Shrewsbury Sprint Regatta

Sunday 13th May 2012

Click here to view the Regatta Timetable.

1) Intermediate 3 Eights

 1) Marne & Joinville (Gilet)─┐                
                              ├────────────────
 2) Bewdley RC (Clay)─────────┘ Race 136 13:30 

2) Novice Eights

 3) Grosvenor RC (Daulby)───────┐                
                                ├────────────────┐
 4) De Montfort Univ (Theobald)─┘ Race 46 10:30  │                
                                                 ├────────────────
 5) Marne & Joinville (Gilet)───┐                │ Race 101 12:20 
                                ├────────────────┘
 6) De Montfort Univ (Beddows)──┘ Race 47 10:32  

3) Masters C Eights

 7) Stourport BC (Morris)─────┐                
                              ├────────────────
 8) Burton Leander (McQuoney)─┘ Race 96 12:10  

4) Masters D Eights

 9) Loughborough (McNally)───┐                
                             ├────────────────
 10) Guildford RC (Starling)─┘ Race 142 13:42 

5) Womens Novice Eights

 11) Royal Shrewsbury School (Stockdale)─┐                
                                         ├────────────────
 12) De Montfort Univ (Law)──────────────┘ Race 106 12:30 

6) Intermediate 3 Coxed Fours

 20) Marne & Joinville (Calliau)────┐                
                                    ├────────────────┐
 0) ────────────────────────────────┘ Race 1 09:00   │                
                                                     ├────────────────┐
 13) Marne & Joinville (Parmentier)─┐                │ Race 16 09:30  │
                                    ├────────────────┘                │
 14) De Montfort Univ (Jones)───────┘ Race 6 09:10                    │                
                                                                      ├────────────────
 15) Guildford RC (Bryant)──────────┐                                 │ Race 52 10:42  
                                    ├────────────────┐                │
 16) Bridgnorth RC (Wood)───────────┘ Race 2 09:02   │                │
                                                     ├────────────────┘
 17) Leicester RC (Hawker)──────────┐                │ Race 50 10:38  
                                    ├────────────────┘
 18) Pengwern RC (Broom)────────────┘ Race 13 09:24  

7) Novice Coxed Fours

 22) De Montfort Univ (Barratt)─┐                
                                ├────────────────┐
 23) Trafford RC (Thompson)─────┘ Race 24 09:46  │                
                                                 ├────────────────┐
 24) Pengwern RC (Huntington)───┐                │ Race 60 10:58  │
                                ├────────────────┘                │
 25) De Montfort Univ (Johnson)─┘ Race 8 09:14                    │                
                                                                  ├────────────────
 26) Guildford RC (Hussey)──────┐                                 │ Race 118 12:54 
                                ├────────────────┐                │
 27) Grosvenor RC (Luxton)──────┘ Race 31 10:00  │                │
                                                 ├────────────────┘
 28) Pengwern RC (Whalley)──────┐                │ Race 61 11:00  
                                ├────────────────┘
 29) De Montfort Univ (Kimber)──┘ Race 21 09:40  

8) Masters C Coxed Fours

 30) Guildford RC (Bryant)────────────────────┐
                                              │                
 31) Pengwern RC (Webb)──────┐                ├────────────────
                             ├────────────────┘ Race 102 12:22 
 32) Guildford RC (Starling)─┘ Race 66 11:10  

9) Masters E Coxed Fours

 33) Guildford RC (Wright)──────────────────┐
                                            │                
 34) Ironbridge RC (Scott)─┐                ├────────────────
                           ├────────────────┘ Race 85 11:48  
 35) Pengwern RC (Simon)───┘ Race 35 10:08  

10) Junior 16 Coxed Fours

 36) Leicester RC (Byrne)──────────────────┐                
                                           ├────────────────
 37) Royal Shrewsbury School (Rigg S Hall)─┘ Race 88 11:54  

11) Womens Intermediate 3 Coxed Fours

 40) Trafford RC (Barton)────────────────────────┐
                                                 │                
 38) De Montfort Univ (Johnson)─┐                ├────────────────
                                ├────────────────┘ Race 40 10:18  
 39) Hereford RC (Evans)────────┘ Race 34 10:06  

12) Womens Novice Coxed Fours

 42) Loughborough (Smith)───────────────┐                
                                        ├────────────────┐
 43) De Montfort Univ (Ferrand)─────────┘ Race 23 09:44  │                
                                                         ├────────────────┐
 44) Trafford RC (Hyde)─────────────────┐                │ Race 73 11:24  │
                                        ├────────────────┘                │
 45) Pengwern RC (Scott)────────────────┘ Race 25 09:48                   │                
                                                                          ├────────────────
 46) Grosvenor RC (Jenkins)─────────────┐                                 │ Race 133 13:24 
                                        ├────────────────┐                │
 47) Liverpool Victoria RC (Wilson)─────┘ Race 17 09:32  │                │
                                                         ├────────────────┘
 48) Guildford/St Ives (GUI─Gleichmann)─┐                │ Race 74 11:26  
                                        ├────────────────┘
 49) De Montfort Univ (Webb)────────────┘ Race 18 09:34  

13) Womens Masters B Coxed Fours

 50) Ironbridge RC (Ball)──┐                
                           ├────────────────
 51) Stourport BC (Fuller)─┘ Race 117 12:52 

14) Women's Masters D Coxed Fours

 52) Pengwern RC (Rogers)─┐                
                          ├────────────────
 53) Bewdley RC (Beech)───┘ Race 137 13:32 

15) Mixed Intermediate 1 Coxed Fours

 54) Guildford RC (Starling)────────┐                
                                    ├────────────────
 55) University of Chester (Butler)─┘ Race 126 13:10 

16) Intermediate 2 Quads

 56) Bewdley RC (Chase)──────────────┐                
                                     ├────────────────
 57) Liverpool Victoria RC (Bradley)─┘ Race 128 13:14 

17) Masters B Quads

 58) Liverpool Victoria RC (Burrows)──┐                
                                      ├────────────────
 59) Lancaster John O`Gaunt RC (Bell)─┘ Race 130 13:18 

18) Womens Intermediate 3 Quads

 60) Liverpool Victoria RC (Fox)─┐                
                                 ├────────────────
 61) Guildford RC (Avis)─────────┘ Race 95 12:08  

19) Women's Junior 17 Quads

 62) Bewdley RC (Gunn)───────────────────────────────┐
                                                     │                
 63) Pengwern RC (McCay)────────────┐                ├────────────────
                                    ├────────────────┘ Race 141 13:40 
 64) Liverpool Victoria RC (Murphy)─┘ Race 75 11:28  

20) Mixed Intermediate 3 Quad Sculls

 65) Pengwern RC (Tenison─Collins)─┐                
                                   ├────────────────
 66) Burton Leander (Woodward)─────┘ Race 123 13:04 

21) Junior 15 B Coxed Quads

 67) Bewdley RC (Tustain)─────────────────────────────┐
                                                      │                
 68) Liverpool Victoria RC (Yarlett)─┐                ├────────────────
                                     ├────────────────┘ Race 131 13:20 
 69) Leicester RC (Byrne)────────────┘ Race 72 11:22  

22) Junior 13 Coxed Quads

 70) Trafford RC (Owen)──────┐                
                             ├────────────────
 71) Pengwern RC (Henderson)─┘ Race 120 12:58 

23) Womens Novice Coxed Quads

 72) Pengwern RC (Weaver)──────────────────┐
                                           │                
 73) Leicester RC (Hall)──┐                ├────────────────
                          ├────────────────┘ Race 116 12:50 
 74) Bewdley RC (Kelly)───┘ Race 53 10:44  

24) Women's Junior 14 Coxed Quads

 75) Liverpool Victoria RC (Semple)─┐                
                                    ├────────────────┐
 76) Burton Leander (McQuoney)──────┘ Race 56 10:50  │                
                                                     ├────────────────
 77) Leicester RC (Morgan─Jones)────┐                │ Race 134 13:26 
                                    ├────────────────┘
 78) Bewdley RC (Hinton)────────────┘ Race 71 11:20  

25) Women's Junior 13 Coxed Quads

 79) Bewdley RC (Williams)─┐                
                           ├────────────────
 80) Bewdley RC (Hinton)───┘ Race 115 12:48 

26) Intermediate 1 Coxless Pairs

 82) Guildford RC (Austen/Hopwood)─┐                
                                   ├────────────────
 0) ───────────────────────────────┘ Race 48 10:34  

27) Intermediate 2 Coxless Pairs

 84) Liverpool Victoria RC (McDonough/Bundy)──────────────────────┐
                                                                  │                
 85) Guildford RC (Wright/Coldrick)──────────────┐                ├────────────────
                                                 ├────────────────┘ Race 93 12:04  
 86) Lancaster John O`Gaunt RC (Holmes/Birchall)─┘ Race 64 11:06  

28) Masters G Coxless Pairs

 87) Stourport BC (Lloyd/Peace)─┐                
                                ├────────────────
 88)  (Moore/Hollis)────────────┘ Race 139 13:36 

29) Junior 18 Coxless Pairs

 89) Royal Shrewsbury School (Parsons/Johnston)────────┐                
                                                       ├────────────────┐
 90) Royal Shrewsbury School (Powell/Robinson─Boulton)─┘ Race 65 11:08  │                
                                                                        ├────────────────
 91) Liverpool Victoria RC (Bradley/Kuguloglu)─────────┐                │ Race 121 13:00 
                                                       ├────────────────┘
 92) Royal Shrewsbury School (Patterson/Thomas)────────┘ Race 67 11:12  

30) Intermediate 3 Double Sculls

 96) Leicester RC (Fox/Collins)────────────────────┐                
                                                   ├────────────────┐
 0) ───────────────────────────────────────────────┘ Race 3 09:04   │                
                                                                    ├────────────────
 93) Loughborough (Gee/Gee)────────────────────────┐                │ Race 22 09:42  
                                                   ├────────────────┘
 94) Lancaster John O`Gaunt RC (Sanders/Standford)─┘ Race 20 09:38  

31) Novice Double Sculls

 98) Burton Leander (Broster/Pinchbeck)─┐                
                                        ├────────────────┐
 99) Leicester RC (Ford/O Hare)─────────┘ Race 49 10:36  │                
                                                         ├────────────────
 100) St Ives RC (Watson/Gawin)─────────┐                │ Race 104 12:26 
                                        ├────────────────┘
 101) Leicester RC (Yeomans/Salmon)─────┘ Race 42 10:22  

32) Masters B Double Sculls

 102) St Ives RC (Gilbey/Watson)────────┐                
                                        ├────────────────
 103) Burton Leander (Westwood/Riegger)─┘ Race 125 13:08 

33) Masters F Double Sculls

 104) Guildford RC (Hall/Woowat)─┐                
                                 ├────────────────
 105) Stourport BC (Lloyd/Peace)─┘ Race 109 12:36 

34) Junior 15 B Double Sculls

 106) Leicester RC (Whitaker/Ablett)────────────────────────┐                
                                                            ├────────────────┐
 107) Pengwern RC (Burns/Rogers)────────────────────────────┘ Race 29 09:56  │                
                                                                             ├────────────────
 108) Liverpool Victoria RC (Egan/Yarlett)──────────────────┐                │ Race 82 11:42  
                                                            │                │
 109) Trafford RC (Taylor/Harrison)────────┐                ├────────────────┘
                                           ├────────────────┘ Race 32 10:02  
 110) Burton Leander (Manton/Simons)───────┘ Race 4 09:06   

35) Junior 14 B Double Sculls

 111) Liverpool Victoria RC (Bennett/Bradley)──────────────────┐
                                                               │                
 112) Leicester RC (Sharman/Talbot)───────────┐                ├────────────────
                                              ├────────────────┘ Race 108 12:34 
 113) Liverpool Victoria RC (Laffey/Burke)────┘ Race 57 10:52  

36) Junior 13 Double Sculls

 114) Pengwern RC (Fox/Henderson)─────────────────────┐
                                                      │                
 115) Leicester RC (Yeomans/Cygan)───┐                ├────────────────
                                     ├────────────────┘ Race 135 13:28 
 116) Bewdley RC (O Reilly/Clifford)─┘ Race 87 11:52  

37) Womens Novice Double Sculls

 117) Leicester RC (Allen/Chawner)─────────────────────────────────────────┐
                                                                           │                
 118) Lancaster Schools` Rowing Association (Watson/Bell)─┐                ├────────────────
                                                          ├────────────────┘ Race 103 12:24 
 119) Grosvenor RC (Roberts/Buist)────────────────────────┘ Race 43 10:24  

38) Women's Masters B Double Sculls

 120) Ironbridge RC (Roberts/Staniforth)─┐                
                                         ├────────────────
 121) Guildford RC (Alsop/Hussey)────────┘ Race 110 12:38 

40) Women's Junior 18 Double Sculls

 124) Pengwern RC (Linford/McCay)─┐                
                                  ├────────────────
 125) Leicester RC (Mills/Moulds)─┘ Race 100 12:18 

41) Women's Junior 16 Double Sculls

 126) Bewdley RC (Rogers/Macrae Gammond)─┐                
                                         ├────────────────
 127) Leicester RC (Allen/Thompson)──────┘ Race 86 11:50  

42) Women's Junior 15 Double Sculls

 128) Liverpool Victoria RC (Andrews/Billeau)──────────────────┐
                                                               │                
 129) Worcester RC (Walklett/Friedlander)─────┐                ├────────────────
                                              ├────────────────┘ Race 90 11:58  
 130) Bewdley RC (Chase/Blackmore)────────────┘ Race 19 09:36  

43) Women's Junior 14 Double Sculls

 131) Leicester RC (Lynch/Morgan─Jones)──────────────────┐                
                                                         ├────────────────┐
 132) St Ives RC (Course/Hughes)─────────────────────────┘ Race 38 10:14  │                
                                                                          ├────────────────
 133) Burton Leander (Smith/Smith)───────────────────────┐                │ Race 91 12:00  
                                                         │                │
 134) Bewdley RC (Hinton/Neilson)───────┐                ├────────────────┘
                                        ├────────────────┘ Race 39 10:16  
 135) Leicester RC (Hammond/Bacon)──────┘ Race 11 09:20  

44) Womens Junior 14 B Double Sculls

 136) Loughborough (Senior/Haines)───────────────────┐
                                                     │                
 137) Bewdley RC (Clifford/Osborne)─┐                ├────────────────
                                    ├────────────────┘ Race 92 12:02  
 138) Pengwern RC (Galbraith/Webb)──┘ Race 41 10:20  

45) Mixed Intermediate 1 Double Sculls

 139) Guildford RC (Hough/Sadler)───────────────────────┐                
                                                        ├────────────────┐
 140) Guildford RC (Lucas/Hopwood)──────────────────────┘ Race 69 11:16  │                
                                                                         ├────────────────
 141) Pengwern RC (Charlton/Buchinger)──────────────────┐                │ Race 132 13:22 
                                                        │                │
 142) Norwich RC (Wilson/West)─────────┐                ├────────────────┘
                                       ├────────────────┘ Race 62 11:02  
 143) Guildford RC (Spruce/Craig)──────┘ Race 10 09:18  

46) Mixed Novice Double Sculls

 144) Pengwern RC (Webber/Scott)─────────────────────────┐
                                                         │                
 145) Guildford RC (Gleichmann/Hopwood)─┐                ├────────────────
                                        ├────────────────┘ Race 83 11:44  
 146) Pengwern RC (Tay/Katz)────────────┘ Race 33 10:04  

47) Elite Sculls

 147) Loughborough (Scholefield)─┐                
                                 ├────────────────
 148) Trent RC (Pountney)────────┘ Race 112 12:42 

48) Intermediate 2 Sculls

 150) Guildford RC (Sadler)─┐                
                            ├────────────────
 0) ────────────────────────┘ Race 28 09:54  

49) Intermediate 3 Sculls

 152) Northampton Univ RC (Ray)─────────────────────────────────────┐                
                                                                    ├────────────────┐
 153) Lancaster John O`Gaunt RC (Standford)─────────────────────────┘ Race 44 10:26  │                
                                                                                     ├────────────────
 154) St Ives RC (Lilley)───────────────────────────────────────────┐                │ Race 94 12:06  
                                                                    │                │
 155) Lancaster Schools` Rowing Association (Bell)─┐                ├────────────────┘
                                                   ├────────────────┘ Race 45 10:28  
 156) Lancaster John O`Gaunt RC (Birchall)─────────┘ Race 12 09:22  

50) Novice Sculls

 157) Pengwern RC (Langslow)───────────────────┐                
                                               ├────────────────┐
 158) Pengwern RC (Buchinger)──────────────────┘ Race 80 11:38  │                
                                                                ├────────────────
 159) Loughborough (Stoilov)───────────────────┐                │ Race 138 13:34 
                                               │                │
 160) Guildford RC (Cooper)───┐                ├────────────────┘
                              ├────────────────┘ Race 76 11:30  
 161) Pengwern RC (Jeffs)─────┘ Race 30 09:58  

51) Masters C Sculls

 162) Guildford RC (Cooper)─┐                
                            ├────────────────
 163) St Ives RC (Gilbey)───┘ Race 78 11:34  

52) Masters F Sculls

 164) Norwich RC (West)─────┐                
                            ├────────────────
 165) Guildford RC (Woowat)─┘ Race 127 13:12 

53) Masters G Sculls

 166) Guildford RC (Hall)────┐                
                             ├────────────────
 167) Burton Leander (Moore)─┘ Race 124 13:06 

54) Junior 17 Sculls

 168) Ironbridge RC (Gough)─────────────┐                
                                        ├────────────────
 169) Liverpool Victoria RC (Callander)─┘ Race 143 13:44 

55) Junior 16 Sculls

 170) Burton Leander (Cresswell)──────────────────┐
                                                  │                
 171) Pengwern RC (Katz)─────────┐                ├────────────────
                                 ├────────────────┘ Race 114 12:46 
 172) Burton Leander (Ganley)────┘ Race 59 10:56  

56) Junior 15 Sculls

 173) Liverpool Victoria RC (Davie)─┐                
                                    ├────────────────┐
 174) St Ives RC (Gawin)────────────┘ Race 26 09:50  │                
                                                     ├────────────────
 175) Liverpool Victoria RC (Crowe)─┐                │ Race 99 12:16  
                                    ├────────────────┘
 176) St Ives RC (Watson)───────────┘ Race 27 09:52  

57) Junior 15 B Sculls

 177) Royal Shrewsbury School (Powell)─────────────┐                
                                                   ├────────────────┐
 178) St Ives RC (Robinson)────────────────────────┘ Race 5 09:08   │                
                                                                    ├────────────────┐
 179) Royal Shrewsbury School (Thomas)──────────────────────────────┘ Race 37 10:12  │
                                                                                     │                
 180) Pengwern RC (Rogers)─────────────────────────┐                                 ├────────────────
                                                   ├────────────────┐                │ Race 89 11:56  
 181) Trafford RC (Caddick)────────────────────────┘ Race 7 09:12   │                │
                                                                    ├────────────────┘
 182) Lancaster Schools` Rowing Association (Dyer)─┐                │ Race 36 10:10  
                                                   ├────────────────┘
 183) Royal Shrewsbury School (Kinnaird)───────────┘ Race 9 09:16   

58) Junior 14 B Sculls

 184) Liverpool Victoria RC (Gibson)──┐                
                                      ├────────────────┐
 185) Liverpool Victoria RC (Gibbins)─┘ Race 51 10:40  │                
                                                       ├────────────────
 186) Trafford RC (Bates)─────────────┐                │ Race 119 12:56 
                                      ├────────────────┘
 187) Liverpool Victoria RC (Egan)────┘ Race 63 11:04  

59) Junior 13 Sculls

 188) Burton Leander (Smith)──────────────────┐
                                              │                
 189) Leicester RC (Cygan)───┐                ├────────────────
                             ├────────────────┘ Race 122 13:02 
 190) Trafford RC (Carr)─────┘ Race 70 11:18  

60) Womens Elite Sculls

 191) Pengwern RC (Barnett)──────────────────┐
                                             │                
 192) St Ives RC (Williams)─┐                ├────────────────
                            ├────────────────┘ Race 129 13:16 
 193) Norwich RC (Wilson)───┘ Race 68 11:14  

61) Womens Novice Sculls

 194) Ironbridge RC (Stokes)───────────────────────┐                
                                                   ├────────────────┐
 195) Royal Shrewsbury School (Lapage)─────────────┘ Race 15 09:28  │                
                                                                    ├────────────────┐
 196) Ironbridge RC (James)─────────────────────────────────────────┘ Race 54 10:46  │                
                                                                                     ├────────────────
 197) Lancaster Schools` Rowing Association (Bell)──────────────────┐                │ Race 111 12:40 
                                                                    │                │
 198) Guildford RC (Rason)─────────────────────────┐                ├────────────────┘
                                                   ├────────────────┘ Race 58 10:54  
 199) Ironbridge RC (Parker)───────────────────────┘ Race 14 09:26  

62) Women's Junior 15 Sculls

 200) Royal Chester (Westoby)─┐                
                              ├────────────────
 201) Pengwern RC (Tay)───────┘ Race 97 12:12  

63) Womens Junior 15 B Sculls

 202) Royal Shrewsbury School (Hasselberg)──────────────────┐
                                                            │                
 203) Leicester RC (Chawner)───────────────┐                ├────────────────
                                           ├────────────────┘ Race 98 12:14  
 204) Trafford RC (Alderson)───────────────┘ Race 55 10:48  

64) Women's Junior 14 Sculls

 205) Burton Leander (McQuoney)─┐                
                                ├────────────────
 206) Pengwern RC (Webb)────────┘ Race 107 12:32 

65) Womens Junior 12 Sculls

 207) Trent RC (McMahon)──┐                
                          ├────────────────
 208) Trafford RC (Sykes)─┘ Race 113 12:44