Intermediate 1 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 5 | Vesta RC (Lear) |
Intermediate 2 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 512 | St George's College BC (Ewart) | ||
2 | DNS | 520 | Kingston Rowing Club (Doe) | ||
2 | DNS | 511 | Nephthys (Michelberger) | ||
2 | DNS | 519 | Reading RC (Casserley) | ||
2 | DNS | 518 | Nephthys (Simpkins) | ||
2 | DNS | 517 | Kingston Rowing Club (Lee) | ||
2 | DNS | 516 | Parrs Priory (Cobb) | ||
2 | DNS | 515 | Vesta RC (Brady) | ||
2 | DNS | 514 | Reading RC (Joyce) | ||
2 | DNS | 522 | London RC (Rushton) | ||
2 | DNS | 513 | Kingston Rowing Club (Miyake-Mark) | ||
2 | DNS | 521 | Parrs Priory (Ten Broeke) |
Intermediate 3 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 40 | Parrs Priory (Cobb) | ||
1 | DNS | 48 | Kingston Rowing Club (Farrell) | ||
1 | DNS | 39 | Nephthys (Kwiecinski) | ||
1 | DNS | 47 | Molesey BC (Taylor) | ||
1 | DNS | 46 | Nephthys (Hyatt) | ||
1 | DNS | 54 | University of Surrey (Sillitoe) | ||
1 | DNS | 45 | Vesta RC (Wiles) | ||
1 | DNS | 53 | Reading RC (Bevan) | ||
1 | DNS | 44 | Cygnet RC (Simpson) | ||
1 | DNS | 52 | Dulwich College (Burkitt) | ||
1 | DNS | 43 | Nephthys (Barrow) | ||
1 | DNS | 51 | Parrs Priory (Latham) | ||
1 | DNS | 42 | Hampton School (Chung) | ||
1 | DNS | 50 | Reading RC (Tapley) | ||
1 | DNS | 41 | Nephthys (Smith) | ||
1 | DNS | 49 | Hampton School (Stringer) |
Novice Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 564 | Nephthys (Smith) | ||
2 | DNS | 563 | Parrs Priory (Ummarino) | ||
2 | DNS | 567 | Nephthys (Kwiecinski) | ||
2 | DNS | 566 | Walton RC (Shire) | ||
2 | DNS | 565 | Hampton School (Marcus) |
Junior 18 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 56 | Hampton School (Williamson) | ||
1 | DNS | 55 | Dulwich College (Kinch) | ||
1 | DNS | 57 | St George's College BC (McCaffery) |
Junior 16 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 530 | Dulwich College (Lynch) | ||
2 | DNS | 529 | Dulwich College (Martin) | ||
2 | DNS | 535 | Kingston Grammar School (Robson) | ||
2 | DNS | 534 | Charterhouse BC (Macdougall) | ||
2 | DNS | 533 | Hampton School (Harries) | ||
2 | DNS | 532 | St George's College BC (Mandolfo) | ||
2 | DNS | 531 | Dulwich College (Lamplough) |
Womens Intermediate 2 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 83 | Tethys BC (Eccles) | ||
1 | DNS | 82 | Tethys BC (Cuenod) |
Womens Intermediate 3 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 569 | Parrs Priory (Ross) | ||
2 | DNS | 568 | Tethys BC (Law) | ||
2 | DNS | 570 | Tethys BC (Butler) |
Womens Novice Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 146 | Barnes Bridge Ladies RC (Broadhurst) | ||
1 | DNS | 145 | Barnes Bridge Ladies RC (Mee) | ||
1 | DNS | 150 | Molesey BC (Downes) | ||
1 | DNS | 149 | Twickenham RC (Hill) | ||
1 | DNS | 148 | Twickenham RC (Bolton) | ||
1 | DNS | 147 | Putney High School RC (Trevor) |
Women's Junior 16 Coxed Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 192 | St George's College BC (Busch) | ||
1 | DNS | 191 | Weybridge RC (Pickering) | ||
1 | DNS | 193 | St George's College BC (Wilson) |
Senior Coxless Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 8 | Thames Tradesmens' RC (Lemaire-Smith) |
Intermediate 1 Coxless Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 502 | Broxbourne RC (Everitt) | ||
2 | DNS | 501 | Vesta RC (Lear) |
Intermediate 2 Coxless Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 10 | Kingston Rowing Club (China) | ||
1 | DNS | 9 | Hampton School (Hallwood) | ||
1 | DNS | 15 | Dulwich College (Saunders) | ||
1 | DNS | 14 | Hampton School (Coomes) | ||
1 | DNS | 13 | Walton RC (Thiemann) | ||
1 | DNS | 12 | Thames Tradesmens' RC (Clements) | ||
1 | DNS | 11 | Vesta RC (Galavotti) |
Junior 18 Coxless Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 510 | St George's College BC (McCaffery) | ||
2 | DNS | 509 | Dulwich College (Kinch) |
Junior 16 Coxless Fours | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 17 | Hampton School (Fearn) | ||
1 | DNS | 16 | Hampton School (Winter) | ||
1 | DNS | 18 | Kingston Grammar School (Smith) |
Intermediate 1 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 7 | London Oratory School BC (Bovill) | ||
1 | DNS | 6 | London RC (Wilson) |
Intermediate 2 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 503 | Reading RC (Simpson) |
Intermediate 3 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 505 | Tiffin School BC (Nottidge) | ||
2 | DNS | 504 | Ardingly Rowing Club (Law) | ||
2 | DNS | 508 | London Oratory School BC (Price) | ||
2 | DNS | 507 | London Oratory School BC (Bovill) | ||
2 | DNS | 506 | University of Surrey (Elton) |
Novice Quad Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 524 | Walton RC (Pointer) | ||
2 | DNS | 523 | London Oratory School BC (Hogan Hennessy) | ||
2 | DNS | 525 | Tiffin School BC (Sidhu) |
Masters D Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 94 | Tiffin Associates RC (Mitchell) | ||
1 | DNS | 93 | KGS Veterans BC (Hughes) |
Masters E Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 85 | Walton RC (Clarke) | ||
1 | DNS | 84 | Ardingly Rowing Club (Radosevic) |
Masters F Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 144 | Twickenham RC (Kenny) |
Masters G Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 2 | London RC (Baldwin) |
Junior 17 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 4 | London Oratory School BC (Doig) | ||
1 | DNS | 3 | London Oratory School BC (Price) |
Junior 16 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 528 | Walton RC (Georgiou) | ||
2 | DNS | 527 | Charterhouse BC (Day) |
Womens Intermediate 2 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 58 | University of Surrey/Molesey (USU-Nicholson) |
Womens Intermediate 3 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 526 | Walton RC (Cornell) |
Womens Novice Quad Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 572 | Putney High School RC (Trevor) | ||
2 | DNS | 571 | Emanuel School (Philcox) | ||
2 | DNS | 574 | University of Surrey (Phillips) | ||
2 | DNS | 573 | Walton RC (Tonks) |
Women's Junior 18 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 87 | Kingston Grammar School (Cook) | ||
1 | DNS | 86 | Kingston Grammar School (Hodson) | ||
1 | DNS | 92 | St George's College BC (Mason) | ||
1 | DNS | 91 | Putney High School RC (Meakes) | ||
1 | DNS | 90 | Putney High School RC (McCann) | ||
1 | DNS | 89 | Kingston Rowing Club (Kiedaisch) | ||
1 | DNS | 88 | Kingston Rowing Club (Hughes) |
Women's Junior 16 Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 576 | Tiffin School BC (Patel) | ||
2 | DNS | 575 | Kingston Grammar School (Schofield) | ||
2 | DNS | 578 | Kingston Rowing Club (Esterhuyse) | ||
2 | DNS | 577 | Kingston Grammar School (Piper) |
Mixed Masters C Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 59 | Peterborough City (Ellis) |
Mixed Masters E Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 1 | KGS Veterans BC (Allin-Figl) |
Junior 15 Coxed Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 20 | Kingston Rowing Club (Baker) | ||
1 | DNS | 28 | Hampton School (Day) | ||
1 | DNS | 36 | St George's College BC (Davies) | ||
1 | DNS | 19 | Hampton School (Evans) | ||
1 | DNS | 27 | Tiffin School BC (Gilbert) | ||
1 | DNS | 35 | St Paul's School (Kwok) | ||
1 | DNS | 26 | London Oratory School BC (Lawton) | ||
1 | DNS | 34 | St Paul's School (Sciamma) | ||
1 | DNS | 25 | Molesey BC (Hooper) | ||
1 | DNS | 33 | Dulwich College (Gorenkin) | ||
1 | DNS | 24 | Dulwich College (Nelki) | ||
1 | DNS | 32 | London Oratory School BC (Guppy) | ||
1 | DNS | 23 | Whitgift School BC (Cook) | ||
1 | DNS | 31 | London Oratory School BC (Buchinger) | ||
1 | DNS | 22 | Hampton School (Raveendran - Lara) | ||
1 | DNS | 30 | Hampton School (Hansford) | ||
1 | DNS | 38 | Tiffin School BC (Crowther) | ||
1 | DNS | 21 | Weybridge RC (Marchington) | ||
1 | DNS | 29 | Dulwich College (Flavin) | ||
1 | DNS | 37 | Molesey BC (Harper) |
Junior 14 Coxed Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 620 | Tiffin School BC (Layt) | ||
2 | DNS | 619 | Charterhouse BC (Chaldecott) | ||
2 | DNS | 621 | Tiffin School BC (Molloy) |
Women's Junior 15 Coxed Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 152 | Kingston Grammar School (Helm) | ||
1 | DNS | 151 | Kingston Grammar School (Marshall) | ||
1 | DNS | 153 | Emanuel School (Konig) |
Women's Junior 14 Coxed Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 623 | Walton RC (Giambrone) | ||
2 | DNS | 631 | Tiffin School BC (Hearn) | ||
2 | DNS | 622 | Emanuel School (Archer) | ||
2 | DNS | 630 | Weybridge RC (Skinner) | ||
2 | DNS | 629 | Emanuel School (Mickley) | ||
2 | DNS | 628 | Surbiton High School (Fraser) | ||
2 | DNS | 627 | Putney High School RC (Taylor) | ||
2 | DNS | 626 | Molesey BC (Benzynie) | ||
2 | DNS | 625 | Surbiton High School/Molesey (Mosely) | ||
2 | DNS | 624 | Tiffin School BC (Meade) |
Women's Junior 13 Coxed Quads | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 195 | Putney High School RC (Walsh) | ||
1 | DNS | 194 | Putney High School RC (Ramsay) |
Intermediate 1 Coxless Pairs | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 537 | Lymington ARC (Lock/Fryer) | ||
2 | DNS | 536 | Thames Tradesmens' RC (Wall/Clements) | ||
2 | DNS | 540 | Thames Tradesmens' RC (Parsons-Mills/Lemaire-Smith) | ||
2 | DNS | 539 | Thames Tradesmens' RC (Price/McLoughlin) | ||
2 | DNS | 538 | Shiplake College (Morgan/Nolden) |
Intermediate 2 Coxless Pairs | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 116 | Kingston Rowing Club (Lee/Harris) | ||
1 | DNS | 115 | Lymington ARC (Lock/Fryer) | ||
1 | DNS | 118 | Kingston Rowing Club (Dracott/Davies) | ||
1 | DNS | 117 | Parrs Priory (Thorpe/Salt) |
Masters C Coxless Pairs | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 198 | Reading RC (Schonauer/Williams) | ||
1 | DNS | 197 | Thames RC (Dooley/Seddon) |
Womens Intermediate 2 Coxless Pairs | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 605 | Barnes Bridge Ladies RC (O Leary/Meier) |
Senior Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 579 | Thames Tradesmens' RC (Hosking/Keane) |
Intermediate 1 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 196 | Reading RC (Godfrey/Simpson) |
Intermediate 2 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 549 | University of Surrey (Kelly/Sillitoe) | ||
2 | DNS | 548 | Kingston Rowing Club (Hunter/Sullivan) | ||
2 | DNS | 550 | Walton RC (Lee-Gill/Wilson) |
Intermediate 3 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 61 | Ardingly Rowing Club (Field/Amery) | ||
1 | DNS | 60 | University of Surrey (Bright/Elton) | ||
1 | DNS | 64 | Walbrook RC (Makinson/Ward) | ||
1 | DNS | 63 | Lymington ARC (Bull/Taylor) | ||
1 | DNS | 62 | Lymington ARC (Woolford/Goodall) |
Novice Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 581 | Reading RC (Davies/Davenport) | ||
2 | DNS | 580 | University of Surrey (Nicholson/O Reilly) | ||
2 | DNS | 583 | Charterhouse BC (Holland/Stevens-Harris) | ||
2 | DNS | 582 | St George's College BC (Lauber/Stracey) |
Masters C Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 541 | Tideway Scullers School (Alloway/Livy) |
Masters D Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 543 | Tideway Scullers School (Nugee/Ten Broeke) | ||
2 | DNS | 542 | KGS Veterans BC (Hunt/Bridge) | ||
2 | DNS | 545 | Lymington ARC (Woolford/Goodall) | ||
2 | DNS | 544 | Lymington ARC (Bull/Taylor) |
Masters E Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 603 | Walton RC (Collins/Johnston) | ||
2 | DNS | 602 | Ardingly Rowing Club (Crawford/Radosevic) |
Masters F Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 585 | BTC Southampton (Green/Wardell) | ||
2 | DNS | 584 | Bradford-on-Avon RC (Carpenter/Beer) |
Masters G Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 640 | Royal Chester RC (Browne/Jarvis) |
Masters H Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 586 | Quintin BC (Findlay/Webb) |
Junior 18 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 557 | Shiplake College (Barrett/Fitz-Hugh) | ||
2 | DNS | 556 | Molesey BC (Funke/Joynson) | ||
2 | DNS | 562 | Charterhouse BC (Foulston/Webb) | ||
2 | DNS | 561 | Shiplake College (Simpson/Rockell) | ||
2 | DNS | 560 | Whitgift School BC (Middleton/Jennings) | ||
2 | DNS | 559 | Tiffin School BC (Nulson/Beedham) | ||
2 | DNS | 558 | Tiffin School BC (Salmon/Thomson) |
Junior 16 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 99 | Whitgift School BC (Higgins/Goodbody) | ||
1 | DNS | 98 | Maidstone Invicta RC (Porter/Harris) | ||
1 | DNS | 106 | Tiffin School BC (Jarratt Barnham/Morris) | ||
1 | DNS | 105 | Whitgift School BC (O Toole/Windmill) | ||
1 | DNS | 104 | Maidstone Invicta RC (Collins/Grace) | ||
1 | DNS | 103 | Kingston Grammar School (Noble/Montakab) | ||
1 | DNS | 102 | Kingston Rowing Club (Jennings/Toner) | ||
1 | DNS | 101 | Tiffin School BC (Ellis/Hutchence) | ||
1 | DNS | 100 | Kingston Rowing Club (Clark/Vitharana) |
Junior 15 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 598 | Weybridge RC (Brisco/Pope) |
Junior 14 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 189 | Molesey BC (Scannella/Tope) | ||
1 | DNS | 188 | Molesey BC (Elliott/Bentley-Fox) |
Womens Intermediate 1 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 199 | Tideway Scullers School (Maccallum/Thomas) | ||
2 | DNS | 599 | Wallingford RC (Greves/Stubbs) | ||
2 | DNS | 601 | Walbrook RC (Temple/McCarthy) | ||
2 | DNS | 600 | Walbrook RC (Murray/Collins) |
Womens Intermediate 3 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 588 | Barnes Bridge Ladies RC (Owen/Baldwin) | ||
2 | DNS | 587 | Walbrook RC (Church/Smith) | ||
2 | DNS | 590 | University of Surrey (Hunter-Smith/Jonckers) | ||
2 | DNS | 589 | Putney High School RC (Cook/Bacon) |
Womens Novice Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 155 | University of Surrey (Parsons/Phillips) | ||
1 | DNS | 154 | Kingston Rowing Club (Long/Macleod) | ||
1 | DNS | 157 | Tethys BC (Frodyma/Robotham) | ||
1 | DNS | 156 | Tethys BC (Butler/Law) |
Women's Masters C Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 158 | Walbrook RC (Walters/Capel) |
Women's Junior 18 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 132 | Maidstone Invicta RC (McConchie/Fish) | ||
1 | DNS | 131 | Molesey BC (Thew/Lyster) | ||
1 | DNS | 134 | Kingston Grammar School (Roden/Sallusti) | ||
1 | DNS | 133 | Kingston Grammar School (Bevan/Bridge) |
Women's Junior 16 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 633 | Molesey BC (Pollington/Wakeling) | ||
2 | DNS | 632 | Putney High School RC (Tall/Casley) | ||
2 | DNS | 635 | Walton RC (Thean/Dent) | ||
2 | DNS | 634 | Kingston Rowing Club (Walsom-Brock/Poulter) |
Women's Junior 15 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 168 | Kingston Grammar School (Steinitz/Dodds) | ||
1 | DNS | 167 | Surbiton High School (Hill/Burdess) | ||
1 | DNS | 170 | St George's College BC (Gannon/Gannon) | ||
1 | DNS | 169 | Surbiton High School (Toyn/McDonald) |
Women's Junior 14 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 638 | Surbiton High School/Molesey (Turner/Williams) | ||
2 | DNS | 637 | Kingston Rowing Club (Hughes/Saba) | ||
2 | DNS | 639 | Surbiton High School (Jenkins/Willis) |
Women's Junior 13 Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 172 | Putney High School RC (Ferrabee/McCann) | ||
1 | DNS | 171 | Putney High School RC (Gradidge/Wilson) |
Mixed Masters B Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 636 | Walton RC (Heywood/Jackson) |
Mixed Masters D Double Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 604 | KGS Veterans BC (Steinitz/Gale) |
Elite Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 547 | Furnivall SC (Dearlove) | ||
2 | DNS | 546 | Auriol Kensington (Mackworth-Praed) |
Senior Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 78 | Broxbourne RC (Allan) | ||
1 | DNS | 77 | Thames Tradesmens' RC (Keane) | ||
1 | DNS | 79 | St Paul's School (Twyman) |
Intermediate 1 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 642 | London RC (Wilson) | ||
2 | DNS | 650 | Kingston Grammar School (Smalman-Smith) | ||
2 | DNS | 641 | Leicester RC (Smith) | ||
2 | DNS | 649 | London RC (Gill) | ||
2 | DNS | 648 | Broxbourne RC (Goodwin) | ||
2 | DNS | 647 | Vesta RC (Hughes) | ||
2 | DNS | 646 | London RC (Maitland) | ||
2 | DNS | 645 | London RC (Loveday) | ||
2 | DNS | 644 | Monkton Combe School BC (Lawrence) | ||
2 | DNS | 652 | London RC (Heap) | ||
2 | DNS | 643 | London RC (Magee) | ||
2 | DNS | 651 | Walton RC (Reynolds) |
Intermediate 2 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 66 | London RC (Gill) | ||
1 | DNS | 74 | University of Surrey (Mee) | ||
1 | DNS | 65 | Cygnet RC (Pickford) | ||
1 | DNS | 73 | Furnivall SC (Dearlove) | ||
1 | DNS | 72 | Kingston Rowing Club (Sullivan) | ||
1 | DNS | 71 | Monkton Combe School BC (Lawrence) | ||
1 | DNS | 70 | Broxbourne RC (Mould) | ||
1 | DNS | 69 | Broxbourne RC (Everitt) | ||
1 | DNS | 68 | London RC (Parnell) | ||
1 | DNS | 67 | Broxbourne RC (Scorah) |
Intermediate 3 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 552 | BTC Southampton (Hume) | ||
2 | DNS | 551 | Reading RC (Hasler) | ||
2 | DNS | 555 | Twickenham RC (Skeels) | ||
2 | DNS | 554 | London RC (Dwan) | ||
2 | DNS | 553 | Vesta RC (Galavotti) |
Novice Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 120 | Hampton School (Davies) | ||
1 | DNS | 128 | Tiffin School BC (Teh) | ||
1 | DNS | 119 | London RC (Rushton) | ||
1 | DNS | 127 | London RC (Clarke) | ||
1 | DNS | 126 | Hampton School (Bramall) | ||
1 | DNS | 125 | University of Surrey (Epps) | ||
1 | DNS | 124 | BTC Southampton (Lewis) | ||
1 | DNS | 123 | London RC (Palmer) | ||
1 | DNS | 122 | London RC (Dwan) | ||
1 | DNS | 130 | Twickenham RC (Walters) | ||
1 | DNS | 121 | London RC (Mc Inerney) | ||
1 | DNS | 129 | Tideway Scullers School (McManus) |
Masters A Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 81 | Leicester RC (Smith) | ||
1 | DNS | 80 | Tideway Scullers School (Livy) |
Masters B Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 76 | Kingston Grammar School (Smalman-Smith) | ||
1 | DNS | 75 | Wallingford RC (Hull) |
Masters C Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 112 | Parrs Priory (Forczek) | ||
1 | DNS | 111 | Putney Town RC (Boileau) | ||
1 | DNS | 114 | Broxbourne RC (Alexander) | ||
1 | DNS | 113 | Broxbourne RC (Heathcote) |
Masters D Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 136 | Molesey BC (Jillings) | ||
1 | DNS | 135 | BTC Southampton (Hume) | ||
1 | DNS | 139 | Twickenham RC (Pullen) | ||
1 | DNS | 138 | Wycliffe College BC (Mitchell) | ||
1 | DNS | 137 | Shiplake Vikings RC (Gascoine) |
Masters E Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 141 | Quintin BC (Meaney) | ||
1 | DNS | 140 | Tideway Scullers School (Alloway) | ||
1 | DNS | 143 | Molesey BC (Raspin) | ||
1 | DNS | 142 | Christchurch RC (Hollingworth) |
Masters F Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 174 | Molesey BC (Parker) | ||
1 | DNS | 173 | Kingston Rowing Club (Merrall) |
Masters G Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 209 | Southsea RC (Watling) |
Junior 18 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 108 | Hampton School (Barden de Lacroi) | ||
1 | DNS | 107 | Tideway Scullers School (McLeod) | ||
1 | DNS | 110 | Ardingly Rowing Club (Vouilloz) | ||
1 | DNS | 109 | Tideway Scullers School (Shea) |
Junior 16 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 594 | Kingston Grammar School (Linney) | ||
2 | DNS | 593 | Maidstone Invicta RC (Porter) | ||
2 | DNS | 597 | Maidstone Invicta RC (Collins) | ||
2 | DNS | 596 | Maidstone Invicta RC (Harris) | ||
2 | DNS | 595 | Maidstone Invicta RC (Grace) |
Junior 15 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 176 | Tiffin School BC (Norris) | ||
1 | DNS | 184 | Tideway Scullers School (Jonas) | ||
1 | DNS | 175 | St George's College BC (Williamson) | ||
1 | DNS | 183 | Tideway Scullers School (Williams) | ||
1 | DNS | 182 | Tiffin School BC (Walters) | ||
1 | DNS | 181 | Tideway Scullers School (Brophy) | ||
1 | DNS | 180 | Tiffin School BC (Hodson) | ||
1 | DNS | 179 | Hampton School (Wyborn) | ||
1 | DNS | 187 | St Paul's School (Mattey) | ||
1 | DNS | 178 | St Paul's School (Doyle) | ||
1 | DNS | 186 | Tideway Scullers School (Rodd) | ||
1 | DNS | 177 | Tideway Scullers School (Almeida-Durkan) | ||
1 | DNS | 185 | Hampton School (Churchman) |
Junior 14 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 654 | Molesey BC (Thew) |
Womens Elite Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 96 | London RC (Humphreys) | ||
1 | DNS | 95 | Wallingford RC (Burgess) | ||
1 | DNS | 97 | Wallingford RC (Piggott) |
Womens Intermediate 1 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 201 | Walbrook RC (Temple) | ||
1 | DNS | 200 | Wallingford RC (Guingouain) | ||
1 | DNS | 206 | Wallingford RC (Heemskerk) | ||
1 | DNS | 205 | Walbrook RC (Collins) | ||
1 | DNS | 204 | Wallingford RC (Stubbs) | ||
1 | DNS | 203 | Wallingford RC (Greves) | ||
1 | DNS | 202 | London RC (Denyer) | ||
2 | DNS | 653 | Tideway Scullers School (Maccallum) |
Womens Intermediate 2 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 592 | Tideway Scullers School (Thomas) | ||
2 | DNS | 591 | Kingston Rowing Club (Bott) |
Womens Intermediate 3 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 160 | Maidstone Invicta RC (Maunsell) | ||
1 | DNS | 159 | London RC (Jackson) | ||
1 | DNS | 166 | Walbrook RC (Church) | ||
1 | DNS | 165 | Walbrook RC (Smith) | ||
1 | DNS | 164 | Tideway Scullers School (Johnston) | ||
1 | DNS | 163 | Furnivall SC (Hook) | ||
1 | DNS | 162 | Barnes Bridge Ladies RC (Hawtin) | ||
1 | DNS | 161 | Tideway Scullers School (Gullen) |
Womens Novice Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 607 | London RC (Jackson) | ||
2 | DNS | 615 | Tethys BC (Bera) | ||
2 | DNS | 606 | Kingston Rowing Club (Johns) | ||
2 | DNS | 614 | Kingston Rowing Club (Janss Lafond) | ||
2 | DNS | 613 | Tethys BC (Quel) | ||
2 | DNS | 612 | Broxbourne RC (Seabrook) | ||
2 | DNS | 611 | Eton Mission RC (Mitchell) | ||
2 | DNS | 610 | Tethys BC (Cuenod) | ||
2 | DNS | 609 | Tethys BC (Eccles) | ||
2 | DNS | 608 | Kingston Grammar School (Smalman-Smith) |
Women's Masters A Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 617 | Furnivall SC (Hook) | ||
2 | DNS | 616 | Barnes Bridge Ladies RC (Grobler) | ||
2 | DNS | 618 | Tideway Scullers School (Gullen) |
Women's Masters B Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 208 | University of Surrey (Stedman) | ||
1 | DNS | 207 | Barnes Bridge Ladies RC (Powell) |
Women's Masters D Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 658 | Tideway Scullers School (Bird) |
Women's Junior 15 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | DNS | 656 | Surbiton High School (Kent) | ||
2 | DNS | 655 | Surbiton High School (Kim) | ||
2 | DNS | 657 | Kingston Rowing Club (Wieland) |
Women's Junior 14 Sculls | |||||
Div | Time | Crew | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | 190 | Maidstone Invicta RC (Terry) |