Walton & Weybridge Regatta

Saturday 6th June 2015

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Weybridge RC

5) Womens Novice Coxed Fours

 21) Reading RC (Jones)──────────────────────────────┐                
                                                     ├────────────────┐
 22) Kingston (Berry)────────────────────────────────┘ Race 88 12:07  │                
                                                                      ├────────────────
 23) Weybridge RC (Haines)───────────────────────────┐                │ Race 122 13:32 
                                                     │                │
 24) St George's College (Lovelock)─┐                ├────────────────┘
                                    ├────────────────┘ Race 89 12:10  
 25) Reading RC (Abrar)─────────────┘ Race 45 10:20  

6) Women's Junior 15 Coxed Fours

 26) Eton Excelsior RC (Payne)────────────────────┐
                                                  │                
 27) Weybridge RC (Foulkes)──────┐                ├────────────────
                                 ├────────────────┘ Race 119 13:25 
 28) St George's College (Clark)─┘ Race 87 12:05  

7) Junior 16 Quads

 29) Molesey BC (Gowland)─────────────────────────┐
                                                  │                
 30) Windsor Boys School (Smith)─┐                ├────────────────
                                 ├────────────────┘ Race 118 13:22 
 31) Weybridge RC (Cook)─────────┘ Race 86 12:02  

18) Women's Junior 18 Double Sculls

 76) Staines BC (Shoolbread/Corkish)────┐                
                                        ├────────────────┐
 77) Reading RC (Leach/Dobson)──────────┘ Race 70 11:22  │                
                                                         ├────────────────
 78) St George's College (Mason/Penney)─┐                │ Race 111 13:05 
                                        ├────────────────┘
 79) Weybridge RC (Pickering/Cole)──────┘ Race 71 11:25  

20) Women's Junior 13 Double Sculls

 91) Reading RC (Cookson/Threlfall)─────────────┐                
                                                ├────────────────┐
 92) Eton Excelsior RC (Back/Ward)──────────────┘ Race 29 09:40  │                
                                                                 ├────────────────┐
 93) Weybridge RC (Lee─Wragg/Sheldon)────────────────────────────┘ Race 66 11:12  │                
                                                                                  ├────────────────
 94) Tideway Scullers School (Archer/Gillibert)──────────────────┐                │ Race 109 13:00 
                                                                 │                │
 95) Staines BC (Knight/Mason)──────────────────┐                ├────────────────┘
                                                ├────────────────┘ Race 67 11:15  
 96) Reading RC (Brown/Paterson)────────────────┘ Race 30 09:42  

23) Mixed Masters D Novice Double Sculls

 101) Walton RC (Gillespie/Harris)─┐                
                                   ├────────────────
 102) Weybridge RC (McAnena/Gray)──┘ Race 106 12:52 

24) Mixed Masters E/F Double Sculls

 103) Weybridge RC (Lawson/Kornberg =E)───┐                
                                          ├────────────────
 104) Twickenham RC (Bailey/Macnaught =F)─┘ Race 105 12:50 

33) Women's Junior 16 Sculls

 150) Walton RC (Gray)─────────────────────────────────┐                
                                                       ├────────────────┐
 151) Bournemouth Collegiate (Culpan)──────────────────┘ Race 55 10:45  │                
                                                                        ├────────────────
 152) Weybridge RC (Bailey)────────────────────────────┐                │ Race 96 12:27  
                                                       │                │
 153) Reading RC (Wootton)────────────┐                ├────────────────┘
                                      ├────────────────┘ Race 56 10:47  
 154) Upper Thames RC (Barter)────────┘ Race 16 09:07  

40) Women's Masters D Coxed Fours

 323) Weybridge RC (Conaway)─┐                
                             ├────────────────
 324) Walton RC (Thiemann)───┘ Race 400 18:12 

42) Womens Intermediate 3 Quads

 327) Mortlake A & A BC (Dickson)─┐                
                                  ├────────────────┐
 328) Weybridge RC (Klaka)────────┘ Race 368 16:40 │                
                                                   ├────────────────
 329) Upper Thames RC (Pishock)───┐                │ Race 398 18:07 
                                  ├────────────────┘
 330) Mortlake A & A BC (Bruce)───┘ Race 369 16:42 

44) Junior 13 Coxed Quads

 339) Reading RC (Threlfall)──────┐                
                                  ├────────────────┐
 340) Cranmore School (Balloo)────┘ Race 329 15:02 │                
                                                   ├────────────────┐
 341) Weybridge RC (Foulkes)───────────────────────┘ Race 365 16:32 │
                                                                    │                
 342) Walton RC (Catlin)──────────┐                                 ├────────────────
                                  ├────────────────┐                │ Race 396 18:02 
 343) Staines BC (McLaughlin)─────┘ Race 330 15:05 │                │
                                                   ├────────────────┘
 344) Walton RC (Robinson)────────┐                │ Race 364 16:30 
                                  ├────────────────┘
 345) Cranmore School (Varoujian)─┘ Race 331 15:07 

45) Women's Junior 15 Coxed Quads

 346) Surbiton High School (Pearson)─┐                
                                     ├────────────────┐
 347) Molesey BC (Leppard)───────────┘ Race 327 14:57 │                
                                                      ├────────────────┐
 348) St George's College (Sugrue)────────────────────┘ Race 362 16:25 │                
                                                                       ├────────────────
 349) Guildford RC (Jayawickrema)─────────────────────┐                │ Race 395 17:59 
                                                      │                │
 350) Reading RC (Taylor)────────────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 363 16:27 
 351) Weybridge RC (Clark)───────────┘ Race 328 15:00 

47) Masters C/D/E Double Sculls

 356) Weybridge RC (Duffill/Curd =C)─────────┐                
                                             ├────────────────┐
 357) Shiplake Vikings RC (Bell/Gascoine =D)─┘ Race 358 16:15 │                
                                                              ├────────────────
 358) Marlow RC (Hyman/Parcell =E)───────────┐                │ Race 393 17:54 
                                             ├────────────────┘
 359) Weybridge RC (Thomas/Gowland =D)───────┘ Race 359 16:17 

48) Masters F/G Double Sculls

 360) BTC Southampton (Green/Wardell =G)─┐                
                                         ├────────────────
 361) Weybridge RC (Csiki/Davidson =F)───┘ Race 392 17:52 

49) Junior 16 Double Sculls

 362) Windsor Boys School (Jacobs/Smith)───┐                
                                           ├────────────────┐
 363) Eton Excelsior RC (Smith/Cowan)──────┘ Race 325 14:52 │                
                                                            ├────────────────┐
 364) Hillingdon RC (Strutt/Lorenzato)──────────────────────┘ Race 356 16:10 │                
                                                                             ├────────────────
 365) Weybridge RC (Cowie/Cook)─────────────────────────────┐                │ Race 391 17:49 
                                                            │                │
 366) Molesey BC (Hardy/Gowland)───────────┐                ├────────────────┘
                                           ├────────────────┘ Race 357 16:12 
 367) Windsor Boys School (Haswell/Wollen)─┘ Race 326 14:55 

54) Women's Junior 16 Double Sculls

 381) Weybridge RC (Dennis/Goochild)──────────────────┐                
                                                      ├────────────────┐
 382) Molesey BC (Williams/Nolan)─────────────────────┘ Race 352 16:00 │                
                                                                       ├────────────────
 383) Hillingdon RC (Woods/Freeney)───────────────────┐                │ Race 386 17:37 
                                                      │                │
 384) Staines BC (Russell/Webb)──────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 353 16:02 
 385) Bewl Bridge RC (Hobson/Morten)─┘ Race 320 14:40 

55) Women's Junior 14 Double Sculls

 386) Emanuel School (Curry/Laughton)─────────────┐                
                                                  ├────────────────┐
 387) Tideway Scullers School (Purcell/Blackwood)─┘ Race 316 14:30 │                
                                                                   ├────────────────┐
 388) Emanuel School (Beams/Weighill)──────────────────────────────┘ Race 351 15:57 │
                                                                                    │                
 389) Weybridge RC (Sandford/Cowie)───────────────┐                                 ├────────────────
                                                  ├────────────────┐                │ Race 385 17:34 
 390) Christchurch (Berridge/Cheetham)────────────┘ Race 317 14:32 │                │
                                                                   ├────────────────┘
 391) Guildford RC (Chapman/Fawcett)──────────────┐                │ Race 350 15:55 
                                                  ├────────────────┘
 392) Emanuel School (Hunt/Dibden)────────────────┘ Race 319 14:37 

56) Intermediate 3 Sculls

 393) Guildford RC (Warden)───────────────────────────┐                
                                                      ├────────────────┐
 394) Weybridge RC (Brisco)───────────────────────────┘ Race 313 14:22 │                
                                                                       ├────────────────┐
 395) Henley RC (Harsant)─────────────────────────────┐                │ Race 348 15:50 │
                                                      ├────────────────┘                │
 396) Burway RC (Grimster)────────────────────────────┘ Race 314 14:25                  │                
                                                                                        ├────────────────
 397) Bryanston School BC (Christie)──────────────────┐                                 │ Race 384 17:32 
                                                      ├────────────────┐                │
 398) University of Surrey (Hopkins)──────────────────┘ Race 315 14:27 │                │
                                                                       ├────────────────┘
 399) Staines BC (Tollett)────────────────────────────┐                │ Race 349 15:52 
                                                      ├────────────────┘
 400) Maidenhead RC (Macrae)─────────┐                │ Race 324 14:50 
                                     ├────────────────┘
 401) Weybridge RC (Steel)───────────┘ Race 302 13:55 

60) Women's Junior 18 Sculls

 420) Reading RC (Shepherd)──────────┐                
                                     ├────────────────┐
 421) Wallingford RC (Davies)────────┘ Race 305 14:02 │                
                                                      ├────────────────┐
 422) Walton RC (Denham)──────────────────────────────┘ Race 342 15:35 │
                                                                       │                
 423) Weybridge RC (Feather)─────────┐                                 ├────────────────
                                     ├────────────────┐                │ Race 380 17:22 
 424) Staines BC (Romp)──────────────┘ Race 306 14:05 │                │
                                                      ├────────────────┘
 425) Bournemouth Collegiate (Young)─┐                │ Race 341 15:32 
                                     ├────────────────┘
 426) Reading RC (Pooley)────────────┘ Race 307 14:07 

61) Women's Junior 15 Sculls

 427) Weybridge RC (Pickering)───────┐                
                                     ├────────────────┐
 428) Molesey BC (Dunford)───────────┘ Race 303 13:57 │                
                                                      ├────────────────┐
 429) Reading RC (Ciecierska─Holmes)──────────────────┘ Race 339 15:27 │                
                                                                       ├────────────────
 430) Burway RC (Wells)───────────────────────────────┐                │ Race 379 17:19 
                                                      │                │
 431) Reading RC (Richards)──────────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 340 15:30 
 432) Weybridge RC (Foulkes)─────────┘ Race 304 14:00