Cambridge Autumn Regatta

Sunday 13th September 2009

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for St Ives RC

Veteran B Novice Double Sculls

 95) Beccles RC (Adcock/Taylor)───────────────────────────────────────────┐
                                                                          │                                    
 96) St Ives RC (Watson/Gilbey)──────┐                                    ├────────────────────────────────────
                                     ├────────────────────────────────────┘ Race 209 18:02                     
 97) Guildford RC (Aristidou/Mayhew)─┘ Race 148 15:14                     

Junior 14 Double Sculls

 123) Sudbury RC (Stock/Cook)──────────────────┐                                              
                                               ├──────────────────────────────────────────────┐
 124) Peterborough City (Hart/Marshall)────────┘ Race 41 10:20                                │                                              
                                                                                              ├──────────────────────────────────────────────┐
 125) Nottingham (McLardy/Parnell)────────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 97 12:54                                │
                                                                                                                                             │                                              
 126) Champion of the Thames (Haynes/Wheatley)─┐                                                                                             ├──────────────────────────────────────────────
                                               ├──────────────────────────────────────────────┐                                              │ Race 177 16:34                               
 127) Broxbourne RC (Stride/Carter)────────────┘ Race 42 10:22                                │                                              │
                                                                                              ├──────────────────────────────────────────────┘
 128) St Ives RC (Cook/Gawin)──────────────────┐                                              │ Race 102 13:07                               
                                               ├──────────────────────────────────────────────┘
 129) Peterborough City (Veal─Gray/Richardson)─┘ Race 43 10:25                                

Women's Junior 15 Double Sculls

 152) Weybridge RC (Morris/Dyer)─────────────┐                                            
                                             ├────────────────────────────────────────────┐
 153) Peterborough City (Swain/Macfarlane)───┘ Race 12 09:00                              │                                            
                                                                                          ├────────────────────────────────────────────┐
 154) Broxbourne RC (Mould/Taylor)────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 59 11:09                              │
                                                                                                                                       │                                            
 155) St Ives RC (Enticknap/Milner)──────────┐                                                                                         ├────────────────────────────────────────────
                                             ├────────────────────────────────────────────┐                                            │ Race 141 14:55                             
 156) Champion of the Thames (Emond/Stewart)─┘ Race 17 09:14                              │                                            │
                                                                                          ├────────────────────────────────────────────┘
 157) Sudbury RC (Adams/Lockyer)─────────────┐                                            │ Race 68 11:34                              
                                             ├────────────────────────────────────────────┘
 158) Peterborough City (Phillips/Lawless)───┘ Race 18 09:16                              

Mixed Intermediate 1 Double Sculls

 161) St Ives RC (Williams/Woodford)─┐                                    
                                     ├────────────────────────────────────
 162) Northampton (Japp/Tanqueray)───┘ Race 173 16:23                     

Veteran B Sculls

 189) Bedford RC (Robb)─────────────────────────────┐
                                                    │                         
 190) Yare RC (Mulvany)───┐                         ├─────────────────────────
                          ├─────────────────────────┘ Race 160 15:47          
 191) St Ives RC (Gilbey)─┘ Race 80 12:07           

Novice Sculls

 177) St Neots RC (Hawes)────────────┐                                    
                                     ├────────────────────────────────────┐
 178) Beccles RC (Earl)──────────────┘ Race 8 08:49                       │                                    
                                                                          ├────────────────────────────────────┐
 179) Churchill College (Blount)──────────────────────────────────────────┘ Race 67 11:31                      │
                                                                                                               │                                    
 180) Maidstone Invicta (Ridgway)────┐                                                                         ├────────────────────────────────────┐
                                     ├────────────────────────────────────┐                                    │ Race 133 14:33                     │
 181) St Ives RC (Lilley)────────────┘ Race 15 09:08                      ├────────────────────────────────────┘                                    │
                                                                          │ Race 69 11:37                                                           │
 182) Cambridge 99 (Bourret)──────────────────────────────────────────────┘                                                                         │                                    
                                                                                                                                                    ├────────────────────────────────────
 183) Deben RC (Earnshaw)─────────────────────────────────────────────────┐                                                                         │ Race 190 17:09                     
                                                                          ├────────────────────────────────────┐                                    │
 184) Northampton (Connolly)─────────┐                                    │ Race 62 11:17                      │                                    │
                                     ├────────────────────────────────────┘                                    │                                    │
 185) Jesus College, Cam (Hughes)────┘ Race 9 08:52                                                            ├────────────────────────────────────┘
                                                                                                               │ Race 134 14:35                     
 186) Selwyn College (Granger─Bevan)──────────────────────────────────────┐                                    │
                                                                          ├────────────────────────────────────┘
 187) Hollowell Scullers (Webb)──────┐                                    │ Race 70 11:39                      
                                     ├────────────────────────────────────┘
 188) Beccles RC (Loftus)────────────┘ Race 10 08:54                      

Junior 16 Sculls

 216) Durham School (McQuillan)──┐                                
                                 ├────────────────────────────────┐
 217) Northampton (Salt)─────────┘ Race 2 08:32                   │                                
                                                                  ├────────────────────────────────┐
 218) Beccles RC (Loftus)─────────────────────────────────────────┘ Race 51 10:47                  │                                
                                                                                                   ├────────────────────────────────┐
 219) Peterborough City (Taylor)──────────────────────────────────┐                                │ Race 105 13:16                 │
                                                                  ├────────────────────────────────┘                                │
 220) Weybridge RC (Keenes)───────────────────────────────────────┘ Race 47 10:36                                                   │                                
                                                                                                                                    ├────────────────────────────────
 221) Rob Roy BC (Higginbottom)───────────────────────────────────┐                                                                 │ Race 181 16:45                 
                                                                  ├────────────────────────────────┐                                │
 222) St Ives RC (Lilley)────────┐                                │ Race 48 10:39                  │                                │
                                 ├────────────────────────────────┘                                │                                │
 223) Rob Roy BC (Murphy)────────┘ Race 4 08:38                                                    ├────────────────────────────────┘
                                                                                                   │ Race 106 13:18                 
 224) Northampton (Tuck)──────────────────────────────────────────┐                                │
                                                                  ├────────────────────────────────┘
 225) Peterborough City (Boyle)──┐                                │ Race 49 10:42                  
                                 ├────────────────────────────────┘
 226) Durham School (Bartlett)───┘ Race 5 08:41                   

Junior 14 Sculls

 231) Nottingham (McLardy)────────────┐                                     
                                      ├─────────────────────────────────────┐
 232) St Neots RC (Page)──────────────┘ Race 16 09:11                       │                                     
                                                                            ├─────────────────────────────────────┐
 233) Peterborough City (Manganiello)───────────────────────────────────────┘ Race 54 10:55                       │                                     
                                                                                                                  ├─────────────────────────────────────┐
 234) Weybridge RC (Jeffries)───────────────────────────────────────────────┐                                     │ Race 113 13:38                      │
                                                                            ├─────────────────────────────────────┘                                     │
 235) Peterborough City (Codd)──────────────────────────────────────────────┘ Race 55 10:58                                                             │                                     
                                                                                                                                                        ├─────────────────────────────────────
 236) Rob Roy BC (Nielsen)──────────────────────────────────────────────────┐                                                                           │ Race 185 16:56                      
                                                                            ├─────────────────────────────────────┐                                     │
 237) Peterborough City (Hayes)───────┐                                     │ Race 57 11:04                       │                                     │
                                      ├─────────────────────────────────────┘                                     │                                     │
 238) St Ives RC (Gawin)──────────────┘ Race 6 08:43                                                              ├─────────────────────────────────────┘
                                                                                                                  │ Race 114 13:40                      
 239) Royal Docks RC (Naveda)───────────────────────────────────────────────┐                                     │
                                                                            ├─────────────────────────────────────┘
 240) Peterborough City (Wells)───────┐                                     │ Race 58 11:06                       
                                      ├─────────────────────────────────────┘
 241) Nottingham (Parnell)────────────┘ Race 7 08:46                        

Womens Intermediate 2 Sculls

 247) Maidstone Invicta (Ollier)──────────────────────────────────┐
                                                                  │                                
 248) St Ives RC (Williams)──────┐                                ├────────────────────────────────
                                 ├────────────────────────────────┘ Race 161 15:50                 
 249) Rob Roy BC (Crockford)─────┘ Race 95 12:48                  

Women's Junior 15 Sculls

 265) Weybridge RC (Dailey)────────────────┐                                          
                                           ├──────────────────────────────────────────┐
 266) Champion of the Thames (Emond)───────┘ Race 32 09:55                            │                                          
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┐
 267) Northampton (Tanqueray)─────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 84 12:18                            │
                                                                                                                                 │                                          
 268) St Ives RC (Milner)──────────────────┐                                                                                     ├──────────────────────────────────────────
                                           ├──────────────────────────────────────────┐                                          │ Race 169 16:12                           
 269) Kings School Rochester BC (Nicholls)─┘ Race 33 09:58                            │                                          │
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┘
 270) Yare RC (Evans)──────────────────────┐                                          │ Race 83 12:15                            
                                           ├──────────────────────────────────────────┘
 271) Weybridge RC (Fisher)────────────────┘ Race 34 10:00                            

Women's Junior 14 Sculls

 272) St Ives RC (Enticknap)────────────────────────────────┐                             
                                                            ├─────────────────────────────┐
 273) Royal Docks RC (Morgan)───────────────────────────────┘ Race 99 12:59               │                             
                                                                                          ├─────────────────────────────
 274) Isle of Ely (Milne)───────────────────────────────────┐                             │ Race 179 16:39              
                                                            │                             │
 275) Rob Roy BC (Bland)──────┐                             ├─────────────────────────────┘
                              ├─────────────────────────────┘ Race 100 13:02              
 276) St Ives RC (Jones)──────┘ Race 40 10:17