Thames Valley Park Regatta

Sunday 23rd June 2024

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Christchurch RC

23) Women's Junior 14 Double Sculls (Band 2)

 159) Bryanston School (Short/Perry)─────────┐
                                             │ Christchurch (Zargarani/Drake)             
 160) Shiplake Vikings (Fielder/Mir)─────────┼────────────────────────────────────────────┐
                                             │ NTT 3 lengths                              │
 161) Christchurch (Zargarani/Drake)─────────┘                                            │
                                                                                          │
 162) Thames Scullers (Brooks/Celik)─────────┐                                            │
                                             │ Canford School (Humphries/Mazur)           │ City of Oxford (Leblanc/Smythe)            
 163) Shiplake Vikings (Gummer/Bell)─────────┼────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────
                                             │ 2:39 2 lengths                             │ 2:26 1 1/2 lengths                         
 164) Canford School (Humphries/Mazur)───────┘                                            │
                                                                                          │
 165) City of Oxford (Leblanc/Smythe)────────┐                                            │
                                             │ City of Oxford (Leblanc/Smythe)            │
 166) Sir William Perkins (Addison/Clarkson)─┼────────────────────────────────────────────┘
                                             │ NTT 5 lengths                              
 167) Pangbourne College (Evans/Lincoln)─────┘

24) Schools/Junior Sculls

 168) A Kharay (Windsor Boys School)────────────────────────────────────────┐
                                                                            │
 169) E McLean (Christchurch)─────────┐                                     │
                                      │ E McLean (Christchurch)             │ E McLean (Christchurch)             
 170) Z Coombes (Windsor Boys School)─┼─────────────────────────────────────┼─────────────────────────────────────
                                      │ 2:02 3 lengths                      │ 2:01 2 lengths                      
 171) J Gibson (Gordon's School)──────┘                                     │
                                                                            │
 172) O Whelan (Windsor Boys School)────────────────────────────────────────┘

26) Junior 14 Sculls

 180) T Gallon (Barn Elms)────┐
                              │ J Nicol (Christchurch)      
 181) J Nicol (Christchurch)──┼─────────────────────────────
                              │ 2:27 1 length               
 182) Q O'Riordan (Guildford)─┘

28) Women's Junior 15 Sculls

 186) A Bowman (Mossbourne Rowing Academy)─┐
                                           │ A Bowman (Mossbourne Rowing Academy)     
 187) A Yendole (Guildford)────────────────┼──────────────────────────────────────────┐
                                           │ 2:38 1 length                            │
 188) M Statham (Thames Scullers)──────────┘                                          │
                                                                                      │
 189) D Lucas (Maidenhead)─────────────────┐                                          │
                                           │ E Carney (Surbiton High School)          │ E Green (Burway)                         
 190) E Carney (Surbiton High School)──────┼──────────────────────────────────────────┼──────────────────────────────────────────
                                           │ DNS                                      │ NTT 1 2/3 lengths                        
 191) E McLean (Christchurch)──────────────┘                                          │
                                                                                      │
 192) E Green (Burway)─────────────────────┐                                          │
                                           │ E Green (Burway)                         │
 193) L Ozer (Sir William Perkins)─────────┼──────────────────────────────────────────┘
                                           │ 2:32 1 1/2 lengths                       
 194) G Dulman (Mossbourne Rowing Academy)─┘

47) Women's Junior 14 Coxed Quads (Band 4)

 319) Sydenham HS (Fritschi)───┐
                               │ Christchurch (Simpson)       
 321) Shiplake Vikings (Brand)─┼──────────────────────────────
                               │ 2:29 2 lengths               
 322) Christchurch (Simpson)───┘

56) Junior 17 Sculls

 389) D Jowitt (RGS High Wycombe)────────┐
                                         │ D Jowitt (RGS High Wycombe)            
 391) Cosa─Gutierrez (Thames Scullers)───┼────────────────────────────────────────┐
                                         │ 2:10 a canvas                          │
 390) G Moody (Sir William Borlase's GS)─┘                                        │
                                                                                  │
 392) D Egorov (Barn Elms)───────────────┐                                        │
                                         │ H Beedham (Bryanston School)           │ M Volungevicius (Christchurch)         
 393) H Beedham (Bryanston School)───────┼────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────
                                         │ 2:09 a canvas                          │ 1:59 3 lengths                         
 394) C Dawson (Burway)──────────────────┘                                        │
                                                                                  │
 395) Y Adhair (Winchester College)──────┐                                        │
                                         │ M Volungevicius (Christchurch)         │
 396) J Stobart─Hook (Bryanston School)──┼────────────────────────────────────────┘
                                         │ 2:03 easily                            
 397) M Volungevicius (Christchurch)─────┘

57) Junior 15 Sculls

 398) J Shams Britton (City of Oxford)───────┐
                                             │ E Galer (Thames Scullers)                  
 399) L Gardiner (Guildford)─────────────────┼────────────────────────────────────────────┐
                                             │ NTT 2/3 length                             │
 400) E Galer (Thames Scullers)──────────────┘                                            │
                                                                                          │ J Robinson (Mossbourne Rowing Academy)     
 401) Z Al Qahef (Maidenhead)─────────────────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────┐
                                                                                          │ NTT 2 lengths                              │
 402) J Robinson (Mossbourne Rowing Academy)──────────────────────────────────────────────┘                                            │
                                                                                                                                       │
 403) C Quinnell (Gordon's School)────────────────────────────────────────────────────────┐                                            │
                                                                                          │ J Phillips (Kingston)                      │ J Robinson (Mossbourne Rowing Academy)     
 404) J Phillips (Kingston)───────────────────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────
                                                                                          │ NTT 3 lengths                              │ 2:08 1 length                              
 405) O Rolland─Cassina (Dulwich College)─────────────────────────────────────────────────┘                                            │
                                                                                                                                       │
 406) T Ong (Burway)──────────────────────────────────────────────────────────────────────┐                                            │
                                                                                          │ H Goodwin (Kings School Rochester)         │
 407) H Goodwin (Kings School Rochester)──────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────┘
                                                                                          │ 2:16 3/4 length                            
 408) L Walker (Christchurch)─────────────────────────────────────────────────────────────┘

58) Women's Schools/Junior Sculls

 411) C Moyle (James Allen's Girls' School)─────────────────────────────────────────────┐
                                                                                        │
 409) Ulyett (Canford School)───────────────┐ Ulyett (Canford School)                   │ C Lockey (Christchurch)                   
                                            ├───────────────────────────────────────────┼───────────────────────────────────────────
 412) M Morrow (Winchester College)─────────┘ 2:29 No Race                              │ 2:29 3 1/2 lengths                        
                                                                                        │
 412) M Morrow (Winchester College)─────────────────────────────────────────────────────┘

59) Women's Junior 16 Sculls

 414) A Lowe (Pangbourne College)────┐
                                     │ A Yang (Bedford Modern School)     
 413) Jackson (City of Oxford)───────┼────────────────────────────────────┐
                                     │ 2:27 2/3 length                    │
 415) A Yang (Bedford Modern School)─┘                                    │ A Yang (Bedford Modern School)     
                                                                          ├────────────────────────────────────
 416) S Hobby (Christchurch)─────────┐                                    │ 2:28 1 1/2 lengths                 
                                     │ S Hobby (Christchurch)             │
 417) J Marton (Burway)──────────────┼────────────────────────────────────┘
                                     │ NTT 1 1/4 lengths                  
 418) I Keeble (Pangbourne College)──┘