Cambridge Autumn Regatta

Sunday 8th September 2013

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Cantabrigian RC

4) Women's Junior 15 Coxed Quads

 15) Cantabrigian (Finlayson)──────┐                
                                   ├────────────────┐
 16) Globe RC──────────────────────┘ Race 93 11:59  │                
                                                    ├────────────────┐
 17) Huntingdon RC──────────────────────────────────┘ Race 178 15:43 │                
                                                                     ├────────────────
 18) Champion of the Thames─────────────────────────┐                │ Race 215 17:39 
                                                    │                │
 19) City of Cambridge─────────────┐                ├────────────────┘
                                   ├────────────────┘ Race 174 15:33 
 20) Cantabrigian (Awbery─Maskell)─┘ Race 96 12:09  

5) Women's Junior 14 Coxed Quads

 21) Putney High School (Szynkowska)───────────────────┐                
                                                       ├────────────────┐
 22) Cantabrigian──────────────────────────────────────┘ Race 161 14:58 │                
                                                                        ├────────────────
 23) Maidstone Invicta (A)─────────────────────────────┐                │ Race 214 17:36 
                                                       │                │
 24) Putney High School (Butterworth)─┐                ├────────────────┘
                                      ├────────────────┘ Race 165 15:11 
 25) Maidstone Invicta (B)────────────┘ Race 92 11:56  

8) Junior 17 Double Sculls

 42) St Ives RC────┐                
                   ├────────────────┐
 43) Deben RC──────┘ Race 94 12:04  │                
                                    ├────────────────┐
 44) Huntingdon RC──────────────────┘ Race 163 15:06 │                
                                                     ├────────────────
 45) Gravesend RC───────────────────┐                │ Race 211 17:27 
                                    │                │
 46) Globe RC──────┐                ├────────────────┘
                   ├────────────────┘ Race 168 15:18 
 47) Cantabrigian──┘ Race 90 11:51  

10) Junior 15 Double Sculls

 57) City of Cambridge────────────────────┐                
                                          ├────────────────┐
 58) King's School Cantab (Kahol de Jong)─┘ Race 83 11:34  │                
                                                           ├────────────────┐
 59) Champion of the Thames───────────────┐                │ Race 160 14:55 │
                                          ├────────────────┘                │
 60) Peterborough City────────────────────┘ Race 84 11:36                   │                
                                                                            ├────────────────
 61) Globe RC─────────────────────────────┐                                 │ Race 209 17:21 
                                          ├────────────────┐                │
 62) Hollowell Scullers───────────────────┘ Race 75 11:14  │                │
                                                           ├────────────────┘
 63) Cantabrigian─────────────────────────┐                │ Race 162 15:03 
                                          ├────────────────┘
 64) King's School Cantab (Padgham)───────┘ Race 85 11:39  

11) Junior 14 Double Sculls

 65) Peterborough City (Mcparland)─┐                
                                   ├────────────────┐
 66) Huntingdon RC─────────────────┘ Race 158 14:50 │                
                                                    ├────────────────
 67) Cantabrigian──────────────────┐                │ Race 208 17:18 
                                   ├────────────────┘
 68) Peterborough City (Marshall)──┘ Race 159 14:53 

13) Womens Novice Double Sculls

 75) Parrs Priory─────────┐                
                          ├────────────────┐
 76) Nottingham & Union───┘ Race 76 11:16  │                
                                           ├────────────────┐
 77) King's School Cantab─┐                │ Race 153 14:38 │
                          ├────────────────┘                │
 78) Broxbourne RC────────┘ Race 77 11:19                   │                
                                                            ├────────────────
 79) Cantabrigian─────────┐                                 │ Race 206 17:12 
                          ├────────────────┐                │
 80) Putney High School───┘ Race 78 11:21  │                │
                                           ├────────────────┘
 81) Peterborough City────┐                │ Race 155 14:43 
                          ├────────────────┘
 82) St Ives RC───────────┘ Race 80 11:26  

14) Women's Junior 17 Double Sculls

 83) Peterborough City───────────────────┐                
                                         ├────────────────┐
 84) Globe RC (Koen)─────────────────────┘ Race 154 14:40 │                
                                                          ├────────────────
 85) Cantabrigian────────────────────────┐                │ Race 205 17:09 
                                         │                │
 86) City of Cambridge──┐                ├────────────────┘
                        ├────────────────┘ Race 152 14:35 
 87) Globe RC (Hayward)─┘ Race 73 11:09  

17) Womens Junior 15 Double Sculls (Group A)

 104) Barn Elms RC (Haynes/Payne)─────────────┐                
                                              ├────────────────┐
 105) Putney High School (Livingston/Savage)──┘ Race 64 10:43  │                
                                                               ├────────────────┐
 106) Globe RC─────────────────────────────────────────────────┘ Race 147 14:23 │                
                                                                                ├────────────────
 107) Cantabrigian (Awbery─Maskell/Finlayson)──────────────────┐                │ Race 202 16:57 
                                                               │                │
 108) Peterborough City───────────────────────┐                ├────────────────┘
                                              ├────────────────┘ Race 148 14:25 
 109) Huntingdon RC───────────────────────────┘ Race 65 10:46  

18) Womens Junior 15 Double Sculls (Group B)

 110) Cantabrigian (Cray/Weik─Clark)──────┐                
                                          ├────────────────┐
 111) Barn Elms RC (Muirhead/Ives)────────┘ Race 60 10:33  │                
                                                           ├────────────────┐
 112) Putney High School (Gardner/McCann)──────────────────┘ Race 146 14:20 │
                                                                            │                
 113) Hollowell Scullers──────────────────┐                                 ├────────────────
                                          ├────────────────┐                │ Race 201 16:54 
 114) City of Cambridge───────────────────┘ Race 62 10:38  │                │
                                                           ├────────────────┘
 115) Maidstone Invicta───────────────────┐                │ Race 145 14:18 
                                          ├────────────────┘
 116) Cantabrigian (Lloyd/Fleming)────────┘ Race 63 10:41  

19) Women's Junior 14 Double Sculls

 117) Putney High School (Zedda James)──────────────────┐                
                                                        ├────────────────┐
 118) Maidstone Invicta─────────────────────────────────┘ Race 143 14:13 │                
                                                                         ├────────────────
 119) Peterborough City─────────────────────────────────┐                │ Race 200 16:51 
                                                        │                │
 120) Cantabrigian─────────────────────┐                ├────────────────┘
                                       ├────────────────┘ Race 144 14:15 
 121) Putney High School (McIntyre)────┘ Race 59 10:31  

20) Women's Junior 13 Double Sculls

 122) Putney High School (Bishop)────────────────────┐                
                                                     ├────────────────┐
 123) Putney High School (Saunders)──────────────────┘ Race 140 14:05 │                
                                                                      ├────────────────
 124) Cantabrigian───────────────────────────────────┐                │ Race 199 16:48 
                                                     │                │
 125) Beccles RC────────────────────┐                ├────────────────┘
                                    ├────────────────┘ Race 141 14:08 
 126) Putney High School (Thomas)───┘ Race 58 10:28  

25) Junior 17 Sculls

 154) St Neots RC─────┐                
                      ├────────────────┐
 155) Medway Towns RC─┘ Race 46 09:55  │                
                                       ├────────────────┐
 156) Globe RC─────────────────────────┘ Race 128 13:32 │                
                                                        ├────────────────
 157) Huntingdon RC────────────────────┐                │ Race 194 16:33 
                                       │                │
 158) Cantabrigian────┐                ├────────────────┘
                      ├────────────────┘ Race 131 13:40 
 159) Deben RC────────┘ Race 48 10:03  

29) Junior 14 Sculls (Group A)

 182) Sudbury RC───────────────────┐                
                                   ├────────────────┐
 183) Beccles RC───────────────────┘ Race 35 09:28  │                
                                                    ├────────────────┐
 184) Cantabrigian──────────────────────────────────┘ Race 121 13:15 │                
                                                                     ├────────────────
 185) St Ives RC (Rogers)───────────────────────────┐                │ Race 190 16:21 
                                                    │                │
 186) Huntingdon RC (Searle)───────┐                ├────────────────┘
                                   ├────────────────┘ Race 122 13:17 
 187) Peterborough City (Marshall)─┘ Race 38 09:35  

37) Women's Junior 15 Sculls

 235) Maidstone Invicta─────────────┐                
                                    ├────────────────┐
 236) Peterborough City (Rai)───────┘ Race 16 08:37  │                
                                                     ├────────────────┐
 237) City of Cambridge─────────────┐                │ Race 108 12:39 │
                                    ├────────────────┘                │
 238) Hollowell Scullers────────────┘ Race 17 08:40                   │                
                                                                      ├────────────────
 239) Champion of the Thames────────┐                                 │ Race 186 16:09 
                                    ├────────────────┐                │
 240) Putney High School────────────┘ Race 18 08:42  │                │
                                                     ├────────────────┘
 241) Cantabrigian──────────────────┐                │ Race 109 12:42 
                                    ├────────────────┘
 242) Peterborough City (Chatfield)─┘ Race 19 08:45