Walton & Weybridge Regatta

Saturday 6th June 2015

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for St George's College BC

3) Novice Coxed Fours

 6) St George's College (Spunner)────────┐                
                                         ├────────────────┐
 7) Reading RC (Garfield)────────────────┘ Race 49 10:30  │                
                                                          ├────────────────┐
 8) Sons of the Thames (Turner)──────────┐                │ Race 92 12:17  │
                                         ├────────────────┘                │
 9) Eastbourne College BC (EBC First IV)─┘ Race 50 10:32                   │                
                                                                           ├────────────────
 10) HSBC RC (Browne)────────────────────┐                                 │ Race 126 13:42 
                                         ├────────────────┐                │
 11) Bryanston School BC (Haviland)──────┘ Race 51 10:35  │                │
                                                          ├────────────────┘
 12) Hillingdon RC (Harris)──────────────┐                │ Race 93 12:20  
                                         ├────────────────┘
 13) Reading RC (Wooldridge)─────────────┘ Race 52 10:37  

4) Junior 15 Coxed Fours

 14) Bryanston School BC (Treichl)────┐                
                                      ├────────────────┐
 15) Walton RC (Harris)───────────────┘ Race 46 10:22  │                
                                                       ├────────────────┐
 16) Bryanston School BC (Goodwin)─────────────────────┘ Race 91 12:15  │
                                                                        │                
 17) St George's College (Cullen)─────┐                                 ├────────────────
                                      ├────────────────┐                │ Race 125 13:40 
 18) Kingston Grammar School (Holman)─┘ Race 47 10:25  │                │
                                                       ├────────────────┘
 19) Whitgift School BC (Rogerson)────┐                │ Race 90 12:12  
                                      ├────────────────┘
 20) Bryanston School BC (Fuller)─────┘ Race 48 10:27  

5) Womens Novice Coxed Fours

 21) Reading RC (Jones)──────────────────────────────┐                
                                                     ├────────────────┐
 22) Kingston (Berry)────────────────────────────────┘ Race 88 12:07  │                
                                                                      ├────────────────
 23) Weybridge RC (Haines)───────────────────────────┐                │ Race 122 13:32 
                                                     │                │
 24) St George's College (Lovelock)─┐                ├────────────────┘
                                    ├────────────────┘ Race 89 12:10  
 25) Reading RC (Abrar)─────────────┘ Race 45 10:20  

6) Women's Junior 15 Coxed Fours

 26) Eton Excelsior RC (Payne)────────────────────┐
                                                  │                
 27) Weybridge RC (Foulkes)──────┐                ├────────────────
                                 ├────────────────┘ Race 119 13:25 
 28) St George's College (Clark)─┘ Race 87 12:05  

17) Womens Intermediate 3 Double Sculls

 70) Walton RC (Dent/Denham)───────────────────┐                
                                               ├────────────────┐
 71) Twickenham RC (Field/Rudenko)─────────────┘ Race 35 09:55  │                
                                                                ├────────────────┐
 72) University of Surrey (Charman/Bockelmann)──────────────────┘ Race 72 11:27  │                
                                                                                 ├────────────────
 73) St George's College (Busch/Gannon)─────────────────────────┐                │ Race 112 13:07 
                                                                │                │
 74) Reading RC (Radu/Wilkinson)───────────────┐                ├────────────────┘
                                               ├────────────────┘ Race 73 11:30  
 75) Kingston (Brunning/Dickman)───────────────┘ Race 36 09:57  

18) Women's Junior 18 Double Sculls

 76) Staines BC (Shoolbread/Corkish)────┐                
                                        ├────────────────┐
 77) Reading RC (Leach/Dobson)──────────┘ Race 70 11:22  │                
                                                         ├────────────────
 78) St George's College (Mason/Penney)─┐                │ Race 111 13:05 
                                        ├────────────────┘
 79) Weybridge RC (Pickering/Cole)──────┘ Race 71 11:25  

19) Women's Junior 15 Double Sculls

 80) Burway RC (Ross/Brown)────────────────┐                
                                           ├────────────────┐
 81) Molesey BC (Peters /Muller)───────────┘ Race 9 08:50   │                
                                                            ├────────────────┐
 82) St George's College (Fowden/Cook)──────────────────────┘ Race 31 09:45  │                
                                                                             ├────────────────┐
 83) Guildford RC (Adcock/Johnson)──────────────────────────┐                │ Race 68 11:17  │
                                                            ├────────────────┘                │
 84) Reading RC (Pichard/Taylor)────────────────────────────┘ Race 32 09:47                   │                
                                                                                              ├────────────────
 85) Christchurch (Bark/Leach)──────────────────────────────┐                                 │ Race 110 13:02 
                                                            ├────────────────┐                │
 86) Guildford RC (Turner/Lambert Parsons)─┐                │ Race 33 09:50  │                │
                                           ├────────────────┘                │                │
 87) Walton RC (Anderson/Banks)────────────┘ Race 10 08:52                   ├────────────────┘
                                                                             │ Race 69 11:20  
 88) Reading RC (Prior/Gower)───────────────────────────────┐                │
                                                            ├────────────────┘
 89) Molesey BC (Alexopoulos/Roper)────────┐                │ Race 34 09:52  
                                           ├────────────────┘
 90) Guildford RC (Davenport/Jayawickrema)─┘ Race 11 08:55  

25) Intermediate 2 Sculls

 105) St George's College (Notter)───────────┐                
                                             ├────────────────
 106) St George's College (Youngblood─Costa)─┘ Race 104 12:47 

26) Novice Sculls

 107) St George's College (Sugrue)────┐                
                                      ├────────────────┐
 108) Windsor Boys School (Bodkin)────┘ Race 5 08:40   │                
                                                       ├────────────────┐
 109) St George's College (Russell)────────────────────┘ Race 25 09:30  │
                                                                        │                
 110) St George's College (Morrison)──┐                                 ├────────────────┐
                                      ├────────────────┐                │ Race 64 11:07  │
 111) Windsor Boys School (Hunter)────┘ Race 6 08:42   ├────────────────┘                │
                                                       │ Race 26 09:32                   │
 112) St George's College (Bevan)──────────────────────┘                                 │                
                                                                                         ├────────────────
 113) St George's College (Ody)────────────────────────┐                                 │ Race 103 12:45 
                                                       ├────────────────┐                │
 114) St George's College (Hill)──────┐                │ Race 27 09:35  │                │
                                      ├────────────────┘                │                │
 115) Henley RC (Harsant)─────────────┘ Race 7 08:45                    ├────────────────┘
                                                                        │ Race 65 11:10  
 116) St George's College (Sanderson)──────────────────┐                │
                                                       ├────────────────┘
 117) Windsor Boys School (Workman)───┐                │ Race 28 09:37  
                                      ├────────────────┘
 118) St George's College (Asher)─────┘ Race 8 08:47   

36) Junior 14 Octuples

 307) St George's College (Davis)───────────────────┐
                                                    │                
 308) Walton RC (Philpott)─────────┐                ├────────────────
                                   ├────────────────┘ Race 404 18:26 
 309) Whitgift School BC (Pringle)─┘ Race 376 17:08 

37) Women's Junior 14 Octuples

 310) Eton Excelsior RC (Donaldson)─┐                
                                    ├────────────────┐
 311) Lady Eleanor Holles (Halton)──┘ Race 374 16:55 │                
                                                     ├────────────────
 312) Emanuel School (Curry)────────┐                │ Race 403 18:19 
                                    ├────────────────┘
 313) St George's College (Boxer)───┘ Race 375 17:01 

43) Junior 15 Coxed Quads

 331) Bewl Bridge RC (House)─────────┐                
                                     ├────────────────┐
 332) Whitgift School BC (Ostrowski)─┘ Race 332 15:10 │                
                                                      ├────────────────┐
 333) Walton RC (Lucas)──────────────┐                │ Race 366 16:35 │
                                     ├────────────────┘                │
 334) Staines BC (Uttley)────────────┘ Race 333 15:12                  │                
                                                                       ├────────────────
 335) Reading RC (Peters)────────────┐                                 │ Race 397 18:04 
                                     ├────────────────┐                │
 336) St George's College (Lewis)────┘ Race 334 15:15 │                │
                                                      ├────────────────┘
 337) Guildford RC (Perrins)─────────┐                │ Race 367 16:37 
                                     ├────────────────┘
 338) Windsor Boys School (Bodkin)───┘ Race 335 15:17 

45) Women's Junior 15 Coxed Quads

 346) Surbiton High School (Pearson)─┐                
                                     ├────────────────┐
 347) Molesey BC (Leppard)───────────┘ Race 327 14:57 │                
                                                      ├────────────────┐
 348) St George's College (Sugrue)────────────────────┘ Race 362 16:25 │                
                                                                       ├────────────────
 349) Guildford RC (Jayawickrema)─────────────────────┐                │ Race 395 17:59 
                                                      │                │
 350) Reading RC (Taylor)────────────┐                ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 363 16:27 
 351) Weybridge RC (Clark)───────────┘ Race 328 15:00 

58) Junior 15 Sculls

 408) Charterhouse (Wild)──────────────────────────────┐                
                                                       ├────────────────┐
 409) Wellington College (Wyllie)──────────────────────┘ Race 308 14:10 │                
                                                                        ├────────────────┐
 410) Windsor Boys School (Shewell)────────────────────┐                │ Race 344 15:40 │
                                                       ├────────────────┘                │
 411) Bournemouth Collegiate (Cavill)──────────────────┘ Race 309 14:12                  │                
                                                                                         ├────────────────
 412) Charterhouse (Rockingham)────────────────────────┐                                 │ Race 382 17:27 
                                                       ├────────────────┐                │
 413) St George's College (Jenkinson)──────────────────┘ Race 310 14:15 │                │
                                                                        ├────────────────┘
 414) Burway RC (Levett)───────────────────────────────┐                │ Race 345 15:42 
                                                       ├────────────────┘
 415) Charterhouse (Wright)───────────┐                │ Race 318 14:35 
                                      ├────────────────┘
 416) Windsor Boys School (Ellery)────┘ Race 301 13:52