Shrewsbury Sprint Regatta
Sunday 13th May 2012
Click here to view the Regatta Timetable.
1) Intermediate 3 Eights
1) Marne & Joinville (Gilet)─┐
├────────────────
2) Bewdley RC (Clay)─────────┘ Race 136 13:30
2) Novice Eights
3) Grosvenor RC (Daulby)───────┐
├────────────────┐
4) De Montfort Univ (Theobald)─┘ Race 46 10:30 │
├────────────────
5) Marne & Joinville (Gilet)───┐ │ Race 101 12:20
├────────────────┘
6) De Montfort Univ (Beddows)──┘ Race 47 10:32
3) Masters C Eights
7) Stourport BC (Morris)─────┐
├────────────────
8) Burton Leander (McQuoney)─┘ Race 96 12:10
4) Masters D Eights
9) Loughborough (McNally)───┐
├────────────────
10) Guildford RC (Starling)─┘ Race 142 13:42
5) Womens Novice Eights
11) Royal Shrewsbury School (Stockdale)─┐
├────────────────
12) De Montfort Univ (Law)──────────────┘ Race 106 12:30
6) Intermediate 3 Coxed Fours
20) Marne & Joinville (Calliau)────┐
├────────────────┐
0) ────────────────────────────────┘ Race 1 09:00 │
├────────────────┐
13) Marne & Joinville (Parmentier)─┐ │ Race 16 09:30 │
├────────────────┘ │
14) De Montfort Univ (Jones)───────┘ Race 6 09:10 │
├────────────────
15) Guildford RC (Bryant)──────────┐ │ Race 52 10:42
├────────────────┐ │
16) Bridgnorth (Wood)──────────────┘ Race 2 09:02 │ │
├────────────────┘
17) Leicester (Hawker)─────────────┐ │ Race 50 10:38
├────────────────┘
18) Pengwern RC (Broom)────────────┘ Race 13 09:24
7) Novice Coxed Fours
22) De Montfort Univ (Barratt)─┐
├────────────────┐
23) Trafford (Thompson)────────┘ Race 24 09:46 │
├────────────────┐
24) Pengwern RC (Huntington)───┐ │ Race 60 10:58 │
├────────────────┘ │
25) De Montfort Univ (Johnson)─┘ Race 8 09:14 │
├────────────────
26) Guildford RC (Hussey)──────┐ │ Race 118 12:54
├────────────────┐ │
27) Grosvenor RC (Luxton)──────┘ Race 31 10:00 │ │
├────────────────┘
28) Pengwern RC (Whalley)──────┐ │ Race 61 11:00
├────────────────┘
29) De Montfort Univ (Kimber)──┘ Race 21 09:40
8) Masters C Coxed Fours
30) Guildford RC (Bryant)────────────────────┐
│
31) Pengwern RC (Webb)──────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 102 12:22
32) Guildford RC (Starling)─┘ Race 66 11:10
9) Masters E Coxed Fours
33) Guildford RC (Wright)──────────────────┐
│
34) Ironbridge RC (Scott)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 85 11:48
35) Pengwern RC (Simon)───┘ Race 35 10:08
10) Junior 16 Coxed Fours
36) Leicester (Byrne)─────────────────────┐
├────────────────
37) Royal Shrewsbury School (Rigg S Hall)─┘ Race 88 11:54
11) Womens Intermediate 3 Coxed Fours
40) Trafford (Barton)───────────────────────────┐
│
38) De Montfort Univ (Johnson)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 40 10:18
39) Hereford (Evans)───────────┘ Race 34 10:06
12) Womens Novice Coxed Fours
42) Loughborough (Smith)───────────────┐
├────────────────┐
43) De Montfort Univ (Ferrand)─────────┘ Race 23 09:44 │
├────────────────┐
44) Trafford (Hyde)────────────────────┐ │ Race 73 11:24 │
├────────────────┘ │
45) Pengwern RC (Scott)────────────────┘ Race 25 09:48 │
├────────────────
46) Grosvenor RC (Jenkins)─────────────┐ │ Race 133 13:24
├────────────────┐ │
47) Liverpool Victoria RC (Wilson)─────┘ Race 17 09:32 │ │
├────────────────┘
48) Guildford/St Ives (GUI─Gleichmann)─┐ │ Race 74 11:26
├────────────────┘
49) De Montfort Univ (Webb)────────────┘ Race 18 09:34
13) Women's Masters B Coxed Fours
50) Ironbridge RC (Ball)──┐
├────────────────
51) Stourport BC (Fuller)─┘ Race 117 12:52
14) Women's Masters D Coxed Fours
52) Pengwern RC (Rogers)─┐
├────────────────
53) Bewdley RC (Beech)───┘ Race 137 13:32
15) Mixed Intermediate 1 Coxed Fours
54) Guildford RC (Starling)────────┐
├────────────────
55) University of Chester (Butler)─┘ Race 126 13:10
16) Intermediate 2 Quads
56) Bewdley RC (Chase)──────────────┐
├────────────────
57) Liverpool Victoria RC (Bradley)─┘ Race 128 13:14
17) Masters B Quads
58) Liverpool Victoria RC (Burrows)──┐
├────────────────
59) Lancaster John O`Gaunt RC (Bell)─┘ Race 130 13:18
18) Womens Intermediate 3 Quads
60) Liverpool Victoria RC (Fox)─┐
├────────────────
61) Guildford RC (Avis)─────────┘ Race 95 12:08
19) Women's Junior 17 Quads
62) Bewdley RC (Gunn)───────────────────────────────┐
│
63) Pengwern RC (McCay)────────────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 141 13:40
64) Liverpool Victoria RC (Murphy)─┘ Race 75 11:28
20) Mixed Intermediate 3 Quad Sculls
65) Pengwern RC (Tenison─Collins)─┐
├────────────────
66) Burton Leander (Woodward)─────┘ Race 123 13:04
21) Junior 15 B Coxed Quads
67) Bewdley RC (Tustain)─────────────────────────────┐
│
68) Liverpool Victoria RC (Yarlett)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 131 13:20
69) Leicester (Byrne)───────────────┘ Race 72 11:22
22) Junior 13 Coxed Quads
70) Trafford (Owen)─────────┐
├────────────────
71) Pengwern RC (Henderson)─┘ Race 120 12:58
23) Womens Novice Coxed Quads
72) Pengwern RC (Weaver)──────────────────┐
│
73) Leicester (Hall)─────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 116 12:50
74) Bewdley RC (Kelly)───┘ Race 53 10:44
24) Women's Junior 14 Coxed Quads
75) Liverpool Victoria RC (Semple)─┐
├────────────────┐
76) Burton Leander (McQuoney)──────┘ Race 56 10:50 │
├────────────────
77) Leicester (Morgan─Jones)───────┐ │ Race 134 13:26
├────────────────┘
78) Bewdley RC (Hinton)────────────┘ Race 71 11:20
25) Women's Junior 13 Coxed Quads
79) Bewdley RC (Williams)─┐
├────────────────
80) Bewdley RC (Hinton)───┘ Race 115 12:48
26) Intermediate 1 Coxless Pairs
82) Guildford RC (Austen/Hopwood)─┐
├────────────────
0) ───────────────────────────────┘ Race 48 10:34
27) Intermediate 2 Coxless Pairs
84) Liverpool Victoria RC (McDonough/Bundy)──────────────────────┐
│
85) Guildford RC (Wright/Coldrick)──────────────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 93 12:04
86) Lancaster John O`Gaunt RC (Holmes/Birchall)─┘ Race 64 11:06
28) Masters G Coxless Pairs
87) Stourport BC (Lloyd/Peace)─┐
├────────────────
88) (Moore/Hollis)────────────┘ Race 139 13:36
29) Junior 18 Coxless Pairs
89) Royal Shrewsbury School (Parsons/Johnston)────────┐
├────────────────┐
90) Royal Shrewsbury School (Powell/Robinson─Boulton)─┘ Race 65 11:08 │
├────────────────
91) Liverpool Victoria RC (Bradley/Kuguloglu)─────────┐ │ Race 121 13:00
├────────────────┘
92) Royal Shrewsbury School (Patterson/Thomas)────────┘ Race 67 11:12
30) Intermediate 3 Double Sculls
96) Leicester (Fox/Collins)───────────────────────┐
├────────────────┐
0) ───────────────────────────────────────────────┘ Race 3 09:04 │
├────────────────
93) Loughborough (Gee/Gee)────────────────────────┐ │ Race 22 09:42
├────────────────┘
94) Lancaster John O`Gaunt RC (Sanders/Standford)─┘ Race 20 09:38
31) Novice Double Sculls
98) Burton Leander (Broster/Pinchbeck)─┐
├────────────────┐
99) Leicester (Ford/O Hare)────────────┘ Race 49 10:36 │
├────────────────
100) St Ives RC (Watson/Gawin)─────────┐ │ Race 104 12:26
├────────────────┘
101) Leicester (Yeomans/Salmon)────────┘ Race 42 10:22
32) Masters B Double Sculls
102) St Ives RC (Gilbey/Watson)────────┐
├────────────────
103) Burton Leander (Westwood/Riegger)─┘ Race 125 13:08
33) Masters F Double Sculls
104) Guildford RC (Hall/Woowat)─┐
├────────────────
105) Stourport BC (Lloyd/Peace)─┘ Race 109 12:36
34) Junior 15 B Double Sculls
106) Leicester (Whitaker/Ablett)───────────────────────────┐
├────────────────┐
107) Pengwern RC (Burns/Rogers)────────────────────────────┘ Race 29 09:56 │
├────────────────
108) Liverpool Victoria RC (Egan/Yarlett)──────────────────┐ │ Race 82 11:42
│ │
109) Trafford (Taylor/Harrison)───────────┐ ├────────────────┘
├────────────────┘ Race 32 10:02
110) Burton Leander (Manton/Simons)───────┘ Race 4 09:06
35) Junior 14 B Double Sculls
111) Liverpool Victoria RC (Bennett/Bradley)──────────────────┐
│
112) Leicester (Sharman/Talbot)──────────────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 108 12:34
113) Liverpool Victoria RC (Laffey/Burke)────┘ Race 57 10:52
36) Junior 13 Double Sculls
114) Pengwern RC (Fox/Henderson)─────────────────────┐
│
115) Leicester (Yeomans/Cygan)──────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 135 13:28
116) Bewdley RC (O Reilly/Clifford)─┘ Race 87 11:52
37) Womens Novice Double Sculls
117) Leicester (Allen/Chawner)────────────────────────────────────────────┐
│
118) Lancaster Schools` Rowing Association (Watson/Bell)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 103 12:24
119) Grosvenor RC (Roberts/Buist)────────────────────────┘ Race 43 10:24
38) Women's Masters B Double Sculls
120) Ironbridge RC (Roberts/Staniforth)─┐
├────────────────
121) Guildford RC (Alsop/Hussey)────────┘ Race 110 12:38
40) Women's Junior 18 Double Sculls
124) Pengwern RC (Linford/McCay)─┐
├────────────────
125) Leicester (Mills/Moulds)────┘ Race 100 12:18
41) Women's Junior 16 Double Sculls
126) Bewdley RC (Rogers/Macrae Gammond)─┐
├────────────────
127) Leicester (Allen/Thompson)─────────┘ Race 86 11:50
42) Women's Junior 15 Double Sculls
128) Liverpool Victoria RC (Andrews/Billeau)──────────────────┐
│
129) Worcester RC (Walklett/Friedlander)─────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 90 11:58
130) Bewdley RC (Chase/Blackmore)────────────┘ Race 19 09:36
43) Women's Junior 14 Double Sculls
131) Leicester (Lynch/Morgan─Jones)──────────────────┐
├────────────────┐
132) St Ives RC (Course/Hughes)──────────────────────┘ Race 38 10:14 │
├────────────────
133) Burton Leander (Smith/Smith)────────────────────┐ │ Race 91 12:00
│ │
134) Bewdley RC (Hinton/Neilson)────┐ ├────────────────┘
├────────────────┘ Race 39 10:16
135) Leicester (Hammond/Bacon)──────┘ Race 11 09:20
44) Womens Junior 14 B Double Sculls
136) Loughborough (Senior/Haines)───────────────────┐
│
137) Bewdley RC (Clifford/Osborne)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 92 12:02
138) Pengwern RC (Galbraith/Webb)──┘ Race 41 10:20
45) Mixed Intermediate 1 Double Sculls
139) Guildford RC (Hough/Sadler)───────────────────────┐
├────────────────┐
140) Guildford RC (Lucas/Hopwood)──────────────────────┘ Race 69 11:16 │
├────────────────
141) Pengwern RC (Charlton/Buchinger)──────────────────┐ │ Race 132 13:22
│ │
142) Norwich (Wilson/West)────────────┐ ├────────────────┘
├────────────────┘ Race 62 11:02
143) Guildford RC (Spruce/Craig)──────┘ Race 10 09:18
46) Mixed Novice Double Sculls
144) Pengwern RC (Webber/Scott)─────────────────────────┐
│
145) Guildford RC (Gleichmann/Hopwood)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 83 11:44
146) Pengwern RC (Tay/Katz)────────────┘ Race 33 10:04
47) Elite Sculls
147) Loughborough (Scholefield)─┐
├────────────────
148) Trent RC (Pountney)────────┘ Race 112 12:42
48) Intermediate 2 Sculls
150) Guildford RC (Sadler)─┐
├────────────────
0) ────────────────────────┘ Race 28 09:54
49) Intermediate 3 Sculls
152) Northampton Univ RC (Ray)─────────────────────────────────────┐
├────────────────┐
153) Lancaster John O`Gaunt RC (Standford)─────────────────────────┘ Race 44 10:26 │
├────────────────
154) St Ives RC (Lilley)───────────────────────────────────────────┐ │ Race 94 12:06
│ │
155) Lancaster Schools` Rowing Association (Bell)─┐ ├────────────────┘
├────────────────┘ Race 45 10:28
156) Lancaster John O`Gaunt RC (Birchall)─────────┘ Race 12 09:22
50) Novice Sculls
157) Pengwern RC (Langslow)───────────────────┐
├────────────────┐
158) Pengwern RC (Buchinger)──────────────────┘ Race 80 11:38 │
├────────────────
159) Loughborough (Stoilov)───────────────────┐ │ Race 138 13:34
│ │
160) Guildford RC (Cooper)───┐ ├────────────────┘
├────────────────┘ Race 76 11:30
161) Pengwern RC (Jeffs)─────┘ Race 30 09:58
51) Masters C Sculls
162) Guildford RC (Cooper)─┐
├────────────────
163) St Ives RC (Gilbey)───┘ Race 78 11:34
52) Masters F Sculls
164) Norwich (West)────────┐
├────────────────
165) Guildford RC (Woowat)─┘ Race 127 13:12
53) Masters G Sculls
166) Guildford RC (Hall)────┐
├────────────────
167) Burton Leander (Moore)─┘ Race 124 13:06
54) Junior 17 Sculls
168) Ironbridge RC (Gough)─────────────┐
├────────────────
169) Liverpool Victoria RC (Callander)─┘ Race 143 13:44
55) Junior 16 Sculls
170) Burton Leander (Cresswell)──────────────────┐
│
171) Pengwern RC (Katz)─────────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 114 12:46
172) Burton Leander (Ganley)────┘ Race 59 10:56
56) Junior 15 Sculls
173) Liverpool Victoria RC (Davie)─┐
├────────────────┐
174) St Ives RC (Gawin)────────────┘ Race 26 09:50 │
├────────────────
175) Liverpool Victoria RC (Crowe)─┐ │ Race 99 12:16
├────────────────┘
176) St Ives RC (Watson)───────────┘ Race 27 09:52
57) Junior 15 B Sculls
177) Royal Shrewsbury School (Powell)─────────────┐
├────────────────┐
178) St Ives RC (Robinson)────────────────────────┘ Race 5 09:08 │
├────────────────┐
179) Royal Shrewsbury School (Thomas)──────────────────────────────┘ Race 37 10:12 │
│
180) Pengwern RC (Rogers)─────────────────────────┐ ├────────────────
├────────────────┐ │ Race 89 11:56
181) Trafford (Caddick)───────────────────────────┘ Race 7 09:12 │ │
├────────────────┘
182) Lancaster Schools` Rowing Association (Dyer)─┐ │ Race 36 10:10
├────────────────┘
183) Royal Shrewsbury School (Kinnaird)───────────┘ Race 9 09:16
58) Junior 14 B Sculls
184) Liverpool Victoria RC (Gibson)──┐
├────────────────┐
185) Liverpool Victoria RC (Gibbins)─┘ Race 51 10:40 │
├────────────────
186) Trafford (Bates)────────────────┐ │ Race 119 12:56
├────────────────┘
187) Liverpool Victoria RC (Egan)────┘ Race 63 11:04
59) Junior 13 Sculls
188) Burton Leander (Smith)──────────────────┐
│
189) Leicester (Cygan)──────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 122 13:02
190) Trafford (Carr)────────┘ Race 70 11:18
60) Womens Elite Sculls
191) Pengwern RC (Barnett)──────────────────┐
│
192) St Ives RC (Williams)─┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 129 13:16
193) Norwich (Wilson)──────┘ Race 68 11:14
61) Womens Novice Sculls
194) Ironbridge RC (Stokes)───────────────────────┐
├────────────────┐
195) Royal Shrewsbury School (Lapage)─────────────┘ Race 15 09:28 │
├────────────────┐
196) Ironbridge RC (James)─────────────────────────────────────────┘ Race 54 10:46 │
├────────────────
197) Lancaster Schools` Rowing Association (Bell)──────────────────┐ │ Race 111 12:40
│ │
198) Guildford RC (Rason)─────────────────────────┐ ├────────────────┘
├────────────────┘ Race 58 10:54
199) Ironbridge RC (Parker)───────────────────────┘ Race 14 09:26
62) Women's Junior 15 Sculls
200) Royal Chester (Westoby)─┐
├────────────────
201) Pengwern RC (Tay)───────┘ Race 97 12:12
63) Womens Junior 15 B Sculls
202) Royal Shrewsbury School (Hasselberg)──────────────────┐
│
203) Leicester (Chawner)──────────────────┐ ├────────────────
├────────────────┘ Race 98 12:14
204) Trafford (Alderson)──────────────────┘ Race 55 10:48
64) Women's Junior 14 Sculls
205) Burton Leander (McQuoney)─┐
├────────────────
206) Pengwern RC (Webb)────────┘ Race 107 12:32
65) Womens Junior 12 Sculls
207) Trent RC (McMahon)─┐
├────────────────
208) Trafford (Sykes)───┘ Race 113 12:44