Thames Valley Park Regatta

Sunday 23rd June 2024

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Mossbourne Rowing Academy

8) Junior 16 Coxed Quads

 36) Guildford (Taylorson)────────────────────────────────────────────────────────┐
                                                                                  │
 37) Mossbourne Rowing Academy (Belsham)─┐                                        │
                                         │ Barn Elms (Berg de Kerangal)           │ Guildford (Taylorson)                  
 38) Claires Court Sch (Macmillan)───────┼────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────
                                         │ 1:52 2 1/2 lengths                     │ 1:51 a canvas                          
 39) Barn Elms (Berg de Kerangal)────────┘                                        │
                                                                                  │
 40) Sir William Borlase's GS (Corby)─────────────────────────────────────────────┘

14) Women's Junior 15 Coxed Quads (Band 2)

 80) Bedford Girls School (Herbert)──────┐
                                         │ Bedford Girls School (Herbert)         
 81) Sir William Borlase's GS (Dhariwal)─┼────────────────────────────────────────┐
                                         │ NTT 2 1/2 lengths                      │
 82) Sir William Perkins (Darling)───────┘                                        │
                                                                                  │
 83) Mossbourne Rowing Academy (Smalley)─┐                                        │
                                         │ Bedford Modern School (Saunders)       │ Bedford Modern School (Saunders)       
 84) Wimbledon High School (Kaye)────────┼────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────
                                         │ 2:20 3/4 length                        │ 2:17 1 1/2 lengths                     
 85) Bedford Modern School (Saunders)────┘                                        │
                                                                                  │
 86) Guildford (O'Hara)──────────────────┐                                        │
                                         │ Guildford (O'Hara)                     │
 87) St George's College (Park)──────────┼────────────────────────────────────────┘
                                         │ 2:22 1 1/2 lengths                     
 88) Wimbledon High School (Hughes)──────┘

17) Junior 15 Double Sculls (Band 1)

 105) Mossbourne Rowing Academy (McCann/Cymbalista)─┐
                                                    │ Great Marlow School (Gentry/Gale)                 
 106) Claires Court Sch (Ing/Patel)─────────────────┼───────────────────────────────────────────────────┐
                                                    │ 2:02 1 1/2 lengths                                │
 107) Great Marlow School (Gentry/Gale)─────────────┘                                                   │
                                                                                                        │
 108) Henley (Whiteman/Green)───────────────────────┐                                                   │
                                                    │ Maidenhead (Kolev/Crawcour)                       │ Maidenhead (Kolev/Crawcour)                       
 109) St George's College (Doyle/Cairns)────────────┼───────────────────────────────────────────────────┼───────────────────────────────────────────────────
                                                    │ 1:57 2 lengths                                    │ 1:57 2 lengths                                    
 110) Maidenhead (Kolev/Crawcour)───────────────────┘                                                   │
                                                                                                        │
 111) Sir William Borlase's GS (Braid/Finn)─────────┐                                                   │
                                                    │ Windsor Boys School (Malkowski/Britton)           │
 112) Kingston (D'Haese/Patel)──────────────────────┼───────────────────────────────────────────────────┘
                                                    │ 1:59 1 1/2 lengths                                
 113) Windsor Boys School (Malkowski/Britton)───────┘

25) Junior 16 Sculls

 173) T Rees─Jones (Windsor Boys School)──────┐
                                              │ T Rees Jones (Windsor Boys School)          
 175) Quann (Great Marlow School)─────────────┼─────────────────────────────────────────────┐
                                              │ 2:15 a canvas                               │
 174) A Driessele (Mossbourne Rowing Academy)─┘                                             │
                                                                                            │ L Leblanc (City of Oxford)                  
 176) S Vinall (Sir William Borlase's GS)───────────────────────────────────────────────────┼─────────────────────────────────────────────
                                                                                            │ 2:04 2 1/2 lengths                          
 177) L Leblanc (City of Oxford)──────────────┐                                             │
                                              │ L Leblanc (City of Oxford)                  │
 178) E Bishop (Pangbourne College)───────────┼─────────────────────────────────────────────┘
                                              │ NTT 2 lengths                               
 179) A Du Toit (Burway)──────────────────────┘

28) Women's Junior 15 Sculls

 186) A Bowman (Mossbourne Rowing Academy)─┐
                                           │ A Bowman (Mossbourne Rowing Academy)     
 187) A Yendole (Guildford)────────────────┼──────────────────────────────────────────┐
                                           │ 2:38 1 length                            │
 188) M Statham (Thames Scullers)──────────┘                                          │
                                                                                      │
 189) D Lucas (Maidenhead)─────────────────┐                                          │
                                           │ E Carney (Surbiton High School)          │ E Green (Burway)                         
 190) E Carney (Surbiton High School)──────┼──────────────────────────────────────────┼──────────────────────────────────────────
                                           │ DNS                                      │ NTT 1 2/3 lengths                        
 191) E McLean (Christchurch)──────────────┘                                          │
                                                                                      │
 192) E Green (Burway)─────────────────────┐                                          │
                                           │ E Green (Burway)                         │
 193) L Ozer (Sir William Perkins)─────────┼──────────────────────────────────────────┘
                                           │ 2:32 1 1/2 lengths                       
 194) G Dulman (Mossbourne Rowing Academy)─┘

43) Women's Junior 16 Coxed Quads

 290) Mossbourne Rowing Academy (De Abitua)─┐ Mossbourne Rowing Academy (De Abitua)     
                                            ├───────────────────────────────────────────
 291) Barn Elms (Upton)─────────────────────┘ NTT No Race                               

50) Junior 16 Double Sculls (Band 1)

 337) Great Marlow School (Allen/Ahmed)────────────┐
                                                   │ Sir William Borlase's GS (Corby/Hillier)         
 338) Guildford (Taylorson/Jurgens)────────────────┼──────────────────────────────────────────────────┐
                                                   │ 1:59 1 1/4 lengths                               │
 339) Sir William Borlase's GS (Corby/Hillier)─────┘                                                  │
                                                                                                      │
 340) Windsor Boys School (Nicholson/O'Brien)──────┐                                                  │
                                                   │ Windsor Boys School (Nicholson/O'Brien)          │ Windsor Boys School (Nicholson/O'Brien)          
 342) Mossbourne Rowing Academy (Salem/Webber)─────┼──────────────────────────────────────────────────┼──────────────────────────────────────────────────
                                                   │ 1:48 3 1/2 lengths                               │ 1:50 3/4 length                                  
 341) Bryanston School (Berry/Sweetbuam)───────────┘                                                  │
                                                                                                      │
 343) Claires Court Sch (Kampanaos/Dexter─Burnell)─┐                                                  │
                                                   │ Barn Elms (Tinsley/Berg de Kerangal)             │
 344) Sir William Borlase's GS (Hodek/Vinall)──────┼──────────────────────────────────────────────────┘
                                                   │ 1:55 5 lengths                                   
 345) Barn Elms (Tinsley/Berg de Kerangal)─────────┘

55) Women's Junior 15 Double Sculls (Band 2)

 380) Kings School Rochester (Lawrence/Wilkinson)────────┐
                                                         │ Surbiton High School (Brunson/Darke)                   
 381) Surbiton High School (Brunson/Darke)───────────────┼────────────────────────────────────────────────────────┐
                                                         │ 2:45 2 lengths                                         │
 382) Bedford Modern School (Batchelor/Theodorakopoulou)─┘                                                        │
                                                                                                                  │
 383) Pangbourne College (Hudson/Robb)───────────────────┐                                                        │
                                                         │ Pangbourne College (Hudson/Robb)                       │ Pangbourne College (Hudson/Robb)                       
 384) Canford School (Davies/Carnegie)───────────────────┼────────────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────────────────
                                                         │ NTT 3 lengths                                          │ NTT 1 foot                                             
 385) Bryanston School (Holmes/Hoffman)──────────────────┘                                                        │
                                                                                                                  │
 386) Maidenhead (Lucas/Thirakaluthy)────────────────────┐                                                        │
                                                         │ Mossbourne Rowing Academy (Leonard/Lucas)              │
 387) Sir William Perkins (Johnson/Parker)───────────────┼────────────────────────────────────────────────────────┘
                                                         │ NTT 2/3 length                                         
 388) Mossbourne Rowing Academy (Leonard/Lucas)──────────┘

57) Junior 15 Sculls

 398) J Shams Britton (City of Oxford)───────┐
                                             │ E Galer (Thames Scullers)                  
 399) L Gardiner (Guildford)─────────────────┼────────────────────────────────────────────┐
                                             │ NTT 2/3 length                             │
 400) E Galer (Thames Scullers)──────────────┘                                            │
                                                                                          │ J Robinson (Mossbourne Rowing Academy)     
 401) Z Al Qahef (Maidenhead)─────────────────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────┐
                                                                                          │ NTT 2 lengths                              │
 402) J Robinson (Mossbourne Rowing Academy)──────────────────────────────────────────────┘                                            │
                                                                                                                                       │
 403) C Quinnell (Gordon's School)────────────────────────────────────────────────────────┐                                            │
                                                                                          │ J Phillips (Kingston)                      │ J Robinson (Mossbourne Rowing Academy)     
 404) J Phillips (Kingston)───────────────────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────
                                                                                          │ NTT 3 lengths                              │ 2:08 1 length                              
 405) O Rolland─Cassina (Dulwich College)─────────────────────────────────────────────────┘                                            │
                                                                                                                                       │
 406) T Ong (Burway)──────────────────────────────────────────────────────────────────────┐                                            │
                                                                                          │ H Goodwin (Kings School Rochester)         │
 407) H Goodwin (Kings School Rochester)──────────────────────────────────────────────────┼────────────────────────────────────────────┘
                                                                                          │ 2:16 3/4 length                            
 408) L Walker (Christchurch)─────────────────────────────────────────────────────────────┘