Cambridge Autumn Regatta

Sunday 13th September 2009

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Kings School Rochester BC

Junior 16 Double Sculls

 115) Northampton (O Neill/Millett)─────────────┐                                               
                                                ├───────────────────────────────────────────────┐
 116) Rob Roy BC (Murphy/Higginbottom)──────────┘ Race 22 09:27                                 │                                               
                                                                                                ├───────────────────────────────────────────────┐
 117) Weybridge RC (Jeffries/Meyer)─────────────┐                                               │ Race 81 12:10                                 │
                                                ├───────────────────────────────────────────────┘                                               │
 118) Sudbury RC (Jones/Clayden)────────────────┘ Race 23 09:30                                                                                 │                                               
                                                                                                                                                ├───────────────────────────────────────────────
 119) Kings School Rochester BC (Hall/Galloway)─┐                                                                                               │ Race 156 15:36                                
                                                ├───────────────────────────────────────────────┐                                               │
 120) Hollowell/Isle of Ely (Hughes/Mitchell)───┘ Race 24 09:33                                 │                                               │
                                                                                                ├───────────────────────────────────────────────┘
 121) Peterborough City (Lunn/Fox)──────────────┐                                               │ Race 78 12:01                                 
                                                ├───────────────────────────────────────────────┘
 122) Northampton (Salt/Tuck)───────────────────┘ Race 14 09:05                                 

Mixed Novice Double Sculls

 167) Kings School Rochester BC (McLarney/Nicholls)─┐                                                   
                                                    ├───────────────────────────────────────────────────
 168) Cantabrigian (Westwood/Kavanagh Williamson)───┘ Race 155 15:33                                    

Junior 18 Sculls

 202) Kings School Rochester BC (McLarney)────────────────────────────────────────────┐                                          
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┐
 203) Milton Keynes RC (Woodruff)─────────────────────────────────────────────────────┘ Race 50 10:44                            │                                          
                                                                                                                                 ├──────────────────────────────────────────┐
 204) Peterborough City (Rippon)──────────────────────────────────────────────────────┐                                          │ Race 110 13:29                           │
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┘                                          │
 205) Milton Keynes RC (Engledow)─────────────────────────────────────────────────────┘ Race 52 10:50                                                                       │                                          
                                                                                                                                                                            ├──────────────────────────────────────────
 206) Weybridge RC (Coxhead)──────────────────────────────────────────────────────────┐                                                                                     │ Race 183 16:50                           
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┐                                          │
 207) Beccles RC (Earl)───────────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 56 11:01                            │                                          │
                                                                                                                                 ├──────────────────────────────────────────┘
 208) Royal Docks RC (Stephens)───────────────────────────────────────────────────────┐                                          │ Race 112 13:35                           
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┘
 209) Northampton (Bates)──────────────────┐                                          │ Race 53 10:53                            
                                           ├──────────────────────────────────────────┘
 210) Milton Keynes RC (Tucker)────────────┘ Race 13 09:03                            

Junior 15 Sculls

 227) Kings School Rochester BC (Hall)─┐                                      
                                       ├──────────────────────────────────────┐
 228) Weybridge RC (Capel)─────────────┘ Race 89 12:32                        │                                      
                                                                              ├──────────────────────────────────────
 229) Cantabrigian (Ashford)───────────┐                                      │ Race 167 16:06                       
                                       ├──────────────────────────────────────┘
 230) Royal Docks RC (Keech)───────────┘ Race 88 12:29                        

Women's Junior 15 Sculls

 265) Weybridge RC (Dailey)────────────────┐                                          
                                           ├──────────────────────────────────────────┐
 266) Champion of the Thames (Emond)───────┘ Race 32 09:55                            │                                          
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┐
 267) Northampton (Tanqueray)─────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 84 12:18                            │
                                                                                                                                 │                                          
 268) St Ives RC (Milner)──────────────────┐                                                                                     ├──────────────────────────────────────────
                                           ├──────────────────────────────────────────┐                                          │ Race 169 16:12                           
 269) Kings School Rochester BC (Nicholls)─┘ Race 33 09:58                            │                                          │
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┘
 270) Yare RC (Evans)──────────────────────┐                                          │ Race 83 12:15                            
                                           ├──────────────────────────────────────────┘
 271) Weybridge RC (Fisher)────────────────┘ Race 34 10:00