Walton & Weybridge Regatta

Saturday 6th June 2015

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Molesey BC

7) Junior 16 Quads

 29) Molesey BC (Gowland)─────────────────────────┐
                                                  │                
 30) Windsor Boys School (Smith)─┐                ├────────────────
                                 ├────────────────┘ Race 118 13:22 
 31) Weybridge RC (Cook)─────────┘ Race 86 12:02  

9) Women's Masters C/D Quad Sculls

 34) Weybridge Ladies (Thornton =D)──────────────────┐
                                                     │                
 35) Marlow RC (Manley =C)──────────┐                ├────────────────
                                    ├────────────────┘ Race 123 13:35 
 36) Molesey BC (Rogers =C)─────────┘ Race 85 12:00  

11) Junior 14 Coxed Quads

 40) Windsor Boys School (Cleare)───────┐                
                                        ├────────────────┐
 41) Whitgift School BC (Martin)────────┘ Race 42 10:12  │                
                                                         ├────────────────┐
 42) Wellington College (Wigzell)────────────────────────┘ Race 83 11:55  │
                                                                          │                
 43) Molesey BC (Brazier)───────────────┐                                 ├────────────────
                                        ├────────────────┐                │ Race 120 13:27 
 44) Tideway Scullers School (Sherratt)─┘ Race 43 10:15  │                │
                                                         ├────────────────┘
 45) Windsor Boys School (Wilson)───────┐                │ Race 82 11:52  
                                        ├────────────────┘
 46) Wellington College (Le)────────────┘ Race 44 10:17  

15) Junior 15 Double Sculls

 61) Walton RC (Sollars/Benson)────────────┐                
                                           ├────────────────┐
 62) Windsor Boys School (Ellery/Shewell)──┘ Race 37 10:00  │                
                                                            ├────────────────┐
 63) Molesey BC (Warren/Darlow)─────────────────────────────┘ Race 75 11:35  │
                                                                             │                
 64) Guildford RC (Perrins/Carney)─────────┐                                 ├────────────────
                                           ├────────────────┐                │ Race 114 13:12 
 65) Walton RC (Wilkinson/Suphi)───────────┘ Race 38 10:02  │                │
                                                            ├────────────────┘
 66) Guildford RC (Houston/Jarvis)─────────┐                │ Race 74 11:32  
                                           ├────────────────┘
 67) Windsor Boys School (Patel/Karatayli)─┘ Race 39 10:05  

19) Women's Junior 15 Double Sculls

 80) Burway RC (Ross/Brown)────────────────┐                
                                           ├────────────────┐
 81) Molesey BC (Peters /Muller)───────────┘ Race 9 08:50   │                
                                                            ├────────────────┐
 82) St George's College (Fowden/Cook)──────────────────────┘ Race 31 09:45  │                
                                                                             ├────────────────┐
 83) Guildford RC (Adcock/Johnson)──────────────────────────┐                │ Race 68 11:17  │
                                                            ├────────────────┘                │
 84) Reading RC (Pichard/Taylor)────────────────────────────┘ Race 32 09:47                   │                
                                                                                              ├────────────────
 85) Christchurch (Bark/Leach)──────────────────────────────┐                                 │ Race 110 13:02 
                                                            ├────────────────┐                │
 86) Guildford RC (Turner/Lambert Parsons)─┐                │ Race 33 09:50  │                │
                                           ├────────────────┘                │                │
 87) Walton RC (Anderson/Banks)────────────┘ Race 10 08:52                   ├────────────────┘
                                                                             │ Race 69 11:20  
 88) Reading RC (Prior/Gower)───────────────────────────────┐                │
                                                            ├────────────────┘
 89) Molesey BC (Alexopoulos/Roper)────────┐                │ Race 34 09:52  
                                           ├────────────────┘
 90) Guildford RC (Davenport/Jayawickrema)─┘ Race 11 08:55  

34) Women's Junior 14 Sculls

 155) Burway RC (Lawrence)───────────────────┐                
                                             ├────────────────┐
 156) Emanuel School (Dibden)────────────────┘ Race 12 08:57  │                
                                                              ├────────────────┐
 157) Molesey BC (Dight)─────────────────────┐                │ Race 53 10:40  │
                                             ├────────────────┘                │
 158) Emanuel School (Bucalossi)─────────────┘ Race 13 09:00                   │                
                                                                               ├────────────────
 159) Bournemouth Collegiate (Lindon─Thomas)─┐                                 │ Race 95 12:25  
                                             ├────────────────┐                │
 160) Christchurch (Browning)────────────────┘ Race 14 09:02  │                │
                                                              ├────────────────┘
 161) Molesey BC (Lee)───────────────────────┐                │ Race 54 10:42  
                                             ├────────────────┘
 162) Emanuel School (Weighill)──────────────┘ Race 15 09:05  

35) Novice Eights

 301) Reading RC (Garfield)───────────────┐                
                                          ├────────────────┐
 302) Windsor Boys School (Smerin)────────┘ Race 337 15:22 │                
                                                           ├────────────────┐
 303) Kingston (Tunbridge)─────────────────────────────────┘ Race 377 17:14 │                
                                                                            ├────────────────
 304) Vesta RC (Radcke)────────────────────────────────────┐                │ Race 405 18:32 
                                                           │                │
 305) Whitgift School BC (Hatteland─Dunn)─┐                ├────────────────┘
                                          ├────────────────┘ Race 378 17:17 
 306) Molesey BC (Taylor)─────────────────┘ Race 338 15:25 

39) Womens Intermediate 3 Coxed Fours

 318) Eton Excelsior RC (Bates)──────────────────┐                
                                                 ├────────────────┐
 319) Exeter RC (Barker)─────────────────────────┘ Race 370 16:45 │                
                                                                  ├────────────────
 320) Twickenham RC (Frankson)───────────────────┐                │ Race 401 18:14 
                                                 │                │
 321) Reading RC (Hicks)────────┐                ├────────────────┘
                                ├────────────────┘ Race 371 16:47 
 322) Molesey BC (Williams)─────┘ Race 336 15:20 

45) Women's Junior 15 Coxed Quads

 346) Surbiton High School (Pearson)─┐                
                                     ├────────────────┐
 347) Molesey BC (Leppard)───────────┘ Race 327 14:57 │                
                                                      ├────────────────┐
 348) St George's College (Sugrue)────────────────────┘ Race 362 16:25 │                
                                                                       ├────────────────
 349) Guildford RC (Jayawickrema)─────────────────────┐                │ Race 395 17:59 
                                                      │                │
 350) Reading RC (Taylor)────────────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 363 16:27 
 351) Weybridge RC (Clark)───────────┘ Race 328 15:00 

46) Novice Double Sculls

 352) Molesey BC (Jalili/Lawrie)────────────┐                
                                            ├────────────────┐
 353) Windsor Boys School (Workman/Hunter)──┘ Race 360 16:20 │                
                                                             ├────────────────
 354) Whitgift School BC (Danno/Millington)─┐                │ Race 394 17:57 
                                            ├────────────────┘
 355) Walton RC (Wedlake/Wilkinson)─────────┘ Race 361 16:22 

49) Junior 16 Double Sculls

 362) Windsor Boys School (Jacobs/Smith)───┐                
                                           ├────────────────┐
 363) Eton Excelsior RC (Smith/Cowan)──────┘ Race 325 14:52 │                
                                                            ├────────────────┐
 364) Hillingdon RC (Strutt/Lorenzato)──────────────────────┘ Race 356 16:10 │                
                                                                             ├────────────────
 365) Weybridge RC (Cowie/Cook)─────────────────────────────┐                │ Race 391 17:49 
                                                            │                │
 366) Molesey BC (Hardy/Gowland)───────────┐                ├────────────────┘
                                           ├────────────────┘ Race 357 16:12 
 367) Windsor Boys School (Haswell/Wollen)─┘ Race 326 14:55 

54) Women's Junior 16 Double Sculls

 381) Weybridge RC (Dennis/Goochild)──────────────────┐                
                                                      ├────────────────┐
 382) Molesey BC (Williams/Nolan)─────────────────────┘ Race 352 16:00 │                
                                                                       ├────────────────
 383) Hillingdon RC (Woods/Freeney)───────────────────┐                │ Race 386 17:37 
                                                      │                │
 384) Staines BC (Russell/Webb)──────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 353 16:02 
 385) Bewl Bridge RC (Hobson/Morten)─┘ Race 320 14:40 

61) Women's Junior 15 Sculls

 427) Weybridge RC (Pickering)───────┐                
                                     ├────────────────┐
 428) Molesey BC (Dunford)───────────┘ Race 303 13:57 │                
                                                      ├────────────────┐
 429) Reading RC (Ciecierska─Holmes)──────────────────┘ Race 339 15:27 │                
                                                                       ├────────────────
 430) Burway RC (Wells)───────────────────────────────┐                │ Race 379 17:19 
                                                      │                │
 431) Reading RC (Richards)──────────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 340 15:30 
 432) Weybridge RC (Foulkes)─────────┘ Race 304 14:00