Star Regatta

Saturday 8th June 2013

Click here to view the Regatta Timetable.

0) Invitation Eights

 199) Norwich School────────┐                
                            ├────────────────
 200) Bedford Modern School─┘ Race 176 14:00 

2) Masters C/D Eights

 1) Milton Keynes RC (=C)─┐                
                          ├────────────────
 2) Star Club (=D)────────┘ Race 172 17:51 

3) Junior 15 Eights

 3) Bedford School─┐                
                   ├────────────────
 4) Eton College───┘ Race 170 17:45 

4) Junior 15 Eights (2nd Boat)

 5) Eton College (Hopkinson─Woolley)─┐                
                                     ├─────────────────────────────────┐
 6) Bedford School (J15c V111)───────┘ Race 36 14:00                   │                
                                                                       ├────────────────┐
 Loser of Race 31─────────────────────────────────────┐                │ Race 114 16:20 │
                                                      ├────────────────┘                │
 Loser of Race 38─────────────────────────────────────┘ Race 60 15:38                   │                
                                                                                        ├────────────────
 Loser of Race 36─────────────────────────────────────┐                                 │ Race 171 17:48 
                                                      ├────────────────┐                │
 7) Eton College (Burgess─Smith)─────┐                │ Race 61 15:35  │                │
                                     ├────────────────┘                │                │
 8) Norwich School───────────────────┘ Race 38 10:51                   ├────────────────┘
                                                                       │ Race 116 16:22 
 9) Bedford School (J15 2nd V111)────┐                                 │
                                     ├─────────────────────────────────┘
 10) Eton College (Zabrodin)─────────┘ Race 31 14:02  

5) Womens Intermediate 3 Eights

 11) Bedford Girls School (Selvey)──────────────────┐
                                                    │                
 12) Trinity Hall──────────────────┐                ├────────────────
                                   ├────────────────┘ Race 169 17:42 
 13) Bedford Girls School (Crook)──┘ Race 112 14:39 

6) Junior 14 Octuples

 14) Bedford School────┐                
                       ├────────────────
 15) King's School Ely─┘ Race 167 17:33 

7) Junior 14 B Octuples

 16) Oundle School────────────┐                
                              ├────────────────┐
 17) Bedford School (Rainbow)─┘ Race 111 14:33 │                
                                               ├────────────────
 18) Norwich School───────────┐                │ Race 164 17:21 
                              ├────────────────┘
 19) Bedford School (B)───────┘ Race 113 14:42 

8) Womens Junior 14 B Octuples

 20) Bedford Modern School (Smith)────────────────────┐
                                                      │                
 21) Oundle School───────────────────┐                ├────────────────
                                     ├────────────────┘ Race 163 17:15 
 22) Bedford Modern School (McAteer)─┘ Race 110 14:27 

9) Intermediate 2 Coxed Fours

 23) Norwich School────────────────────┐
                                       │                
 24) X Press BC───────┐                ├────────────────
                      ├────────────────┘ Race 161 17:09 
 25) Milton Keynes RC─┘ Race 115 14:51 

10) Intermediate 3 Coxed Fours

 26) Norwich School───────────────────────┐
                                          │                
 27) Bedford School──────┐                ├────────────────
                         ├────────────────┘ Race 166 17:30 
 28) Northampton Univ RC─┘ Race 119 15:03 

11) Novice Coxed Fours

 29) Bedford RC────────────────┐                
                               ├────────────────┐
 30) Bedford School (Lombardo)─┘ Race 108 14:21 │                
                                                ├────────────────
 31) University of East Anglia─┐                │ Race 165 17:27 
                               ├────────────────┘
 32) Bedford School (Jamieson)─┘ Race 109 14:24 

12) Masters C Coxed Fours

 33) Star Club (Higgins)─┐                
                         ├────────────────┐
 34) Milton Keynes RC────┘ Race 107 14:18 │                
                                          ├────────────────
 35) X Press BC──────────┐                │ Race 162 17:12 
                         ├────────────────┘
 36) Star Club (Hunt)────┘ Race 105 14:12 

13) Masters D/E Coxed Fours

 37) Bedford RC (=D)─┐                
                     ├────────────────
 38) Star Club (=E)──┘ Race 148 16:30 

14) Junior 16 Coxed Fours

 39) Eton College───┐                
                    ├────────────────
 40) Norwich School─┘ Race 155 16:51 

15) Junior 16 B Coxed Fours

 41) Norwich School─┐                
                    ├────────────────
 42) Eton College───┘ Race 154 16:48 

16) Junior 15 Coxed Fours

 43) Eton College (Harrison)──┐                
                              ├────────────────┐
 196) Bedford School (Cowen)──┘ Race 160 15:01 │                
                                               ├────────────────
 195) Bedford School (Ellams)─┐                │ Race 175 17:06 
                              ├────────────────┘
 44) Eton College (Zabrodin)──┘ Race 174 15:04 

17) Junior 15 Coxed Fours (2nd Boat)

 45) Eton College (Eaton─Mercer)──────┐                
                                      ├─────────────────────────────────┐
 46) Eton College (Yanev)─────────────┘ Race 25 10:12                   │                
                                                                        ├────────────────┐
 Loser of Race 17──────────────────────────────────────┐                │ Race 104 14:09 │
                                                       ├────────────────┘                │
 Loser of Race 21──────────────────────────────────────┘ Race 57 11:48                   │                
                                                                                         ├────────────────
 Loser of Race 25──────────────────────────────────────┐                                 │ Race 150 16:36 
                                                       ├────────────────┐                │
 47) Eton College (Burgess─Smith)─────┐                │ Race 58 11:51  │                │
                                      ├────────────────┘                │                │
 48) Norwich School (White)───────────┘ Race 21 10:00                   ├────────────────┘
                                                                        │ Race 106 14:15 
 49) Norwich School (Herrmann)────────┐                                 │
                                      ├─────────────────────────────────┘
 50) Eton College (Hopkinson─Woolley)─┘ Race 17 09:48  

17) Junior 15 Coxed Fours (2nd Boat)

 45) Eton College (Eaton─Mercer)──────┐                
                                      ├─────────────────────────────────┐
 46) Eton College (Yanev)─────────────┘ Race 25 10:12                   │                
                                                                        ├────────────────┐
 Loser of Race 17──────────────────────────────────────┐                │ Race 104 14:09 │
                                                       ├────────────────┘                │
 Loser of Race 21──────────────────────────────────────┘ Race 57 11:48                   │                
                                                                                         ├────────────────
 Loser of Race 25──────────────────────────────────────┐                                 │ Race 150 16:36 
                                                       ├────────────────┐                │
 47) Eton College (Burgess─Smith)─────┐                │ Race 58 11:51  │                │
                                      ├────────────────┘                │                │
 48) Norwich School (White)───────────┘ Race 21 10:00                   ├────────────────┘
                                                                        │ Race 106 14:15 
 49) Norwich School (Herrmann)────────┐                                 │
                                      ├─────────────────────────────────┘
 50) Eton College (Hopkinson─Woolley)─┘ Race 17 09:48  

18) Womens Intermediate 3 Coxed Fours

 51) Bedford Modern School─┐                
                           ├────────────────
 52) Star Club─────────────┘ Race 168 17:39 

19) Womens Masters D Coxed Fours

 53) Star Club────┐                
                  ├────────────────
 54) St Neots RC──┘ Race 159 17:03 

20) Novice Quad Sculls

 55) Isle of Ely──┐                
                  ├────────────────
 56) Star Club────┘ Race 152 16:42 

21) Womens Junior 16 Quads

 57) Star Club─────────────┐                
                           ├────────────────
 58) Bedford Modern School─┘ Race 158 17:00 

22) Mixed Masters D Quads

 59) Star Club────┐                
                  ├────────────────
 60) Isle of Ely──┘ Race 142 16:12 

23) Junior 14 Coxed Quads

 63) King's School Ely (Stiff)───┐                
                                 ├─────────────────────────────────┐
 64) Bedford School──────────────┘ Race 27 10:18                   │                
                                                                   ├────────────────┐
 62) Oundle School────────────────────────────────┐                │ Race 102 14:03 │
                                                  ├────────────────┘                │                
 Loser of Race 28─────────────────────────────────┘ Race 54 11:39                   ├────────────────
                                                                                    │ Race 156 16:54 
 Loser of Race 54──────────────────────────────────────────────────┐                │
                                                                   ├────────────────┘
 Loser of Race 27─────────────────────────────────┐                │ Race 103 14:06 
                                                  ├────────────────┘
 65) Norwich School──────────────┐                │ Race 55 11:42  
                                 ├────────────────┘
 66) King's School Ely (Dickens)─┘ Race 28 10:21  

24) Junior 14 Coxed Quad Sculls (2nd Boat)

 68) Bedford Modern School─┐                
                           ├────────────────┐
 69) Bedford School────────┘ Race 101 14:00 │                
                                            ├────────────────
 67) Oundle School─────────┐                │ Race 157 16:57 
                           ├────────────────┘
 61) Norwich School────────┘ Race 26 10:15  

25) Womens Junior 15 Coxed Quads

 70) Bedford Girls School (Long)───────────────────┐
                                                   │                
 71) Bedford Modern School────────┐                ├────────────────
                                  ├────────────────┘ Race 153 16:45 
 72) Bedford Girls School (Crook)─┘ Race 100 13:57 

26) Womens Junior 15 B Coxed Quads

 73) Bedford Modern School─┐                
                           ├────────────────
 74) Star Club─────────────┘ Race 147 16:27 

27) Womens Junior 14 Coxed Quads

 75) King's School Ely───────────────────────────────┐                
                                                     ├────────────────┐
 76) Bedford Girls School (Wallace)──────────────────┘ Race 98 13:51  │                
                                                                      ├────────────────
 77) Oundle School───────────────────────────────────┐                │ Race 151 16:39 
                                                     │                │
 78) Bedford Modern School──────────┐                ├────────────────┘
                                    ├────────────────┘ Race 99 13:54  
 79) Bedford Girls School (Swain)───┘ Race 53 11:36  

28) Womens Junior 14 B Coxed Quads

 80) Bedford Girls School───────────────────┐
                                            │                
 81) Bedford Modern School─┐                ├────────────────
                           ├────────────────┘ Race 146 16:24 
 82) Oundle School─────────┘ Race 97 13:48  

29) Womens Junior 18 Coxless Pairs

 83) Bedford Girls School (McDonagh)──────────────────┐
                                                      │                
 84) Bedford Girls School (Pryer)────┐                ├────────────────
                                     ├────────────────┘ Race 145 16:21 
 85) Bedford Girls School (Crook)────┘ Race 96 13:45  

30) Intermediate 3 Double Sculls

 86) Bedford School───────────────────────┐                
                                          ├────────────────┐
 87) Star Club (Colbert)──────────────────┘ Race 94 13:39  │                
                                                           ├────────────────
 88) Oundle Town RC───────────────────────┐                │ Race 149 16:33 
                                          │                │
 89) Oundle School───────┐                ├────────────────┘
                         ├────────────────┘ Race 95 13:42  
 90) Star Club (Sonsino)─┘ Race 52 11:33  

31) Masters D/E Double Sculls

 91) Nemesis Boat Club (=E)─┐                
                            ├────────────────
 92) Milton Keynes RC───────┘ Race 144 16:18 

32) Junior 17 Double Sculls

 93) Star Club (Stace)────┐                
                          ├────────────────┐
 94) Star Club (Tarrant)──┘ Race 92 13:33  │                
                                           ├────────────────
 95) King's School Ely────┐                │ Race 143 16:15 
                          ├────────────────┘
 96) Star Club (Sangster)─┘ Race 93 13:36  

33) Junior 15 Double Sculls

 97) Star Club─────┐                
                   ├────────────────
 98) Oundle School─┘ Race 141 16:09 

34) Junior 14 Double Sculls

 99) King's School Ely (Berraondo)──────────────────┐
                                                    │                
 100) Bedford School───────────────┐                ├────────────────
                                   ├────────────────┘ Race 140 16:06 
 101) King's School Ely (Fellows)──┘ Race 91 13:30  

35) Womens Novice Double Sculls

 102) Bedford RC (O Kane)────────────────────┐
                                             │                
 103) Bedford Modern School─┐                ├────────────────
                            ├────────────────┘ Race 137 15:57 
 104) Bedford RC (Kerr)─────┘ Race 90 13:27  

36) Womens Masters D/E Double Sculls

 105) St Neots RC (=E)─┐                
                       ├────────────────
 106) Star Club (=E)───┘ Race 131 15:39 

37) Women's Junior 17 Double Sculls

 107) Bedford Modern School──────────────────┐
                                             │                
 108) King's School Ely─────┐                ├────────────────
                            ├────────────────┘ Race 138 16:00 
 109) Milton Keynes RC──────┘ Race 89 13:24  

38) Women's Junior 16 Double Sculls

 110) Star Club (Gowing)─────────────────────┐                
                                             ├────────────────┐
 111) Milton Keynes RC───────────────────────┘ Race 87 13:18  │                
                                                              ├────────────────
 112) Bedford Modern School──────────────────┐                │ Race 135 15:51 
                                             │                │
 113) Norwich School────────┐                ├────────────────┘
                            ├────────────────┘ Race 88 13:21  
 114) Star Club (Rubens)────┘ Race 49 11:24  

39) Women's Junior 15 Double Sculls

 115) Star Club (Wiseberg)──────┐                
                                ├─────────────────────────────────┐
 116) Oundle School (Broadbent)─┘ Race 22 10:03                   │                
                                                                  ├────────────────┐
 Loser of Race 24────────────────────────────────┐                │ Race 85 13:12  │
                                                 ├────────────────┘                │
 Loser of Race 20────────────────────────────────┘ Race 50 11:27                   │                
                                                                                   ├────────────────
 Loser of Race 22────────────────────────────────┐                                 │ Race 134 15:48 
                                                 ├────────────────┐                │
 117) Bedford Modern School─────┐                │ Race 51 11:30  │                │
                                ├────────────────┘                │                │
 118) Hollowell Scullers────────┘ Race 20 09:57                   ├────────────────┘
                                                                  │ Race 86 13:15  
 119) Star Club (Wallace)───────┐                                 │
                                ├─────────────────────────────────┘
 120) Oundle School (Wishart)───┘ Race 24 10:09  

40) Women's Junior 14 Double Sculls

 121) King's School Ely (Taylor)──────────────────┐                
                                                  ├────────────────┐
 122) Star Club───────────────────────────────────┘ Race 83 13:06  │                
                                                                   ├────────────────
 123) St Neots RC─────────────────────────────────┐                │ Race 133 15:45 
                                                  │                │
 124) Bedford Girls School───────┐                ├────────────────┘
                                 ├────────────────┘ Race 84 13:09  
 125) King's School Ely (Parris)─┘ Race 48 11:21  

41) Mixed Intermediate 3 Double Sculls

 126) Northampton────┐                
                     ├────────────────┐
 127) Star Club──────┘ Race 81 13:00  │                
                                      ├────────────────
 128) Oundle Town RC─┐                │ Race 139 16:03 
                     ├────────────────┘
 129) Clare BC───────┘ Race 82 13:03  

42) Senior Sculls

 197) Star Club───────┐                
                      ├────────────────
 198) Lady Rohesia BC─┘ Race 173 12:00 

43) Intermediate 3 Sculls

 130) Twickenham RC─┐                
                    ├────────────────
 131) Clare BC──────┘ Race 128 15:30 

44) Novice Sculls

 132) Star Club (Sangster)─┐                
                           ├────────────────┐
 133) Star Club (Tarrant)──┘ Race 1 09:00   │                
                                            ├────────────────┐
 Loser of Race 3────────────────────────────┘ Race 18 09:51  │                
                                                             ├────────────────┐
 Loser of Race 23───────────────────────────┐                │ Race 79 12:54  │
                                            ├────────────────┘                │
 134) Star Club (McCarthy)─┐                │ Race 47 11:18                   │
                           ├────────────────┘                                 │                
 135) Star Club (Sanders)──┘ Race 2 09:03                                     ├────────────────
                                                                              │ Race 132 15:42 
 136) Star Club (Owen)──────────────────────┐                                 │
                                            ├────────────────┐                │
 Loser of Race 1────────────────────────────┘ Race 23 10:06  │                │
                                                             ├────────────────┘
 Loser of Race 2────────────────────────────┐                │ Race 80 12:57  
                                            ├────────────────┘
 137) Star Club (Waugh)────┐                │ Race 19 09:54  
                           ├────────────────┘
 138) Star Club (Stace)────┘ Race 3 09:06   

45) Junior 18 Sculls

 139) Star Club─────────┐                
                        ├────────────────
 140) King's School Ely─┘ Race 136 15:54 

46) Junior 17 Sculls

 141) King's School Ely─────────┐                
                                ├─────────────────────────────────┐
 142) Oundle School (Nickols)───┘ Race 14 09:39                   │                
                                                                  ├────────────────┐
 Loser of Race 16────────────────────────────────┐                │ Race 77 12:48  │
                                                 ├────────────────┘                │
 Loser of Race 15────────────────────────────────┘ Race 45 11:12                   │                
                                                                                   ├────────────────
 Loser of Race 14────────────────────────────────┐                                 │ Race 125 15:21 
                                                 ├────────────────┐                │
 143) Norwich School────────────┐                │ Race 46 11:15  │                │
                                ├────────────────┘                │                │
 144) Milton Keynes RC (King)───┘ Race 15 09:42                   ├────────────────┘
                                                                  │ Race 78 12:51  
 145) Oundle School (Robinson)──┐                                 │
                                ├─────────────────────────────────┘
 146) Milton Keynes RC (Baines)─┘ Race 16 09:45  

47) Junior 16 Sculls

 147) St Neots RC (Clift)────────────────────────────┐                
                                                     ├────────────────┐
 148) Star Club──────────────────────────────────────┘ Race 75 12:42  │                
                                                                      ├────────────────
 149) King's School Ely (Macdonald)──────────────────┐                │ Race 130 15:36 
                                                     │                │
 150) St Neots RC (Chinnici)────────┐                ├────────────────┘
                                    ├────────────────┘ Race 76 12:45  
 151) King's School Ely (Bridgman)──┘ Race 44 11:09  

48) Junior 15 Sculls

 152) Star Club (Tugulu)─────────────┐                
                                     ├─────────────────────────────────┐
 153) Oundle School (Craven)─────────┘ Race 11 09:30                   │                
                                                                       ├────────────────┐
 Loser of Race 13─────────────────────────────────────┐                │ Race 71 12:30  │
                                                      ├────────────────┘                │
 Loser of Race 12─────────────────────────────────────┘ Race 42 11:03                   │                
                                                                                        ├────────────────
 Loser of Race 11─────────────────────────────────────┐                                 │ Race 129 15:33 
                                                      ├────────────────┐                │
 154) King's School Ely──────────────┐                │ Race 43 11:06  │                │
                                     ├────────────────┘                │                │
 155) Hollowell Scullers─────────────┘ Race 12 09:33                   ├────────────────┘
                                                                       │ Race 74 12:39  
 156) Star Club (Bunday)─────────────┐                                 │
                                     ├─────────────────────────────────┘
 157) Oundle School (Stowers─Veitch)─┘ Race 13 09:36  

49) Junior 14 Sculls

 158) King's School Ely (Bond)───┐                
                                 ├────────────────┐
 159) Oundle School──────────────┘ Race 68 12:21  │                
                                                  ├────────────────
 160) St Neots RC────────────────┐                │ Race 127 15:27 
                                 ├────────────────┘
 161) King's School Ely (Oldham)─┘ Race 70 12:27  

50) Womens Intermediate 2 Sculls

 162) Northampton─┐                
                  ├────────────────
 163) Star Club───┘ Race 126 15:24 

51) Womens Intermediate 3 Sculls

 164) Falcon RC───┐                
                  ├────────────────
 165) Star Club───┘ Race 124 15:18 

52) Women's Junior 17 Sculls

 166) King's School Ely─────────────────────┐
                                            │                
 167) Bedford Girls School─┐                ├────────────────
                           ├────────────────┘ Race 123 15:15 
 168) Milton Keynes RC─────┘ Race 67 12:18  

53) Women's Junior 16 Sculls

 169) Star Club (Rubens)────────────┐                
                                    ├────────────────┐
 170) Bedford Girls School──────────┘ Race 10 09:27  │                
                                                     ├────────────────┐
 171) Milton Keynes RC (Williamson)──────────────────┘ Race 37 10:48  │                
                                                                      ├────────────────┐
 172) Star Club (Gowing)─────────────────────────────┐                │ Race 59 11:54  │
                                                     ├────────────────┘                │
 173) Milton Keynes RC (Collins)─────────────────────┘ Race 40 10:57                   │                
                                                                                       ├────────────────
 174) Star Club (Sadd)───────────────────────────────┐                                 │ Race 121 15:09 
                                                     ├────────────────┐                │
 175) Milton Keynes RC (Hudson)──────────────────────┘ Race 39 10:54  │                │
                                                                      ├────────────────┘
 176) Star Club (Bennewith)──────────────────────────┐                │ Race 63 12:06  
                                                     ├────────────────┘
 177) Milton Keynes RC (Johnson)────┐                │ Race 41 11:00  
                                    ├────────────────┘
 178) Star Club (Gowing)────────────┘ Race 6 09:15   

53) Women's Junior 16 Sculls ─ Plate

 Loser of Race 10───────────────────┐                
                                    ├────────────────┐
 Loser of Race 40───────────────────┘ Race 69 12:24  │                
                                                     ├────────────────
 Loser of Race 39───────────────────┐                │ Race 122 15:12 
                                    ├────────────────┘
 Loser of Race 6────────────────────┘ Race 73 12:36  

55) Women's Junior 15 Sculls

 179) Bedford Girls School───────────┐                
                                     ├────────────────┐
 180) Star Club (Frost)──────────────┘ Race 8 09:21   │                
                                                      ├────────────────┐
 181) Hollowell Scullers (Fenemore)───────────────────┘ Race 33 10:36  │                
                                                                       ├────────────────┐
 182) Star Club (Wiseberg)────────────────────────────┐                │ Race 62 12:03  │
                                                      ├────────────────┘                │
 183) Oundle School───────────────────────────────────┘ Race 32 10:33                   │                
                                                                                        ├────────────────
 184) Star Club (Feltham)─────────────────────────────┐                                 │ Race 118 15:00 
                                                      ├────────────────┐                │
 185) Milton Keynes RC────────────────────────────────┘ Race 34 10:39  │                │
                                                                       ├────────────────┘
 186) King's School Ely───────────────────────────────┐                │ Race 56 11:45  
                                                      ├────────────────┘
 187) Star Club (Wallace)────────────┐                │ Race 35 10:42  
                                     ├────────────────┘
 188) Hollowell Scullers (Cotterell)─┘ Race 9 09:24   

55) Women's Junior 15 Sculls ─ Plate

 Loser of Race 8─────────────────────┐                
                                     ├────────────────┐
 Loser of Race 32────────────────────┘ Race 72 12:33  │                
                                                      ├────────────────
 Loser of Race 34────────────────────┐                │ Race 120 15:06 
                                     ├────────────────┘
 Loser of Race 9─────────────────────┘ Race 66 12:15  

57) Women's Junior 14 Sculls

 189) Star Club (Osgood)────┐                
                            ├─────────────────────────────────┐
 190) Falcon RC─────────────┘ Race 4 09:09                    │                
                                                              ├────────────────┐
 Loser of Race 7─────────────────────────────┐                │ Race 64 12:09  │
                                             ├────────────────┘                │
 Loser of Race 5─────────────────────────────┘ Race 29 10:24                   │                
                                                                               ├────────────────
 Loser of Race 4─────────────────────────────┐                                 │ Race 117 14:57 
                                             ├────────────────┐                │
 191) Oundle School (Crowe)─┐                │ Race 30 10:27  │                │
                            ├────────────────┘                │                │
 192) Bedford Girls School──┘ Race 5 09:12                    ├────────────────┘
                                                              │ Race 65 12:12  
 193) Oundle School (James)─┐                                 │
                            ├─────────────────────────────────┘
 194) Star Club (Eagles)────┘ Race 7 09:18