:01)316Bedford School (Roese) 
506:33 (+00:05)249Norwich School (Burke) 
606:37 (+00:09)2Bedford School (Roberts) 
606:48 (+00:20)318Star Club (Bennewith) 
206:49 (+00:21)59Bedford School (Zhang) 
606:51 (+00:23)317Bedford School (Wallace) 
207:06 (+00:38)58Oundle Town RC (Anand) 

Junior 16 Quads

(4 Entries)

DivTimeCrew
706:45379Norwich School (Steel) 
406:53 (+00:08)189Bedford School (Lyon) 
507:12 (+00:27)254Bedford School (Broes5) 
707:16 (+00:31)378Star Club (Sayer) 

Women's Quads

(3 Entries)

DivTimeCrew
307:50127Royal Shrewsbury School (Bothamley-Dakin) 
607:53 (+00:03)324Falcon RC (Cuthbert) 
608:20 (+00:30)323Putney High School RC (Boles) 

Women's Masters D/E Quad Sculls

(2 Entries)

DivTimeCrew
207:5764Champion of the Thames (Williams =D) 
208:29 (+00:32)65Oundle Town RC (Hook =E)Actual Time: 08:41

Women's Junior 18 Quads

(5 Entries)

DivTimeCrew
307:30188Bedford Modern School (Brittain) 
607:35 (+00:05)320Star Club (Wardley) 
407:39 (+00:09)187Royal Shrewsbury School (Lo) 
307:40 (+00:10)121Oundle School BC (Wolfson) 
508:08 (+00:38)253Royal Shrewsbury School (Bothamley-Dakin) 

Women's Junior 16 Quads

(2 Entries)

DivTimeCrew
607:40327Royal Shrewsbury School (Worthington) 
408:02 (+00:22)129Bedford Modern School (Burchell) 

Mixed Masters D Quads

(2 Entries)

DivTimeCrew
607:32321Champion of the Thames (Caroe) 
307:35 (+00:03)125Milton Keynes RC (Bennett) 

Open Coxed Quads

(2 Entries)

DivTimeCrew
507:33262Norwich School (Prior) 
407:35 (+00:02)192Bedford School (Johnson) 

Junior 15 Coxed Quads

(13 Entries, 11 Starters)

DivTimeCrew
307:15131Royal Shrewsbury School (Williams) 
607:18 (+00:03)328Royal Shrewsbury School (Shepherd-Cross) 
407:32 (+00:17)196Emanuel School (Obholzer) 
507:55 (+00:40)261Royal Shrewsbury School (Compston) 
407:59 (+00:44)197Bedford Modern School (Shaw) 
408:01 (+00:46)194Royal Shrewsbury School (Myriddin-Evans) 
408:08 (+00:53)193Falcon RC (Stephenson) 
208:13 (+00:58)66Emanuel School (Solon) 
408:22 (+01:07)195Bedford Modern School (Perrin) 
108:27 (+01:12)12Bedford School (Sogan) 
708:30 (+01:15)383LVS Ascot Boat Club (Brady) 

Women's Coxed Quads

(8 Entries)

DivTimeCrew
608:30330Star Club (Chick) 
208:3070Guildford RC (Townsend) 
408:33 (+00:03)199Guildford RC (Mead) 
408:48 (+00:18)198Putney High School RC (Beale) 
608:48 (+00:18)329Guildford RC (Mead) 
309:14 (+00:44)132Putney High School RC (Boles) 
209:40 (+01:10)71Guildford RC (Beaumont) 
610:37 (+02:07)331Guildford RC (Beaumont) 

Women's Junior 15 Coxed Quads

(9 Entries)

DivTimeCrew
307:44134Putney High School RC (Tillery) 
408:12 (+00:28)200Putney High School RC (Boyle) 
508:15 (+00:31)263Emanuel School (Trevelyan) 
408:15 (+00:31)201Bedford Rowing Club (Monaghan) 
508:21 (+00:37)264Emanuel School (Hayes) 
308:26 (+00:42)133Emanuel School (Barratt) 
708:52 (+01:08)386Bedford Rowing Club (Gendron) 
209:17 (+01:33)67Bedford Modern School (Chouffot) 
609:23 (+01:39)332Putney High School RC (Alpsu) 

Open Coxless Pairs

(4 Entries)

DivTimeCrew
707:00374Star Club (Mulkerrins/Satchwill) 
507:43 (+00:43)271Bedford Rowing Club (Young/Glasspool) 
207:55 (+00:55)76Milton Keynes RC (Grossey/Klewpatinond) 
108:13 (+01:13)16Oundle Town RC (Dunn/Bradshaw) 

Junior 18 Coxless Pairs

(5 Entries, 4 Starters)

DivTimeCrew
707:16393Norwich School (Udy/Hook) 
107:17 (+00:01)15Norwich School (Bacic/Brook) 
607:30 (+00:14)336Star Club (Ashby/Tame) 
507:51 (+00:35)277Emanuel School (Marwood/Zagorac) 

Open Double Sculls (Band 1)

(6 Entries, 4 Starters)

DivTimeCrew
507:26266Falcon RC (Siswick/Nee) 
507:39 (+00:13)267Bedford Rowing Club (King/Dingley) 
507:41 (+00:15)265Bedford Rowing Club (Pratt/Baker) 
208:34 (+01:08)73LVS Ascot Boat Club (Crisp/Deacon) 

Open Double Sculls (Band 2)

(10 Entries, 9 Starters)

DivTimeCrew
407:35204Falcon RC (Morrison/Harrington) 
707:43 (+00:08)388Bedford/Action4Youth (Jackson/John) 
107:46 (+00:11)14Bedford Rowing Club (Wieclaw/John) 
208:03 (+00:28)75LVS Ascot Boat Club (Sacoor-Williams/Gamble-Smith) 
608:04 (+00:29)334LVS Ascot Boat Club (Gamble-Smith/Crisp) 
508:08 (+00:33)268Falcon RC (Nisbet/Gutjahr) 
508:13 (+00:38)269Bedford Rowing Club (Brown/Loveday) 
608:45 (+01:10)335LVS Ascot Boat Club (Brady/Kingston) 
708:52 (+01:17)387LVS Ascot Boat Club (Crisp/Sacoor-Williams) 

Adaptive (Supported) Double Sculls

(6 Entries)

DivTimeCrew
508:43309Guildford RC (Jillings/Boys) 
508:49 (+00:06)310Marlow RC (Marsden/Pickin) 
509:25 (+00:42)314Marlow/Milton Keynes (Ijomah/Luce) 
509:35 (+00:52)313Maidenhead/Worcester (Steel/Barnett) 
510:23 (+01:40)312Marlow/Sudbury (Brown/Lynn) 
510:37 (+01:54)311Guildford RC (Hall/Birkinshaw) 

Masters B/D Double Sculls

(3 Entries, 1 Starter)

DivTimeCrew
307:56135Oundle Town RC (Cook/Bradshaw =B) 

Masters E/G Double Sculls

(5 Entries)

DivTimeCrew
507:52275Sudbury RC (White/King =E) 
707:58 (+00:06)404Sudbury RC (Paxman/Arnott =G)Actual Time: 08:29
308:02 (+00:10)145Oundle Town RC (Heaney/Hurford =E) 
308:08 (+00:16)146Star Club (Sogan/Waugh =E) 
408:46 (+00:54)208Sudbury RC (Moriarty/Muir =E) 

Junior 18 Double Sculls

(7 Entries)

DivTimeCrew
307:06136Oundle School BC (Chapman/Davis Gimeno) 
407:14 (+00:08)206King's School Ely BC (Millard/White) 
707:16 (+00:10)391Norwich School (Davis/Tremelling) 
407:34 (+00:28)207LVS Ascot Boat Club (Ferreira/Oliver) 
707:51 (+00:45)390LVS Ascot Boat Club (Ferreira/Carmody) 
407:52 (+00:46)205LVS Ascot Boat Club (Sacoor-Williams/Carmody) 
507:55 (+00:49)270Emanuel School (Johnston/O'Connor) 

Junior 16 Double Sculls

(13 Entries, 12 Starters)

DivTimeCrew
307:30137Emanuel School (Marwood/Olby) 
507:41 (+00:11)274Norwich School (Ferguson/Collinson) 
307:41 (+00:11)140Bedford School (Markham/Byrne) 
507:44 (+00:14)272Norwich School (O'Shea/Sexton) 
207:44 (+00:14)79Bedford School (Spanoudakis/Wilkins) 
207:46 (+00:16)80Bedford School (Sell/Gordon) 
307:49 (+00:19)139Emanuel School (Bligh/Pretzlik) 
307:50 (+00:20)142Bedford School (Broens/Giles) 
308:01 (+00:31)141Emanuel School (Berkley/Smithson) 
308:14 (+00:44)138Bedford School (Johnson/Christian Allen) 
508:18 (+00:48)273Emanuel School (Jimack/Islam) 
709:15 (+01:45)392Star Club (D'Arcy/White) 

Junior 15 Double Sculls

(9 Entries, 8 Starters)

DivTimeCrew
607:22337St Ives RC (Hasted/Crouch) 
307:53 (+00:31)147LVS Ascot Boat Club (Gamble-Smith/Cariss) 
207:58 (+00:36)85Bedford Rowing Club (Kilby/Loveday) 
408:03 (+00:41)215Bedford Rowing Club (Kilby/Mitchell) 
208:05 (+00:43)86Bedford Modern School (Carr/Little) 
208:10 (+00:48)84Emanuel School (Clarke/Tamlyn) 
308:35 (+01:13)148LVS Ascot Boat Club (Morrison/Ayles) 
408:53 (+01:31)213Emanuel School (Solon/Nutbourne) 

Women's Double Sculls (Band 1)

(9 Entries, 8 Starters)

DivTimeCrew
107:4319Star Club (Bennewith/White) 
508:00 (+00:17)279Putney High School RC (Zedda James/Miles) 
408:05 (+00:22)218Guildford RC (Gray/Marshall) 
408:06 (+00:23)394King's School Ely BC (Tarshish/Fowler) 
508:12 (+00:29)276Sudbury RC (Lovegrove/Titterington) 
108:21 (+00:38)20Bedford Rowing Club (Moore/Lockyer) 
308:24 (+00:41)144Royal Shrewsbury School (Fox/Bothamley-Dakin) 
208:54 (+01:11)81Bedford Modern School (Ziaullah/Hale) 

Women's Double Sculls (Band 2)

(6 Entries, 5 Starters)

DivTimeCrew
408:32212Oundle Town RC (Attley/Smith) 
208:52 (+00:20)83Putney High School RC (Gonzalez/Awe) 
408:55 (+00:23)211Falcon RC (Higgs/Forman) 
609:02 (+00:30)341Norwich School (Shaw/Jarvis) 
209:27 (+00:55)82Bedford Rowing Club (Williams/Ratcliffe) 

Womens Masters C/D Double Sculls

(5 Entries)

DivTimeCrew
408:00220Champion of the Thames (Affleck/Mills =D)Actual Time: 08:15
408:08 (+00:08)219Star Club (Armstrong/Boggis =C) 
608:16 (+00:16)339Champion of the Thames (Linklater/Williams =D)Actual Time: 08:31
508:33 (+00:33)280Champion of the Thames (Midgley/Lawrence =D)Actual Time: 08:48
408:35 (+00:35)221Sudbury RC (Muir/Moriarty =D)Actual Time: 08:50

Womens Masters E/F Double Sculls

(5 Entries)

DivTimeCrew
608:43344St Neots RC (Brown/Knowles =F)Actual Time: 08:59
108:54 (+00:11)23Star Club (Taylor/Lamb =E) 
709:17 (+00:34)405Sudbury RC (Watts/Hogsbjerg =E) 
509:18 (+00:35)287Star Club (Tredget/Winder =E) 
409:23 (+00:40)224Oundle Town RC (Izod/Hook =E) 

Women's Junior 18 Double Sculls

(9 Entries, 6 Starters)

DivTimeCrew
707:55395King's School Ely BC (Moore/Lancaster) 
508:05 (+00:10)278Royal Shrewsbury School (Hallsworth/Scott Bell) 
408:09 (+00:14)216Putney High School RC (Moore/Butterworth) 
708:10 (+00:15)396King's School Ely BC (Wood/Garrett) 
408:19 (+00:24)217Putney High School RC (Bantick/Gradidge) 
709:01 (+01:06)397King's School Ely BC (Dickens/Cox) 

Women's Junior 16 Double Sculls

(10 Entries, 9 Starters)

DivTimeCrew
708:08399Sudbury RC (Maskell/Bullen) 
608:12 (+00:04)340Royal Shrewsbury School (Gabbitas/Moir) 
208:30 (+00:22)89Oundle Town RC (Hodnett/Dew) 
708:34 (+00:26)401Falcon RC (Hore/Sagna) 
408:34 (+00:26)222Royal Shrewsbury School (Haynes/Worthington) 
508:43 (+00:35)281Bedford/Action4Youth (Flemons/Blake Hurworth) 
708:56 (+00:48)398Falcon RC (Blackledge/Cuthbert) 
709:06 (+00:58)400Falcon RC (Forman/Higgs) 
209:16 (+01:08)90Bedford Modern School (White/Burchell) 

Women's Junior 15 Double Sculls

(10 Entries, 9 Starters)

DivTimeCrew
608:24342Putney High School RC (Beeching/Groves) 
308:34 (+00:10)149Emanuel School (Favell/McAuliffe) 
508:52 (+00:28)283Falcon RC (Tennant/Tadesse) 
308:58 (+00:34)150Bedford Modern School (Watson/Fletcher) 
308:59 (+00:35)152Bedford Modern School (Smith/Chouffot) 
709:03 (+00:39)402Bedford Rowing Club (Cooke/Monaghan) 
509:09 (+00:45)284Bedford Rowing Club (Coles/Halls) 
609:18 (+00:54)343Putney High School RC (Cameron/Conaghan) 
309:45 (+01:21)151Emanuel School (Brinson/Bateman) 

Mixed Masters C/E Double Sculls

(2 Entries)

DivTimeCrew
207:3588Champion of the Thames (Millar/Reed =E)Actual Time: 08:03
108:07 (+00:32)21Milton Keynes RC (Kemp/Bennett =C) 

Open Sculls (Band 1)

(4 Entries, 3 Starters)

DivTimeCrew
307:38153Bedford Modern School (Colliver) 
107:40 (+00:02)17Bedford Rowing Club (Farley) 
107:49 (+00:11)18Bedford Rowing Club (Todd) 

Open Sculls (Band 2)

(5 Entries, 4 Starters)

DivTimeCrew
707:45406LVS Ascot Boat Club (Oliver) 
108:13 (+00:28)25Norwich School (Burke) 
108:15 (+00:30)24Bedford Rowing Club (Reed) 
609:04 (+01:19)347Milton Keynes RC (Turner) 

Open Sculls (Band 3)

(22 Entries, 21 Starters)

DivTimeCrew
107:5326Bedford School (Abraham) 
707:54 (+00:01)407Bedford School (Marie) 
308:01 (+00:08)155Bedford Modern School (Rowe) 
508:05 (+00:12)288Falcon RC (Morrison) 
708:06 (+00:13)408Bedford School (Hopcroft) 
508:20 (+00:27)291Norwich School (Peachment) 
608:28 (+00:35)348Bedford School (Billington) 
508:29 (+00:36)290Falcon RC (Harrington) 
508:33 (+00:40)289Norwich School (Walton) 
208:33 (+00:40)96Bedford School (Wallace) 
408:35 (+00:42)227Bedford Rowing Club (Wieclaw) 
408:37 (+00:44)97Bedford School (Ward) 
508:37 (+00:44)292Norwich School (Anderson-Brown) 
108:38 (+00:45)33Bedford Rowing Club (Brewster) 
408:38 (+00:45)94Bedford School (Murphy) 
408:46 (+00:53)226Bedford Modern School (Hodgkiss) 
608:49 (+00:56)349Bedford School (Boylen) 
308:55 (+01:02)156LVS Ascot Boat Club (Kingston) 
309:38 (+01:45)154LVS Ascot Boat Club (Brady) 
409:58 (+02:05)228Bedford Modern School (Tindall) 
510:36 (+02:43)302Bedford Rowing Club (Vousden) 

Masters A/C Sculls

(2 Entries)

DivTimeCrew
708:4534Bedford Rowing Club (Brown =C)Actual Time: 08:59
610:29 (+01:44)345Milton Keynes RC (Graney =A) 

Masters D/E/F Sculls

(5 Entries, 4 Starters)

DivTimeCrew
408:09236Milton Keynes RC (Lawson =E)Actual Time: 08:21
408:27 (+00:18)235Champion of the Thames (Millar =E)Actual Time: 08:39
408:29 (+00:20)232Parrs Priory (Forczek =D) 
1DQL35Star Club (Waugh =E) 

Junior 18 Sculls

(13 Entries, 11 Starters)

DivTimeCrew
407:30229Bedford School (Sheridan) 
307:36 (+00:06)160Bedford Modern School (Mulkerrins) 
107:42 (+00:12)27Norwich School (Tremelling) 
207:47 (+00:17)92LVS Ascot Boat Club (Oliver) 
107:59 (+00:29)28Norwich School (England) 
308:01 (+00:31)158Bedford Modern School (White) 
308:02 (+00:32)159Bedford Modern School (Walker) 
208:04 (+00:34)91LVS Ascot Boat Club (Ferreira) 
508:08 (+00:38)286Action4Youth (Jackson) 
308:38 (+01:08)157Emanuel School (O'Connor) 
508:47 (+01:17)285Emanuel School (Hirsh McConnon) 

Junior 17 Sculls

(13 Entries, 12 Starters)

DivTimeCrew
707:50410Bedford School (Roese) 
307:55 (+00:05)161Bedford School (Roberts) 
707:58 (+00:08)411King's School Ely BC (Millard) 
108:03 (+00:13)31Norwich School (Udy) 
108:05 (+00:15)30Norwich School (Hook) 
208:11 (+00:21)93LVS Ascot Boat Club (Carmody) 
308:12 (+00:22)162Bedford Modern School (Herbert) 
108:13 (+00:23)29Norwich School (Davis) 
708:18 (+00:28)409Falcon RC (Nee) 
708:28 (+00:38)412King's School Ely BC (White) 
308:28 (+00:38)163Bedford Modern School (Paul) 
308:35 (+00:45)164Bedford Modern School (Peluso) 

Junior 16 Sculls (Group A)

(17 Entries)

DivTimeCrew
507:49296Norwich School (Tremelling) 
107:52 (+00:03)36Bedford School (Lyon) 
107:56 (+00:07)37Bedford School (Sell) 
307:56 (+00:07)166Emanuel School (Zagorac) 
508:04 (+00:15)295Norwich School (Steel) 
608:10 (+00:21)354Norwich School (Sexton) 
308:12 (+00:23)167Bedford Rowing Club (Reed) 
708:16 (+00:27)413Norwich School (Bacic) 
508:18 (+00:29)298Norwich School (Elliot) 
508:20 (+00:31)297Norwich School (Ni'Man) 
208:23 (+00:34)102Bedford School (Giles) 
608:42 (+00:53)355Norwich School (Osborne) 
608:47 (+00:58)358Norwich School (Ferguson) 
508:48 (+00:59)294Emanuel School (Bligh) 
608:50 (+01:01)353Norwich School (Collinson) 
509:19 (+01:30)293Emanuel School (Pretzlik) 
309:27 (+01:38)168Emanuel School (Islam) 

Junior 16 Sculls (Group B)

(15 Entries, 14 Starters)

DivTimeCrew
608:06352Falcon RC (Siswick) 
608:13 (+00:07)351Norwich School (Hempsall) 
708:15 (+00:09)417Norwich School (O'Shea) 
508:28 (+00:22)299Emanuel School (Olby) 
708:33 (+00:27)415Norwich School (Erdodi) 
708:35 (+00:29)418Norwich School (Barter) 
708:39 (+00:33)416Norwich School (Gray) 
308:42 (+00:36)169Bedford Rowing Club (Brewster) 
108:48 (+00:42)38Bedford School (Broens) 
308:50 (+00:44)170Emanuel School (Jimack) 
609:12 (+01:06)359Norwich School (Mondol) 
709:25 (+01:19)414Bedford Rowing Club (Brown) 
609:27 (+01:21)357Falcon RC (Nisbet) 
709:50 (+01:44)419Norwich School (Baker) 

Junior 15 Sculls

(11 Entries, 7 Starters)

DivTimeCrew
608:28360LVS Ascot Boat Club (Cariss) 
208:38 (+00:10)104Emanuel School (Obholzer) 
708:55 (+00:27)420Falcon RC (Bridges) 
408:58 (+00:30)238Emanuel School (Clarke) 
609:16 (+00:48)361LVS Ascot Boat Club (Morrison) 
609:28 (+01:00)362LVS Ascot Boat Club (Ayles) 
709:39 (+01:11)421Sudbury RC (Moriarty) 

Women's Sculls (Band 1)

(5 Entries)

DivTimeCrew
208:1698Sudbury RC (Titterington) 
108:30 (+00:14)32Bedford Rowing Club (Shreeves) 
308:31 (+00:15)165Royal Shrewsbury School (Hallsworth) 
409:08 (+00:52)233Putney High School RC (Newsholme) 
409:44 (+01:28)234Putney High School RC (De Groot) 

Women's Sculls (Band 2)

(6 Entries, 5 Starters)

DivTimeCrew
208:40106Norwich School (Herrmann) 
208:52 (+00:12)101Putney High School RC (Bantick) 
209:46 (+01:06)99Guildford RC (Carrahar) 
210:28 (+01:48)110Norwich School (Dobson) 
211:16 (+02:36)100Bedford Modern School (Chattopadhyay) 

Womens Masters A/B/C Sculls

(5 Entries, 4 Starters)

DivTimeCrew
208:42105Champion of the Thames (Affleck =C)Actual Time: 08:57
308:46 (+00:04)172Guildford RC (Johnson =B)Actual Time: 08:50
609:07 (+00:25)363Guildford RC (Marshall =A) 
609:09 (+00:27)364Guildford RC (Gray =A) 

Womens Masters D/E/F Sculls

(4 Entries)

DivTimeCrew
208:33119Champion of the Thames (Mills =E)Actual Time: 08:46
709:12 (+00:39)430St Neots RC (Knowles =F)Actual Time: 09:42
109:22 (+00:49)57Sudbury RC (Muir =D) 
410:50 (+02:17)248Guildford RC (Loughlin =E)Actual Time: 11:03

Women's Junior 18 Sculls

(4 Entries)

DivTimeCrew
208:42107Putney High School RC (Butterworth) 
509:00 (+00:18)300Royal Shrewsbury School (Fox) 
609:12 (+00:30)40Oundle School BC (Gilmartin) 
109:26 (+00:44)41Bedford Modern School (Donkin) 

Women's Junior 17 Sculls

(23 Entries, 18 Starters)

DivTimeCrew
208:27112Putney High School RC (Miles) 
108:28 (+00:01)49King's School Ely BC (Lancaster) 
608:37 (+00:10)366St Ives RC (Maddison) 
208:41 (+00:14)114Putney High School RC (Moore) 
108:48 (+00:21)43King's School Ely BC (Garrett) 
708:51 (+00:24)422Star Club (Upex) 
208:53 (+00:26)115Putney High School RC (Zedda James) 
708:54 (+00:27)424Sudbury RC (Moule) 
108:55 (+00:28)46Bedford Modern School (Brittain) 
308:57 (+00:30)174Royal Shrewsbury School (Scott Bell) 
209:01 (+00:34)113Putney High School RC (Gradidge) 
109:01 (+00:34)47King's School Ely BC (Dickens) 
609:10 (+00:43)44Oundle School BC (Wolfson) 
109:19 (+00:52)45King's School Ely BC (Whiteside) 
209:19 (+00:52)109Norwich School (Cruickshank) 
709:40 (+01:13)423Star Club (Tarrant) 
609:42 (+01:15)365Royal Shrewsbury School (Lo) 
309:54 (+01:27)175Oundle School BC (Stopford) 

Women's Junior 16 Sculls

(26 Entries, 24 Starters)

DivTimeCrew
408:41242Putney High School RC (Bridges) 
608:45 (+00:04)368Star Club (Colliver) 
108:48 (+00:07)51Bedford Modern School (Rowe) 
608:55 (+00:14)370Star Club (Ngwang) 
408:55 (+00:14)247Putney High School RC (Wickha) 
408:56 (+00:15)245Falcon RC (Carter) 
108:59 (+00:18)50Bedford Modern School (Read) 
109:04 (+00:23)52Bedford Modern School (Eales) 
409:06 (+00:25)243Royal Shrewsbury School (Moir) 
609:06 (+00:25)369Royal Shrewsbury School (Lovick) 
409:08 (+00:27)244Putney High School RC (Francis) 
309:08 (+00:27)177Norwich School (Coventry) 
409:15 (+00:34)241Falcon RC (Hore) 
309:15 (+00:34)176Norwich School (Bartram) 
309:20 (+00:39)178Norwich School (Shaw) 
209:23 (+00:42)118Bedford Modern School (Kemble) 
709:38 (+00:57)425Star Club (Thompson) 
409:41 (+01:00)246Oundle Town RC (Dew) 
209:42 (+01:01)116Bedford Modern School (Heappey) 
509:48 (+01:07)303Falcon RC (Blackledge) 
109:50 (+01:09)55Bedford Modern School (Gell) 
109:52 (+01:11)54Bedford Modern School (Andrew) 
210:02 (+01:21)117Bedford Rowing Club (Flemons) 
110:05 (+01:24)53Bedford Modern School (Burchell) 

Women's Junior 15 Sculls

(16 Entries, 12 Starters)

DivTimeCrew
508:56307Emanuel School (McAuliffe) 
309:09 (+00:13)182Emanuel School (Trevelyan) 
509:12 (+00:16)282Putney High School RC (Tillery) 
709:19 (+00:23)427Action4Youth (Blake Hurworth) 
509:19 (+00:23)306Putney High School RC (Larter) 
509:19 (+00:23)304Putney High School RC (McHugh) 
309:36 (+00:40)184Emanuel School (Heeler) 
509:44 (+00:48)305Emanuel School (Favell) 
709:49 (+00:53)428Falcon RC (Tadesse) 
309:50 (+00:54)183Emanuel School (Knapman) 
309:51 (+00:55)181Emanuel School (Hayes) 
509:54 (+00:58)308Falcon RC (Cuthbert)