Reading Small Boats Head

Saturday 13th October 2018

Show Blade Colours

Overall Results are also available.

Open Coxed Fours (Tier 1)

TimeCrew
12:37.412Crabtree BC (Parish) 
12:57.0 (+00:19.6)11Minerva Bath RC (Colbert) 

Intermediate Coxed Fours (Tier 1)

TimeCrew
13:39.4323Lymington ARC (Blair) 
13:52.1 (+00:12.7)324Canford School Boat Club (Bulstrode) 
14:15.3 (+00:35.9)325Reading RC (Alberry) 

Beginner Coxed Fours (Tier 1)

TimeCrew
14:33.9167Shiplake College (Wiseman) 

Masters D/E/F Coxed Fours

TimeCrew
14:04.4168Reading RC (Williams =F)Actual Time: 14:41.4
14:16.3 (+00:11.9)326Reading RC (Milhofer =D) 
15:17.1 (+01:12.7)169Shoreham Rowing Club (Marchment =F)Actual Time: 15:54.1
DNS14Lymingtom/Christchurch (Bull =E) 

Junior 18 Coxed Fours

TimeCrew
12:27.6318Shiplake College (Ash) 
12:51.2 (+00:23.6)320Shiplake College (Focosi) 
13:53.7 (+01:26.1)317St Edward's School (Brown) 
14:35.9 (+02:08.3)319St Edward's School (Riviere) 

Junior 17 Coxed Fours

TimeCrew
13:02.2162Shiplake College (Boret) 
13:25.1 (+00:22.9)163Shiplake College (Focosi) 

Junior 16 Coxed Fours

TimeCrew
13:26.018Reading Blue Coat School (Bindoff) 
14:01.3 (+00:35.3)21St Edward's School (Tinkov) 
14:03.4 (+00:37.4)23Sir William Borlase's Grammar School (Lennard) 
14:08.6 (+00:42.6)19St Edward's School (Firake) 
14:21.7 (+00:55.7)20Reading Blue Coat School (Clements) 
15:02.5 (+01:36.5)22Reading Blue Coat School (Edwards) 

Women's Coxed Fours (Tier 1)

TimeCrew
15:05.115Shoreham Rowing Club (Addison) 

Women's Intermediate Coxed Fours (Tier 1)

TimeCrew
14:25.4170Marlow RC (Brindle) 
15:40.7 (+01:15.3)329Reading RC (Wallis) 
15:49.4 (+01:24.0)331Reading RC (Alonso Ares) 
15:51.9 (+01:26.5)330Reading RC (Jelley) 

Open Coxless Fours (Tier 1)

TimeCrew
13:16.8155Shiplake College (Brown) 
13:18.4 (+00:01.6)156Reading RC (Lee) 

Intermediate Coxless Fours (Tier 1)

TimeCrew
13:55.89Canford School Boat Club (Jowett) 
14:20.1 (+00:24.3)10Reading RC (Pratelli) 

Masters D/E Coxless Fours

TimeCrew
13:58.113Reading RC (Milhofer =D) 
DQL166Reading RC (Hudson =E) 

Junior 18 Coxless Fours

TimeCrew
12:57.07St Edward's School (Mulot) 
13:04.1 (+00:07.1)6Reading Blue Coat School (Shedden) 
13:35.0 (+00:38.0)8Reading Blue Coat School (Morgan) 

Junior 17 Coxless Fours

TimeCrew
13:13.0316Shiplake College (Boret) 

Open Quads (Tier 1)

TimeCrew
12:00.9312Henley RC (Swinburn) 
12:01.4 (+00:00.5)310Henley RC (Issa) 
12:20.8 (+00:19.9)314Henley RC (Yolland) 
12:26.5 (+00:25.6)313St Edward's School (Mulot) 
12:29.0 (+00:28.1)315Reading RC (Shore) 
DNS311Reading University (Hamilton) 

Intermediate Quads (Tier 1)

TimeCrew
12:08.6153Reading University (Marshall) 

Masters C Quads

TimeCrew
12:42.65Warwick BC (Giles) 

Masters G Quads

TimeCrew
16:07.1164Upper Thames RC (Waller) 

Junior 18 Quads

TimeCrew
13:53.7154Dulwich College (Buchan) 

Junior 17 Quads

TimeCrew
12:28.53Sir William Borlase's Grammar School (O'Neill) 
13:23.1 (+00:54.6)1Dulwich College (Mellis) 
14:22.6 (+01:54.1)2St Paul's School (Edward) 
DNS4St Paul's School (Moore) 

Junior 16 Quads

TimeCrew
13:01.0333Sir William Borlase's Grammar School (Hazlehurst) 
13:39.1 (+00:38.1)332Dulwich College (Bichard) 

Women's Quads (Tier 1)

TimeCrew
13:20.8321Reading University (Knight) 
13:44.0 (+00:23.2)322Shiplake College (Wornham) 

Women's Intermediate Quads (Tier 1)

TimeCrew
15:31.0158Reading RC (Street) 
DNS157Twickenham RC (Tallis) 

Women's Beginner Quads (Tier 1)

TimeCrew
14:40.316Reading University (Horler) 

Women's Masters D Quads

TimeCrew
15:55.9165Henley RC (Knowles) 

Women's Masters E Quads

TimeCrew
14:50.6327Henley RC (Lock) 
16:59.9 (+02:09.3)328Henley RC (Scott) 

Women's Junior 18 Quads

TimeCrew
14:11.1159Great Marlow School (De Winnaar) 
15:15.4 (+01:04.3)160Queen Anne's Boat Club (Buckeridge) 
15:41.3 (+01:30.2)161Canford School Boat Club (Sullivan) 

Women's Junior 17 Quads

TimeCrew
16:11.317Canford School Boat Club (Kibble) 

Women's Junior 16 Quads

TimeCrew
13:52.6335Marlow RC (Brindle) 
14:23.1 (+00:30.5)339Lady Eleanor Holles Boat Club (Bellamy) 
14:45.8 (+00:53.2)337Lady Eleanor Holles Boat Club (Moriarty) 
14:49.0 (+00:56.4)336Great Marlow School (Clayton) 
14:56.0 (+01:03.4)340Marlow RC (Purves) 
15:05.8 (+01:13.2)334Lady Eleanor Holles Boat Club (Bond) 
15:23.4 (+01:30.8)338Marlow RC (Corcoran) 
15:25.5 (+01:32.9)341Lady Eleanor Holles Boat Club (Sutherland) 

Junior 15 Coxed Quads

TimeCrew
13:57.2146Great Marlow School (De Oliveira) 
13:57.2291St Paul's School (Thorogood) 
14:05.4 (+00:08.2)293St Paul's School (Henke) 
14:16.4 (+00:19.2)444Henley RC (Dal Lago) 
14:23.9 (+00:26.7)147Reading Blue Coat School (Day) 
14:29.3 (+00:32.1)292Great Marlow School (Grant) 
14:48.1 (+00:50.9)145Reading Blue Coat School (Watkins) 
15:24.7 (+01:27.5)294St Paul's School (Roberts) 
15:49.9 (+01:52.7)148St Paul's School (Chilkoti) 
DNS149Reading Blue Coat School (Robinson) 

Women's Junior 15 Coxed Quads

TimeCrew
14:11.5152Maidenhead RC (Gomersall) 
14:36.8 (+00:25.3)298Lady Eleanor Holles Boat Club (Middleton) 
14:42.9 (+00:31.4)151Wycliffe Junior Rowing Club (Rowles) 
15:01.0 (+00:49.5)150Maidenhead RC (Parcell-Arregi) 
15:13.8 (+01:02.3)296Marlow RC (Pope) 
15:17.5 (+01:06.0)295Latymer Upper School (Horley) 
15:26.7 (+01:15.2)299Marlow RC (Medlock) 
15:36.6 (+01:25.1)302Latymer Upper School (Humphrey Weeks) 
15:48.1 (+01:36.6)306Lady Eleanor Holles Boat Club (Yeo) 
16:00.9 (+01:49.4)305Latymer Upper School (Bourette) 
16:07.4 (+01:55.9)301Lady Eleanor Holles Boat Club (Stewart) 
17:28.7 (+03:17.2)303Lady Eleanor Holles Boat Club (Hammond) 
DNS304Shiplake Vikings RC (Rosi) 
DNS307Latymer Upper School (America) 

Women's Junior 14 Coxed Quads

TimeCrew
DNS309Maidenhead RC (Rayner) 
DNS308Henley RC (Taylor) 
DNS300Henley RC (Hoogenberg) 
DNS297Henley RC (Lakatos) 

Open Coxless Pairs (Tier 1)

TimeCrew
14:27.9347Reading RC (McCoriston/Little) 
DNS346The Oratory School (Poynter/Burton) 

Beginner Coxless Pairs (Tier 1)

TimeCrew
14:48.146Reading RC (Croll/Lee) 
DNS45St Edward's School (Del Mar/Grewal) 

Masters B Coxless Pairs

TimeCrew
DNS349Henley RC (Jennings/Wilson) 

Masters D/E/F Coxless Pairs

TimeCrew
15:12.9350Lymingtom/Christchurch (Bull/Scantlebury =E)Actual Time: 15:30.9
15:34.4 (+00:21.5)47Reading RC (Brooks/Holland =F)Actual Time: 16:14.4
16:39.0 (+01:26.1)205Reading RC (Wagner/Hopkins =D) 

Junior 18 Coxless Pairs

TimeCrew
14:00.9174Shiplake College (O'Hare/Haskins) 
14:18.1 (+00:17.2)173Reading Blue Coat School (Bryce/Parrington) 
14:33.8 (+00:32.9)178Henley RC (Taylor/Yolland) 
14:44.5 (+00:43.6)175Reading Blue Coat School (Page-Mason/Shedden) 
14:55.4 (+00:54.5)177Reading Blue Coat School (Freeman/Morgan) 
15:13.1 (+01:12.2)181Reading Blue Coat School (Beyki/Bindoff) 
15:54.0 (+01:53.1)182Reading Blue Coat School (Cox/Burghart) 
16:46.2 (+02:45.3)179Reading Blue Coat School (Mackean/Roper) 
DNS176St Edward's School (Grewal/Del Mar) 
DNS180Shiplake College (Ambrose-Mccormack/Rayner) 

Junior 16 Coxless Pairs

TimeCrew
14:42.9348Shiplake College (Humphris/Batty) 

Women's Intermediate Coxless Pairs (Tier 1)

TimeCrew
16:35.7206Reading RC (Wallis/Rose) 

Open Double Sculls (Tier 1)

TimeCrew
13:17.2171Reading RC (O'Connor/Parrish) 

Intermediate Double Sculls (Tier 1)

TimeCrew
13:14.124Star & Arrow Club (Milne/Hoeselbarth) 
13:38.0 (+00:23.9)25Radley Mariners (Lyons/Bowles) 
DNS26Reading RC (Whitten/Travers) 

Beginner Double Sculls (Tier 1)

TimeCrew
13:46.9344Reading University (West/De Jong) 
14:27.0 (+00:40.1)345Shiplake College (Fox/Howard-Jones) 

Masters B Double Sculls

TimeCrew
18:49.7172Reading RC (Mamdouh/Thornton) 

Masters E/F Double Sculls

TimeCrew
15:25.4351Reading RC (O'Regan/Symons =F)Actual Time: 15:46.4
15:29.3 (+00:03.9)204Lymingtom/Christchurch (Bull/Scantlebury =E) 

Junior 18 Double Sculls

TimeCrew
12:34.532Star & Arrow Club (Eilers/Murphy) 
12:55.7 (+00:21.2)29Star & Arrow Club (Devereux/Willis) 
13:34.7 (+01:00.2)31Twickenham RC (Drummond/Stephenson) 
13:42.8 (+01:08.3)28Dulwich College (Wolff/Robinson) 
13:50.5 (+01:16.0)30Dulwich College (Thomas/Caulfield) 
14:01.3 (+01:26.8)35Ryde School BC (Coulson/Findlay) 
14:16.0 (+01:41.5)36Dulwich College (Smith/Buchan) 
15:51.7 (+03:17.2)33Reading Blue Coat School (Yadav/Wortley) 
15:55.8 (+03:21.3)27Reading Blue Coat School (Peters/Marino) 
DNS34Dulwich College (Croft/Bird) 

Junior 17 Double Sculls

TimeCrew
13:46.8343Star & Arrow Club (Hughes/Grainge) 
14:11.0 (+00:24.2)342Great Marlow School (Rhodes/Lasson) 

Junior 16 Double Sculls

TimeCrew
13:54.0201Wycliffe Junior Rowing Club (Mulligan/Van Der Linden) 
14:31.3 (+00:37.3)192Reading RC (Harrison/Lauchlan) 
14:32.0 (+00:38.0)197Dulwich College (Ganem/Bird) 
14:35.8 (+00:41.8)187Dulwich College (Smith/Bichard) 
14:36.8 (+00:42.8)186Great Marlow School (Hammond/McMahon-Tynan) 
14:43.1 (+00:49.1)203Great Marlow School (Holder/Maidana) 
14:47.1 (+00:53.1)199Dulwich College (Bird/Green) 
14:59.6 (+01:05.6)189Dulwich College (Oakley/Butland) 
15:11.8 (+01:17.8)196St Paul's School (Galay/Kwok) 
15:16.9 (+01:22.9)188Wycliffe Junior Rowing Club (Rant/Loch) 
15:23.0 (+01:29.0)185St Paul's School (Edward/Applemans) 
15:23.7 (+01:29.7)194Shiplake College (Cameron- Martin/Batty) 
15:29.1 (+01:35.1)198St Paul's School (Spielmann/Kaprielian) 
15:34.3 (+01:40.3)190St Paul's School (Tobelem/Rizk) 
15:37.6 (+01:43.6)193St Paul's School (Crenian/O'Sullivan) 
15:44.0 (+01:50.0)202Dulwich College (Wildgoose-Bulloch/Alekseyev) 
16:03.2 (+02:09.2)184Latymer Upper School (Orton/Daya) 
16:03.3 (+02:09.3)191Dulwich College (Connellan/Kara) 
DNS195Dulwich College (Ravanbakhsh/Dembinski) 
DNS200St Paul's School (Parish/Chong) 
DNS183St Paul's School (SPS-RAMANAN) 

Junior 15 Double Sculls

TimeCrew
DNS55St Paul's School (Bretherton/Leventis) 
DNS54St Paul's School (Roberts/Davies) 
DNS53St Paul's School (Vitou/Lavington) 
DNS52Henley RC (Wallace/Dal Lago) 
DNS51St Paul's School (Marshall/Harker) 
DNS50St Paul's School (Henke/Thorogood) 
DNS58St Paul's School (SPS - USAI) 
DNS49Royal Grammar School, High Wycombe (Turney/Massey) 
DNS57St Paul's School (Langer/Coates) 
DNS48Shanklin Sandown RC (Walters/Horrix) 
DNS56Henley RC (McLellan/Charles) 

Women's Intermediate Double Sculls (Tier 1)

TimeCrew
15:51.837Reading RC (Street/Miles) 
16:19.2 (+00:27.4)38Reading RC (Bower/O'Connor) 

Women's Beginner Double Sculls (Tier 1)

TimeCrew
15:17.1353Henley RC (Atkinson/Norman) 
15:41.7 (+00:24.6)354Queen Anne's Boat Club (Green/Hillas) 
17:08.1 (+01:51.0)352Shoreham Rowing Club (Franklin Goddard/Watton) 

Women's Junior 18 Double Sculls

TimeCrew
15:28.839Queen Anne's Boat Club (Hillas/Green) 
15:40.9 (+00:12.1)44Reading Blue Coat School (Jackson/Lee) 
15:53.0 (+00:24.2)41Canford School Boat Club (Sullivan/Gallego) 
16:15.0 (+00:46.2)43Queen Anne's Boat Club (Buckeridge/Webb) 
16:39.0 (+01:10.2)40Reading Blue Coat School (Marcun/Rofe) 
18:46.6 (+03:17.8)42Reading Blue Coat School (Aldridge/Duggan-Hill) 

Women's Junior 16 Double Sculls

TimeCrew
15:20.2210Lady Eleanor Holles Boat Club (Covington/Wasan) 
15:33.5 (+00:13.3)220Lady Eleanor Holles Boat Club (Supple/Weare) 
15:44.0 (+00:23.8)221Wycliffe Junior Rowing Club (Fletcher/Porteous) 
15:57.1 (+00:36.9)222Lady Eleanor Holles Boat Club (Taylor/Eley) 
15:57.8 (+00:37.6)213Reading RC (Blunt/Lazenby) 
16:18.4 (+00:58.2)228Lady Eleanor Holles Boat Club (Burt/Turner) 
16:19.6 (+00:59.4)216Marlow RC (Daniell/Gordon) 
16:25.3 (+01:05.1)208Lady Eleanor Holles Boat Club (Bellamy/Edge) 
16:26.9 (+01:06.7)227Great Marlow School (Stewart/Clayton) 
16:30.5 (+01:10.3)209Great Marlow School (Harvey- Brown/Jones) 
16:40.6 (+01:20.4)211Great Marlow School (Macintyre/Rackshaw) 
16:42.4 (+01:22.2)207Latymer Upper School (Davis/Green) 
16:47.4 (+01:27.2)225Lady Eleanor Holles Boat Club (Davey/Muschamp) 
16:53.2 (+01:33.0)214Marlow RC (Purves/Fisk) 
17:02.6 (+01:42.4)215Lady Eleanor Holles Boat Club (Moriarty/Parsons) 
17:03.7 (+01:43.5)223Lady Eleanor Holles Boat Club (Webb/Sutherland) 
17:08.4 (+01:48.2)224St Edward's School (McPhail/Speir) 
17:39.3 (+02:19.1)212St Edward's School (Angier/Ward) 
DNS218Lady Eleanor Holles Boat Club (Meehan/Noursadeghi) 
DNS226Lady Eleanor Holles Boat Club (Al-Obaidi/Bond) 
DNS217Shanklin Sandown RC (Phelan/Debenham) 
DNS219Shanklin Sandown RC (Tapsell/Wright) 

Women's Junior 14 Double Sculls

TimeCrew
DNS358Maidenhead RC (Evans/Hunter) 
DNS357Shiplake Vikings RC (Smith/Staines) 
DNS356Shanklin Sandown RC (Batchelor/Phelan) 
DNS355Reading RC (Threlfall/Lazenby) 

Open Sculls (Tier 1)

TimeCrew
13:29.763Reading University (Lawton) 
13:31.0 (+00:01.3)66Upper Thames RC (Scott) 
13:31.7 (+00:02.0)65Reading University (Harris) 
13:48.5 (+00:18.8)59Reading University (Reiser) 
14:08.1 (+00:38.4)67Henley RC (Long) 
14:13.8 (+00:44.1)60Henley RC (Issa) 
14:14.3 (+00:44.6)64Henley RC (O'Connor) 
14:20.6 (+00:50.9)69Henley RC (Marshall) 
14:36.8 (+01:07.1)62Henley RC (Taylor) 
14:45.7 (+01:16.0)61Star & Arrow Club (Briggs) 
DNS68Reading University (O'Mahony) 
DNS70Reading University (Hamilton) 

Open Sculls (Tier 2)

TimeCrew
14:19.772Latymer Upper School (Morgan) 
14:34.2 (+00:14.5)75Reading RC (Marsland) 
14:40.5 (+00:20.8)82Reading RC (Shrieve) 
14:42.3 (+00:22.6)71Great Marlow School (Ivers-Dreux) 
14:42.8 (+00:23.1)78Henley RC (Overturf) 
14:50.6 (+00:30.9)80Henley RC (Beattie) 
14:59.4 (+00:39.7)76Henley RC (Turnell) 
15:08.1 (+00:48.4)77Latymer Upper School (Hussey) 
15:17.6 (+00:57.9)79Reading RC (Batchelor) 
DNS74Ortner Boat Club (Barbour) 
DNS73Henley RC (Hillyer) 
DNS81Reading University (Cooper) 

Intermediate Sculls (Tier 1)

TimeCrew
14:44.4388Reading University (Few) 
14:58.4 (+00:14.0)385Shoreham Rowing Club (Swarbrick) 
15:07.0 (+00:22.6)387Sir William Borlase's Grammar School (Covus) 
16:12.6 (+01:28.2)383Ortner Boat Club (Barbour) 
16:32.2 (+01:47.8)384Royal Grammar School, High Wycombe (Bignell) 
17:02.9 (+02:18.5)386Royal Grammar School, High Wycombe (Over) 
DNS382Twickenham RC (Quitmann) 

Beginner Sculls (Tier 1)

TimeCrew
15:31.2233Reading University (Pitt) 
15:47.7 (+00:16.5)232Shoreham Rowing Club (Chard) 
16:38.0 (+01:06.8)230Shoreham Rowing Club (Marks) 
16:38.7 (+01:07.5)234Sir William Borlase's Grammar School (Cole) 
17:12.3 (+01:41.1)235Reading University (De Boehmler) 
DNS231Royal Grammar School, High Wycombe (Huntley) 
DNS229Twickenham RC (Quitmann) 

Masters A/B/C Sculls

TimeCrew
13:59.6262Auriol Kensington (Mackworth-Praed =C)Actual Time: 14:21.6
15:09.0 (+01:09.4)87Henley RC (Harsant =B)Actual Time: 15:17.0
15:39.1 (+01:39.5)260Maidenhead RC (Stockdale =C)Actual Time: 16:01.1
15:50.7 (+01:51.1)389Shoreham Rowing Club (McGrath =A) 
DNS261Upper Thames RC (Floyd =C) 
DNS259Reading RC (Coneybeare =C) 

Masters D/E Sculls

TimeCrew
15:21.1393Lymington ARC (Chalk =D) 
15:34.6 (+00:13.5)391Wallingford RC (O'Donohue =D) 
15:38.9 (+00:17.8)390Reading RC (Ballsdon =D) 
15:46.4 (+00:25.3)93Martyrs Boat Club (Wiggins =E)Actual Time: 16:04.4
15:57.6 (+00:36.5)395Shoreham Rowing Club (Saunders =D) 
16:09.2 (+00:48.1)392Reading RC (Day =D) 
17:23.8 (+02:02.7)396Reading RC (Schonauer =D) 
17:50.2 (+02:29.1)92Reading RC (Plank =E)Actual Time: 18:08.2
DNS89Wallingford RC (Wilkinson =E) 
DNS88Henley RC (Ellison =E) 
DNS91Shiplake Vikings RC (Gascoine =E) 
DNS90Maidenhead RC (Macrae =E) 
DNS394Reading RC (Coneybeare =D) 

Masters G/I Sculls

TimeCrew
16:54.3397Reading RC (Smith =G) 
18:58.8 (+02:04.5)280Hereford RC (Minchin =I)Actual Time: 19:54.8

Junior 18 Sculls

TimeCrew
13:50.6369Star & Arrow Club (Eilers) 
13:51.8 (+00:01.2)372Star & Arrow Club (Murphy) 
14:04.3 (+00:13.7)361Star & Arrow Club (Devereux) 
14:17.1 (+00:26.5)380Royal Grammar School, High Wycombe (Hinves) 
14:21.4 (+00:30.8)374Star & Arrow Club (Milne) 
14:22.7 (+00:32.1)364Star & Arrow Club (Pikelis) 
14:35.5 (+00:44.9)379Twickenham RC (Stephenson) 
14:38.4 (+00:47.8)377Dulwich College (Wolff) 
14:40.0 (+00:49.4)376Star & Arrow Club (Hoeselbarth) 
14:52.8 (+01:02.2)368Great Marlow School (Ivers-Dreux) 
14:53.0 (+01:02.4)378Star & Arrow Club (Briggs) 
14:55.8 (+01:05.2)366Reading RC (Pratt) 
15:00.1 (+01:09.5)373Latymer Upper School (De Meeûs D'Argenteuil) 
15:04.6 (+01:14.0)367Dulwich College (Robinson) 
15:11.0 (+01:20.4)370Kingston Grammar School (Schomberg) 
15:16.1 (+01:25.5)363The Oratory School (Tritton) 
15:19.2 (+01:28.6)371Latymer Upper School (Tajeddin) 
15:20.8 (+01:30.2)365Dulwich College (Caulfield) 
15:22.7 (+01:32.1)375Dulwich College (Thomas) 
15:34.2 (+01:43.6)359Latymer Upper School (Harrison) 
DNS362Shiplake College (Waller) 
DNS360St Edward's School (Singfield) 
DNS381Shiplake College (Rayner) 

Junior 17 Sculls

TimeCrew
14:28.0250Royal Grammar School, High Wycombe (Huntley) 
14:31.4 (+00:03.4)252Henley RC (O'Connor) 
14:36.1 (+00:08.1)242Star & Arrow Club (Hughes) 
14:36.7 (+00:08.7)246Star & Arrow Club (Willis) 
14:38.9 (+00:10.9)254Henley RC (Swinburn) 
15:00.9 (+00:32.9)255Latymer Upper School (Newton) 
15:06.7 (+00:38.7)244Great Marlow School (Lasson) 
15:07.2 (+00:39.2)240Sir William Borlase's Grammar School (Lane) 
15:12.6 (+00:44.6)249Twickenham RC (Drummond) 
15:13.1 (+00:45.1)237Sir William Borlase's Grammar School (O'Neill) 
15:14.5 (+00:46.5)256Sir William Borlase's Grammar School (Bolier) 
15:15.8 (+00:47.8)245Latymer Upper School (Dimond-Brown) 
15:16.3 (+00:48.3)239Dulwich College (Kuijlaars) 
15:27.7 (+00:59.7)247Henley RC (Carr) 
15:28.4 (+01:00.4)251Sir William Borlase's Grammar School (Nicklin) 
15:35.6 (+01:07.6)236Latymer Upper School (Oestergaard) 
15:36.6 (+01:08.6)258Latymer Upper School (Ditchl) 
15:58.4 (+01:30.4)257Great Marlow School (Rhodes) 
16:31.5 (+02:03.5)238Latymer Upper School (Priestley) 
16:55.0 (+02:27.0)241Dulwich College (Rahman) 
17:07.7 (+02:39.7)248Latymer Upper School (Snudden) 
17:45.1 (+03:17.1)243Dulwich College (Orlov) 
DNS253Dulwich College (Mellis) 

Junior 16 Sculls

TimeCrew
14:35.9119Sir William Borlase's Grammar School (Furley) 
14:42.3 (+00:06.4)127Sir William Borlase's Grammar School (Jackson) 
14:57.0 (+00:21.1)108Wycliffe Junior Rowing Club (Mulligan) 
15:04.6 (+00:28.7)120St Paul's School (O'Sullivan) 
15:04.8 (+00:28.9)123Wycliffe Junior Rowing Club (Van Der Linden) 
15:07.5 (+00:31.6)110Wycliffe Junior Rowing Club (Loch) 
15:12.4 (+00:36.5)125Henley RC (Crick) 
15:13.3 (+00:37.4)118Kingston Grammar School (Fletcher) 
15:14.7 (+00:38.8)112Royal Grammar School, High Wycombe (Partington) 
15:15.5 (+00:39.6)102Reading RC (Lauchlan) 
15:19.1 (+00:43.2)97Star & Arrow Club (Grainge) 
15:26.9 (+00:51.0)99Great Marlow School (Hammond) 
15:33.7 (+00:57.8)94Latymer Upper School (Morley) 
15:35.4 (+00:59.5)124St Paul's School (Kaprielian) 
15:36.0 (+01:00.1)109St Paul's School (Galay) 
15:37.7 (+01:01.8)122St Paul's School (Kwok) 
15:42.7 (+01:06.8)111Shoreham Rowing Club (Bates) 
15:43.8 (+01:07.9)101Kingston Grammar School (Short) 
15:46.1 (+01:10.2)115Henley RC (Seager) 
15:49.2 (+01:13.3)107Great Marlow School (Maidana) 
15:51.9 (+01:16.0)128Wycliffe Junior Rowing Club (Rant) 
16:00.8 (+01:24.9)100St Paul's School (Crenian) 
16:03.7 (+01:27.8)105Star & Arrow Club (Barnes) 
16:05.1 (+01:29.2)116Royal Grammar School, High Wycombe (Mathuson) 
16:08.7 (+01:32.8)114Royal Grammar School, High Wycombe (Bradshaw) 
16:11.6 (+01:35.7)113Great Marlow School (McMahon-Tynan) 
16:41.2 (+02:05.3)96Latymer Upper School (John) 
16:48.7 (+02:12.8)126St Paul's School (Spielmann) 
17:46.8 (+03:10.9)117Shoreham Rowing Club (Childs) 
19:22.9 (+04:47.0)106Shoreham Rowing Club (Grassie-Clarke) 
DNF 95Great Marlow School (Holder) 
DNS98Royal Grammar School, High Wycombe (Clark) 
DNS121Kingston Grammar School (Cooper) 
DNS104St Paul's School (SPS-ACKRIM) 
DNS103Royal Grammar School, High Wycombe (Anderson) 

Junior 15 Sculls

TimeCrew
DNS421Star & Arrow Club (Vujosevic) 
DNS420Shanklin Sandown RC (Horrix) 
DNS428Shoreham Rowing Club (Doyle) 
DNS427Shanklin Sandown RC (Denness) 
DNS426Royal Grammar School, High Wycombe (Tewari) 
DNS425Shoreham Rowing Club (Bates) 
DNS424Shanklin Sandown RC (Walters) 
DNS423Star & Arrow Club (Neal) 
DNS422Wycliffe Junior Rowing Club (Brixey) 

Women's Sculls (Tier 1)

TimeCrew
15:22.284Reading University (Ryan) 
15:45.7 (+00:23.5)85Reading University (Lyster) 
16:22.2 (+01:00.0)86Reading University (Lewis) 
DNS83Reading University (Knight) 

Women's Intermediate Sculls (Tier 1)

TimeCrew
15:39.1404Reading University (Norton) 
16:22.3 (+00:43.2)399Reading RC (Reeman) 
16:54.1 (+01:15.0)402Twickenham RC (Greenfield) 
17:24.9 (+01:45.8)403Reading RC (Stockton) 
18:07.0 (+02:27.9)401Shoreham Rowing Club (Hodges) 
DNS398Twickenham RC (Jones) 
DNS400Twickenham RC (Tallis) 

Women's Beginner Sculls (Tier 1)

TimeCrew
16:47.4284Reading University (Bawn) 
17:16.2 (+00:28.8)281BTC Southampton (Jackson-Jones) 
17:20.3 (+00:32.9)285Reading RC (Chenje) 
17:50.3 (+01:02.9)286Reading University (Bailey-Tait) 
18:13.8 (+01:26.4)289Reading RC (Cole) 
18:44.9 (+01:57.5)282Lymington ARC (Bull) 
20:26.8 (+03:39.4)287Reading RC (Lee) 
21:31.2 (+04:43.8)283Shoreham Rowing Club (Saunders) 
DNF 288Shoreham Rowing Club (Davies) 

Women's Masters A Sculls

TimeCrew
DNS405Henley RC (Hamand) 

Women's Junior 18 Sculls

TimeCrew
16:11.8416Marlow RC (Pryor) 
16:32.0 (+00:20.2)411Great Marlow School (De Winnaar) 
16:32.5 (+00:20.7)413Latymer Upper School (Boettcher) 
16:35.7 (+00:23.9)418Great Marlow School (Gosnell) 
16:43.0 (+00:31.2)409Marlow RC (Robertson) 
16:43.9 (+00:32.1)408Latymer Upper School (Matthews) 
16:49.4 (+00:37.6)419Marlow RC (Robbins) 
17:13.7 (+01:01.9)412Twickenham RC (Obukohwo) 
17:37.1 (+01:25.3)407Kingston Grammar School (King) 
DNF 414Kingston Grammar School (Jones) 
DNS410Latymer Upper School (Seal) 
DNS417Latymer Upper School (Jones) 
DNS415Latymer Upper School (Andersen) 
DNS406Latymer Upper School (Ramin) 

Women's Junior 17 Sculls

TimeCrew
16:03.4275Marlow RC (Dabinett) 
16:12.7 (+00:09.3)277Kingston Grammar School (Abbott) 
16:13.6 (+00:10.2)278Marlow RC (Lombardo) 
16:27.1 (+00:23.7)272Marlow RC (Stilwell) 
16:29.5 (+00:26.1)274Shoreham Rowing Club (Shaw) 
16:31.6 (+00:28.2)267Marlow RC (Brogan) 
16:44.1 (+00:40.7)270Reading RC (Kemsley) 
16:55.0 (+00:51.6)263Latymer Upper School (Scavazza-Murphy) 
17:01.1 (+00:57.7)271Latymer Upper School (Lloyd) 
17:02.5 (+00:59.1)265Latymer Upper School (Coomber) 
17:05.9 (+01:02.5)268Latymer Upper School (Warham) 
17:17.1 (+01:13.7)269Marlow RC (Lyons) 
17:26.5 (+01:23.1)279Kingston Grammar School (Blake) 
17:50.8 (+01:47.4)276Reading RC (Paterson) 
DNS266Reading RC (Threlfall) 
DNS273Shanklin Sandown RC (Atkin) 
DNS264Shiplake Vikings RC (Coles) 

Women's Junior 16 Sculls

TimeCrew
16:14.1134St Edward's School (Ward) 
16:19.0 (+00:04.9)133Latymer Upper School (Hunt-Davis) 
16:47.6 (+00:33.5)131Latymer Upper School (Gooch) 
16:48.8 (+00:34.7)137Great Marlow School (Bradley) 
16:51.3 (+00:37.2)130Kingston Grammar School (Chorley) 
16:58.3 (+00:44.2)143Kingston Grammar School (Bergmann-Chornik) 
17:19.0 (+01:04.9)142Latymer Upper School (Krivdina) 
17:31.0 (+01:16.9)129Latymer Upper School (Rijkse) 
17:32.8 (+01:18.7)135Reading RC (Potter) 
17:35.0 (+01:20.9)136St Edward's School (Speir) 
17:45.7 (+01:31.6)144Reading RC (Stone) 
17:55.2 (+01:41.1)139Latymer Upper School (Bell) 
17:59.7 (+01:45.6)138St Edward's School (Angier) 
18:20.1 (+02:06.0)132St Edward's School (McPhail) 
DNS140Shanklin Sandown RC (Tapsell) 
DNS141Shiplake Vikings RC (Brown) 

Women's Junior 15 Sculls

TimeCrew
DNS436Reading RC (Maleham) 
DNS435Maidenhead RC (Thompson) 
DNS443Maidenhead RC (Roberts) 
DNS434Wycliffe Junior Rowing Club (Porteous) 
DNS442Wycliffe Junior Rowing Club (Fletcher) 
DNS433Maidenhead RC (Hall) 
DNS441Maidenhead RC (Jaminson) 
DNS432Maidenhead RC (Carpenter) 
DNS440Wycliffe Junior Rowing Club (Rowles) 
DNS431Wycliffe Junior Rowing Club (Cowell) 
DNS439Maidenhead RC (Jones) 
DNS430Maidenhead RC (Parcell-Arregi) 
DNS438Wycliffe Junior Rowing Club (Edwards) 
DNS429Reading RC (Thaw) 
DNS437Maidenhead RC (Gomersall) 

Women's Junior 14 Sculls

TimeCrew
DNS290Shanklin Sandown RC (Batchelor)