Cambridge Autumn Regatta
Sunday 13th September 2009
Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.
Draw for Northampton RC
0Veteran C Novice Coxed Fours
40) Maidstone Invicta (Barrett)────────────────────────────────────────┐
│
41) Northampton (Webster)──────────┐ ├───────────────────────────────────
├───────────────────────────────────┘ Race 207 17:56
42) Maidstone Invicta (Macmanaway)─┘ Race 143 15:00
0Womens Novice Coxed Fours
48) Peterborough/Newcastle─────┐
├───────────────────────────────┐
49) Northampton (Stacey)───────┘ Race 64 11:23 │
├───────────────────────────────┐
50) Guildford RC (Butling)─────────────────────────────────────┘ Race 127 14:16 │
├───────────────────────────────
51) X Press BC (Savory)────────────────────────────────────────┐ │ Race 186 16:58
│ │
52) Milton Keynes (Wilson)─────┐ ├───────────────────────────────┘
├───────────────────────────────┘ Race 129 14:22
53) Maidstone Invicta (Macham)─┘ Race 66 11:28
0Novice Double Sculls
91) Peterborough City (Barber/Reed)────┐
├───────────────────────────────────────┐
92) Beccles RC (Adcock/Taylor)─────────┘ Race 93 12:43 │
├───────────────────────────────────────
93) Northampton (Chandler/Webster)─────┐ │ Race 172 16:20
├───────────────────────────────────────┘
94) Hollowell Scullers (Scrase/Rudkin)─┘ Race 94 12:45
0Junior 18 Double Sculls
107) Peterborough City (Piper/Greenway)──────────────────────────────────────────┐
├────────────────────────────────────────┐
108) Milton Keynes (Engledow/Woodruff)───────────────────────────────────────────┘ Race 91 12:37 │
├────────────────────────────────────────
109) Northampton (Davies/Bates)──────────────────────────────────────────────────┐ │ Race 171 16:17
│ │
110) Royal Docks RC (Stephens/Naveda)───┐ ├────────────────────────────────────────┘
├────────────────────────────────────────┘ Race 101 13:05
111) Milton Keynes (Davies/Tucker)──────┘ Race 35 10:03
0Junior 16 Double Sculls
115) Northampton (O Neill/Millett)─────────────┐
├───────────────────────────────────────────────┐
116) Rob Roy (Murphy/Higginbottom)─────────────┘ Race 22 09:27 │
├───────────────────────────────────────────────┐
117) Weybridge RC (Jeffries/Meyer)─────────────┐ │ Race 81 12:10 │
├───────────────────────────────────────────────┘ │
118) Sudbury RC (Jones/Clayden)────────────────┘ Race 23 09:30 │
├───────────────────────────────────────────────
119) Kings School Rochester BC (Hall/Galloway)─┐ │ Race 156 15:36
├───────────────────────────────────────────────┐ │
120) Hollowell/Isle of Ely (Hughes/Mitchell)───┘ Race 24 09:33 │ │
├───────────────────────────────────────────────┘
121) Peterborough City (Lunn/Fox)──────────────┐ │ Race 78 12:01
├───────────────────────────────────────────────┘
122) Northampton (Salt/Tuck)───────────────────┘ Race 14 09:05
0Womens Novice Double Sculls
137) Rob Roy (Dowding/Bakra)─────────────┐
├─────────────────────────────────────────┐
138) Beccles RC (Banham/Bateson)─────────┘ Race 27 09:41 │
├─────────────────────────────────────────┐
139) St Neots RC (Brown/Hardwicke)─────────────────────────────────────────────────┘ Race 82 12:12 │
│
140) Northampton (Butler/Miller)─────────┐ ├─────────────────────────────────────────
├─────────────────────────────────────────┐ │ Race 168 16:09
141) Peterborough City (Lamming/Knowles)─┘ Race 28 09:44 │ │
├─────────────────────────────────────────┘
142) Deben (Chittock/Shire)──────────────┐ │ Race 90 12:34
├─────────────────────────────────────────┘
143) Weybridge RC (Shanks/Cocks)─────────┘ Race 29 09:47
0Women's Junior 18 Double Sculls
144) Royal Docks RC (Chapman/Morgan)─────────────────────────────────────────┐
│
145) Northampton (Shine/Walker)───────┐ ├──────────────────────────────────────
├──────────────────────────────────────┘ Race 165 16:01
146) Deben (Carson/Aubugeau─Williams)─┘ Race 92 12:40
0Mixed Intermediate 1 Double Sculls
161) St Ives RC (Williams/Woodford)─┐
├────────────────────────────────────
162) Northampton (Japp/Tanqueray)───┘ Race 173 16:23
0Veteran C Sculls
192) Northampton (Tanqueray)────────┐
├────────────────────────────────────┐
193) Deben (Earnshaw)───────────────┘ Race 19 09:19 │
├────────────────────────────────────┐
194) Cantabrigian (Richardson)───────────────────────────────────────────┘ Race 76 11:56 │
├────────────────────────────────────
195) Yare (Postlethwaite)────────────────────────────────────────────────┐ │ Race 150 15:19
│ │
196) Hollowell Scullers (Rudkin)────┐ ├────────────────────────────────────┘
├────────────────────────────────────┘ Race 75 11:53
197) Champion of the Thames (Jones)─┘ Race 11 08:57
0Novice Sculls
177) St Neots RC (Hawes)────────────┐
├────────────────────────────────────┐
178) Beccles RC (Earl)──────────────┘ Race 8 08:49 │
├────────────────────────────────────┐
179) Churchill College (Blount)──────────────────────────────────────────┘ Race 67 11:31 │
│
180) Maidstone Invicta (Ridgway)────┐ ├────────────────────────────────────┐
├────────────────────────────────────┐ │ Race 133 14:33 │
181) St Ives RC (Lilley)────────────┘ Race 15 09:08 ├────────────────────────────────────┘ │
│ Race 69 11:37 │
182) Cambridge 99 (Bourret)──────────────────────────────────────────────┘ │
├────────────────────────────────────
183) Deben (Earnshaw)────────────────────────────────────────────────────┐ │ Race 190 17:09
├────────────────────────────────────┐ │
184) Northampton (Connolly)─────────┐ │ Race 62 11:17 │ │
├────────────────────────────────────┘ │ │
185) Jesus College, Cam (Hughes)────┘ Race 9 08:52 ├────────────────────────────────────┘
│ Race 134 14:35
186) Selwyn College (Granger─Bevan)──────────────────────────────────────┐ │
├────────────────────────────────────┘
187) Hollowell Scullers (Webb)──────┐ │ Race 70 11:39
├────────────────────────────────────┘
188) Beccles RC (Loftus)────────────┘ Race 10 08:54
0Junior 18 Sculls
202) Kings School Rochester BC (McLarney)────────────────────────────────────────────┐
├──────────────────────────────────────────┐
203) Milton Keynes (Woodruff)────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 50 10:44 │
├──────────────────────────────────────────┐
204) Peterborough City (Rippon)──────────────────────────────────────────────────────┐ │ Race 110 13:29 │
├──────────────────────────────────────────┘ │
205) Milton Keynes (Engledow)────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 52 10:50 │
├──────────────────────────────────────────
206) Weybridge RC (Coxhead)──────────────────────────────────────────────────────────┐ │ Race 183 16:50
├──────────────────────────────────────────┐ │
207) Beccles RC (Earl)───────────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 56 11:01 │ │
├──────────────────────────────────────────┘
208) Royal Docks RC (Stephens)───────────────────────────────────────────────────────┐ │ Race 112 13:35
├──────────────────────────────────────────┘
209) Northampton (Bates)──────────────────┐ │ Race 53 10:53
├──────────────────────────────────────────┘
210) Milton Keynes (Tucker)───────────────┘ Race 13 09:03
0Junior 17 Sculls
211) Northampton (Tanqueray)───────────────────────────────┐
├─────────────────────────────┐
212) Royal Docks RC (Naveda)───────────────────────────────┘ Race 149 15:17 │
├─────────────────────────────
213) Milton Keynes (Davies)────────────────────────────────┐ │ Race 210 18:04
│ │
214) Cambridge 99 (Mitchell)─┐ ├─────────────────────────────┘
├─────────────────────────────┘ Race 145 15:06
215) Deben (Lawrence)────────┘ Race 65 11:26
0Junior 16 Sculls
216) Durham School (McQuillan)──┐
├────────────────────────────────┐
217) Northampton (Salt)─────────┘ Race 2 08:32 │
├────────────────────────────────┐
218) Beccles RC (Loftus)─────────────────────────────────────────┘ Race 51 10:47 │
├────────────────────────────────┐
219) Peterborough City (Taylor)──────────────────────────────────┐ │ Race 105 13:16 │
├────────────────────────────────┘ │
220) Weybridge RC (Keenes)───────────────────────────────────────┘ Race 47 10:36 │
├────────────────────────────────
221) Rob Roy (Higginbottom)──────────────────────────────────────┐ │ Race 181 16:45
├────────────────────────────────┐ │
222) St Ives RC (Lilley)────────┐ │ Race 48 10:39 │ │
├────────────────────────────────┘ │ │
223) Rob Roy (Murphy)───────────┘ Race 4 08:38 ├────────────────────────────────┘
│ Race 106 13:18
224) Northampton (Tuck)──────────────────────────────────────────┐ │
├────────────────────────────────┘
225) Peterborough City (Boyle)──┐ │ Race 49 10:42
├────────────────────────────────┘
226) Durham School (Bartlett)───┘ Race 5 08:41
0Women's Junior 15 Sculls
265) Weybridge RC (Dailey)────────────────┐
├──────────────────────────────────────────┐
266) Champion of the Thames (Emond)───────┘ Race 32 09:55 │
├──────────────────────────────────────────┐
267) Northampton (Tanqueray)─────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 84 12:18 │
│
268) St Ives RC (Milner)──────────────────┐ ├──────────────────────────────────────────
├──────────────────────────────────────────┐ │ Race 169 16:12
269) Kings School Rochester BC (Nicholls)─┘ Race 33 09:58 │ │
├──────────────────────────────────────────┘
270) Yare (Evans)─────────────────────────┐ │ Race 83 12:15
├──────────────────────────────────────────┘
271) Weybridge RC (Fisher)────────────────┘ Race 34 10:00