Reading Small Boats Head

Saturday 13th October 2018

Hide Blade Colours

Overall Results are also available.

NOTE - these results are Provisional, with some crews still to race. Not all Masters' Handicaps will therefore be available.


Open Coxed Fours (Tier 1)

(2 Entries)

TimeCrew
12:37.412CRBCrabtree BC (Parish) 
12:57.0 (+00:19.6)11MINMinerva Bath RC (Colbert) 

Intermediate Coxed Fours (Tier 1)

(3 Entries)

TimeCrew
13:39.4323LYMLymington ARC (Blair) 
13:52.1 (+00:12.7)324CANCanford School Boat Club (Bulstrode) 
14:15.3 (+00:35.9)325RDGReading RC (Alberry) 

Beginner Coxed Fours (Tier 1)

(1 Entry)

TimeCrew
14:33.9167SHPShiplake College (Wiseman) 

Masters D/E/F Coxed Fours

(4 Entries, 3 Starters)

TimeCrew
14:04.4168RDGReading RC (Williams =F)Actual Time: 14:41.4
14:16.3 (+00:11.9)326RDGReading RC (Milhofer =D) 
15:17.1 (+01:12.7)169SHOShoreham Rowing Club (Marchment =F)Actual Time: 15:54.1
DNS14LYM/CHRLymingtom/Christchurch (Bull =E) 

Junior 18 Coxed Fours

(4 Entries)

TimeCrew
12:27.6318SHPShiplake College (Ash) 
12:51.2 (+00:23.6)320SHPShiplake College (Focosi) 
13:53.7 (+01:26.1)317SESSt Edward's School (Brown) 
14:35.9 (+02:08.3)319SESSt Edward's School (Riviere) 

Junior 17 Coxed Fours

(2 Entries)

TimeCrew
13:02.2162SHPShiplake College (Boret) 
13:25.1 (+00:22.9)163SHPShiplake College (Focosi) 

Junior 16 Coxed Fours

(6 Entries)

TimeCrew
13:26.018RBLReading Blue Coat School (Bindoff) 
14:01.3 (+00:35.3)21SESSt Edward's School (Tinkov) 
14:03.4 (+00:37.4)23SWBSir William Borlase's Grammar School (Lennard) 
14:08.6 (+00:42.6)19SESSt Edward's School (Firake) 
14:21.7 (+00:55.7)20RBLReading Blue Coat School (Clements) 
15:02.5 (+01:36.5)22RBLReading Blue Coat School (Edwards) 

Women's Coxed Fours (Tier 1)

(1 Entry)

TimeCrew
15:05.115SHOShoreham Rowing Club (Addison) 

Women's Intermediate Coxed Fours (Tier 1)

(4 Entries)

TimeCrew
14:25.4170MARMarlow RC (Brindle) 
15:40.7 (+01:15.3)329RDGReading RC (Wallis) 
15:49.4 (+01:24.0)331RDGReading RC (Alonso Ares) 
15:51.9 (+01:26.5)330RDGReading RC (Jelley) 

Open Coxless Fours (Tier 1)

(2 Entries)

TimeCrew
13:16.8155SHPShiplake College (Brown) 
13:18.4 (+00:01.6)156RDGReading RC (Lee) 

Intermediate Coxless Fours (Tier 1)

(2 Entries)

TimeCrew
13:55.89CANCanford School Boat Club (Jowett) 
14:20.1 (+00:24.3)10RDGReading RC (Pratelli) 

Masters D/E Coxless Fours

(2 Entries)

TimeCrew
13:58.113RDGReading RC (Milhofer =D) 
DQL166RDGReading RC (Hudson =E) 

Junior 18 Coxless Fours

(3 Entries)

TimeCrew
12:57.07SESSt Edward's School (Mulot) 
13:04.1 (+00:07.1)6RBLReading Blue Coat School (Shedden) 
13:35.0 (+00:38.0)8RBLReading Blue Coat School (Morgan) 

Junior 17 Coxless Fours

(1 Entry)

TimeCrew
13:13.0316SHPShiplake College (Boret) 

Open Quads (Tier 1)

(6 Entries, 5 Starters)

TimeCrew
12:00.9312HENHenley RC (Swinburn) 
12:01.4 (+00:00.5)310HENHenley RC (Issa) 
12:20.8 (+00:19.9)314HENHenley RC (Yolland) 
12:26.5 (+00:25.6)313SESSt Edward's School (Mulot) 
12:29.0 (+00:28.1)315RDGReading RC (Shore) 
DNS311RDUReading University (Hamilton) 

Intermediate Quads (Tier 1)

(1 Entry)

TimeCrew
12:08.6153RDUReading University (Marshall) 

Masters C Quads

(1 Entry)

TimeCrew
12:42.65WARWarwick BC (Giles) 

Masters G Quads

(1 Entry)

TimeCrew
16:07.1164UTCUpper Thames RC (Waller) 

Junior 18 Quads

(1 Entry)

TimeCrew
13:53.7154DULDulwich College (Buchan) 

Junior 17 Quads

(4 Entries, 3 Starters)

TimeCrew
12:28.53SWBSir William Borlase's Grammar School (O'Neill) 
13:23.1 (+00:54.6)1DULDulwich College (Mellis) 
14:22.6 (+01:54.1)2SPSSt Paul's School (Edward) 
DNS4SPSSt Paul's School (Moore) 

Junior 16 Quads

(2 Entries)

TimeCrew
13:01.0333SWBSir William Borlase's Grammar School (Hazlehurst) 
13:39.1 (+00:38.1)332DULDulwich College (Bichard) 

Women's Quads (Tier 1)

(2 Entries)

TimeCrew
13:20.8321RDUReading University (Knight) 
13:44.0 (+00:23.2)322SHPShiplake College (Wornham) 

Women's Intermediate Quads (Tier 1)

(2 Entries, 1 Starter)

TimeCrew
15:31.0158RDGReading RC (Street) 
DNS157TWKTwickenham RC (Tallis) 

Women's Beginner Quads (Tier 1)

(1 Entry)

TimeCrew
14:40.316RDUReading University (Horler) 

Women's Masters D Quads

(1 Entry)

TimeCrew
15:55.9165HENHenley RC (Knowles) 

Women's Masters E Quads

(2 Entries)

TimeCrew
14:50.6327HENHenley RC (Lock) 
16:59.9 (+02:09.3)328HENHenley RC (Scott) 

Women's Junior 18 Quads

(3 Entries)

TimeCrew
14:11.1159GMSGreat Marlow School (De Winnaar) 
15:15.4 (+01:04.3)160QASQueen Anne's Boat Club (Buckeridge) 
15:41.3 (+01:30.2)161CANCanford School Boat Club (Sullivan) 

Women's Junior 17 Quads

(1 Entry)

TimeCrew
16:11.317CANCanford School Boat Club (Kibble) 

Women's Junior 16 Quads

(8 Entries)

TimeCrew
13:52.6335MARMarlow RC (Brindle) 
14:23.1 (+00:30.5)339LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Bellamy) 
14:45.8 (+00:53.2)337LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Moriarty) 
14:49.0 (+00:56.4)336GMSGreat Marlow School (Clayton) 
14:56.0 (+01:03.4)340MARMarlow RC (Purves) 
15:05.8 (+01:13.2)334LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Bond) 
15:23.4 (+01:30.8)338MARMarlow RC (Corcoran) 
15:25.5 (+01:32.9)341LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Sutherland) 

Junior 15 Coxed Quads

(10 Entries, 9 Starters)

TimeCrew
13:57.2291SPSSt Paul's School (Thorogood) 
13:57.2146GMSGreat Marlow School (De Oliveira) 
14:05.4 (+00:08.2)293SPSSt Paul's School (Henke) 
14:16.4 (+00:19.2)444HENHenley RC (Dal Lago) 
14:23.9 (+00:26.7)147RBLReading Blue Coat School (Day) 
14:29.3 (+00:32.1)292GMSGreat Marlow School (Grant) 
14:48.1 (+00:50.9)145RBLReading Blue Coat School (Watkins) 
15:24.7 (+01:27.5)294SPSSt Paul's School (Roberts) 
15:49.9 (+01:52.7)148SPSSt Paul's School (Chilkoti) 
DNS149RBLReading Blue Coat School (Robinson) 

Women's Junior 15 Coxed Quads

(14 Entries, 12 Starters)

TimeCrew
14:11.5152MHDMaidenhead RC (Gomersall) 
14:36.8 (+00:25.3)298LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Middleton) 
14:42.9 (+00:31.4)151WYJWycliffe Junior Rowing Club (Rowles) 
15:01.0 (+00:49.5)150MHDMaidenhead RC (Parcell-Arregi) 
15:13.8 (+01:02.3)296MARMarlow RC (Pope) 
15:17.5 (+01:06.0)295LTULatymer Upper School (Horley) 
15:26.7 (+01:15.2)299MARMarlow RC (Medlock) 
15:36.6 (+01:25.1)302LTULatymer Upper School (Humphrey Weeks) 
15:48.1 (+01:36.6)306LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Yeo) 
16:00.9 (+01:49.4)305LTULatymer Upper School (Bourette) 
16:07.4 (+01:55.9)301LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Stewart) 
17:28.7 (+03:17.2)303LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Hammond) 
DNS304SHVShiplake Vikings RC (Rosi) 
DNS307LTULatymer Upper School (America) 

Women's Junior 14 Coxed Quads

( Entries)

TimeCrew
DNS309MHDMaidenhead RC (Rayner) 
DNS297HENHenley RC (Lakatos) 
DNS300HENHenley RC (Hoogenberg) 
DNS308HENHenley RC (Taylor) 

Open Coxless Pairs (Tier 1)

(2 Entries, 1 Starter)

TimeCrew
14:27.9347RDGReading RC (McCoriston/Little) 
DNS346ORAThe Oratory School (Poynter/Burton) 

Beginner Coxless Pairs (Tier 1)

(2 Entries, 1 Starter)

TimeCrew
14:48.146RDGReading RC (Croll/Lee) 
DNS45SESSt Edward's School (Del Mar/Grewal) 

Masters B Coxless Pairs

( Entries)

TimeCrew
DNS349HENHenley RC (Jennings/Wilson) 

Masters D/E/F Coxless Pairs

(3 Entries)

TimeCrew
15:12.9350LYM/CHRLymingtom/Christchurch (Bull/Scantlebury =E)Actual Time: 15:30.9
15:34.4 (+00:21.5)47RDGReading RC (Brooks/Holland =F)Actual Time: 16:14.4
16:39.0 (+01:26.1)205RDGReading RC (Wagner/Hopkins =D) 

Junior 18 Coxless Pairs

(10 Entries, 8 Starters)

TimeCrew
14:00.9174SHPShiplake College (O'Hare/Haskins) 
14:18.1 (+00:17.2)173RBLReading Blue Coat School (Bryce/Parrington) 
14:33.8 (+00:32.9)178HENHenley RC (Taylor/Yolland) 
14:44.5 (+00:43.6)175RBLReading Blue Coat School (Page-Mason/Shedden) 
14:55.4 (+00:54.5)177RBLReading Blue Coat School (Freeman/Morgan) 
15:13.1 (+01:12.2)181RBLReading Blue Coat School (Beyki/Bindoff) 
15:54.0 (+01:53.1)182RBLReading Blue Coat School (Cox/Burghart) 
16:46.2 (+02:45.3)179RBLReading Blue Coat School (Mackean/Roper) 
DNS176SESSt Edward's School (Grewal/Del Mar) 
DNS180SHPShiplake College (Ambrose-Mccormack/Rayner) 

Junior 16 Coxless Pairs

(1 Entry)

TimeCrew
14:42.9348SHPShiplake College (Humphris/Batty) 

Women's Intermediate Coxless Pairs (Tier 1)

(1 Entry)

TimeCrew
16:35.7206RDGReading RC (Wallis/Rose) 

Open Double Sculls (Tier 1)

(1 Entry)

TimeCrew
13:17.2171RDGReading RC (O'Connor/Parrish) 

Intermediate Double Sculls (Tier 1)

(3 Entries, 2 Starters)

TimeCrew
13:14.124SAAStar & Arrow Club (Milne/Hoeselbarth) 
13:38.0 (+00:23.9)25RAMRadley Mariners (Lyons/Bowles) 
DNS26RDGReading RC (Whitten/Travers) 

Beginner Double Sculls (Tier 1)

(2 Entries)

TimeCrew
13:46.9344RDUReading University (West/De Jong) 
14:27.0 (+00:40.1)345SHPShiplake College (Fox/Howard-Jones) 

Masters B Double Sculls

(1 Entry)

TimeCrew
18:49.7172RDGReading RC (Mamdouh/Thornton) 

Masters E/F Double Sculls

(2 Entries)

TimeCrew
15:25.4351RDGReading RC (O'Regan/Symons =F)Actual Time: 15:46.4
15:29.3 (+00:03.9)204LYM/CHRLymingtom/Christchurch (Bull/Scantlebury =E) 

Junior 18 Double Sculls

(10 Entries, 9 Starters)

TimeCrew
12:34.532SAAStar & Arrow Club (Eilers/Murphy) 
12:55.7 (+00:21.2)29SAAStar & Arrow Club (Devereux/Willis) 
13:34.7 (+01:00.2)31TWKTwickenham RC (Drummond/Stephenson) 
13:42.8 (+01:08.3)28DULDulwich College (Wolff/Robinson) 
13:50.5 (+01:16.0)30DULDulwich College (Thomas/Caulfield) 
14:01.3 (+01:26.8)35RYSRyde School BC (Coulson/Findlay) 
14:16.0 (+01:41.5)36DULDulwich College (Smith/Buchan) 
15:51.7 (+03:17.2)33RBLReading Blue Coat School (Yadav/Wortley) 
15:55.8 (+03:21.3)27RBLReading Blue Coat School (Peters/Marino) 
DNS34DULDulwich College (Croft/Bird) 

Junior 17 Double Sculls

(2 Entries)

TimeCrew
13:46.8343SAAStar & Arrow Club (Hughes/Grainge) 
14:11.0 (+00:24.2)342GMSGreat Marlow School (Rhodes/Lasson) 

Junior 16 Double Sculls

(21 Entries, 18 Starters)

TimeCrew
13:54.0201WYJWycliffe Junior Rowing Club (Mulligan/Van Der Linden) 
14:31.3 (+00:37.3)192RDGReading RC (Harrison/Lauchlan) 
14:32.0 (+00:38.0)197DULDulwich College (Ganem/Bird) 
14:35.8 (+00:41.8)187DULDulwich College (Smith/Bichard) 
14:36.8 (+00:42.8)186GMSGreat Marlow School (Hammond/McMahon-Tynan) 
14:43.1 (+00:49.1)203GMSGreat Marlow School (Holder/Maidana) 
14:47.1 (+00:53.1)199DULDulwich College (Bird/Green) 
14:59.6 (+01:05.6)189DULDulwich College (Oakley/Butland) 
15:11.8 (+01:17.8)196SPSSt Paul's School (Galay/Kwok) 
15:16.9 (+01:22.9)188WYJWycliffe Junior Rowing Club (Rant/Loch) 
15:23.0 (+01:29.0)185SPSSt Paul's School (Edward/Applemans) 
15:23.7 (+01:29.7)194SHPShiplake College (Cameron- Martin/Batty) 
15:29.1 (+01:35.1)198SPSSt Paul's School (Spielmann/Kaprielian) 
15:34.3 (+01:40.3)190SPSSt Paul's School (Tobelem/Rizk) 
15:37.6 (+01:43.6)193SPSSt Paul's School (Crenian/O'Sullivan) 
15:44.0 (+01:50.0)202DULDulwich College (Wildgoose-Bulloch/Alekseyev) 
16:03.2 (+02:09.2)184LTULatymer Upper School (Orton/Daya) 
16:03.3 (+02:09.3)191DULDulwich College (Connellan/Kara) 
DNS195DULDulwich College (Ravanbakhsh/Dembinski) 
DNS200SPSSt Paul's School (Parish/Chong) 
DNS183SPSSt Paul's School (SPS-RAMANAN) 

Junior 15 Double Sculls

( Entries)

TimeCrew
DNS53SPSSt Paul's School (Vitou/Lavington) 
DNS51SPSSt Paul's School (Marshall/Harker) 
DNS50SPSSt Paul's School (Henke/Thorogood) 
DNS49HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Turney/Massey) 
DNS48SHSShanklin Sandown RC (Walters/Horrix) 
DNS56HENHenley RC (McLellan/Charles) 
DNS58SPSSt Paul's School (SPS - USAI) 
DNS52HENHenley RC (Wallace/Dal Lago) 
DNS57SPSSt Paul's School (Langer/Coates) 
DNS55SPSSt Paul's School (Bretherton/Leventis) 
DNS54SPSSt Paul's School (Roberts/Davies) 

Women's Intermediate Double Sculls (Tier 1)

(2 Entries)

TimeCrew
15:51.837RDGReading RC (Street/Miles) 
16:19.2 (+00:27.4)38RDGReading RC (Bower/O'Connor) 

Women's Beginner Double Sculls (Tier 1)

(3 Entries)

TimeCrew
15:17.1353HENHenley RC (Atkinson/Norman) 
15:41.7 (+00:24.6)354QASQueen Anne's Boat Club (Green/Hillas) 
17:08.1 (+01:51.0)352SHOShoreham Rowing Club (Franklin Goddard/Watton) 

Women's Junior 18 Double Sculls

(6 Entries)

TimeCrew
15:28.839QASQueen Anne's Boat Club (Hillas/Green) 
15:40.9 (+00:12.1)44RBLReading Blue Coat School (Jackson/Lee) 
15:53.0 (+00:24.2)41CANCanford School Boat Club (Sullivan/Gallego) 
16:15.0 (+00:46.2)43QASQueen Anne's Boat Club (Buckeridge/Webb) 
16:39.0 (+01:10.2)40RBLReading Blue Coat School (Marcun/Rofe) 
18:46.6 (+03:17.8)42RBLReading Blue Coat School (Aldridge/Duggan-Hill) 

Women's Junior 16 Double Sculls

(22 Entries, 18 Starters)

TimeCrew
15:20.2210LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Covington/Wasan) 
15:33.5 (+00:13.3)220LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Supple/Weare) 
15:44.0 (+00:23.8)221WYJWycliffe Junior Rowing Club (Fletcher/Porteous) 
15:57.1 (+00:36.9)222LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Taylor/Eley) 
15:57.8 (+00:37.6)213RDGReading RC (Blunt/Lazenby) 
16:18.4 (+00:58.2)228LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Burt/Turner) 
16:19.6 (+00:59.4)216MARMarlow RC (Daniell/Gordon) 
16:25.3 (+01:05.1)208LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Bellamy/Edge) 
16:26.9 (+01:06.7)227GMSGreat Marlow School (Stewart/Clayton) 
16:30.5 (+01:10.3)209GMSGreat Marlow School (Harvey- Brown/Jones) 
16:40.6 (+01:20.4)211GMSGreat Marlow School (Macintyre/Rackshaw) 
16:42.4 (+01:22.2)207LTULatymer Upper School (Davis/Green) 
16:47.4 (+01:27.2)225LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Davey/Muschamp) 
16:53.2 (+01:33.0)214MARMarlow RC (Purves/Fisk) 
17:02.6 (+01:42.4)215LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Moriarty/Parsons) 
17:03.7 (+01:43.5)223LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Webb/Sutherland) 
17:08.4 (+01:48.2)224SESSt Edward's School (McPhail/Speir) 
17:39.3 (+02:19.1)212SESSt Edward's School (Angier/Ward) 
DNS226LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Al-Obaidi/Bond) 
DNS219SHSShanklin Sandown RC (Tapsell/Wright) 
DNS218LEHLady Eleanor Holles Boat Club (Meehan/Noursadeghi) 
DNS217SHSShanklin Sandown RC (Phelan/Debenham) 

Women's Junior 14 Double Sculls

( Entries)

TimeCrew
DNS355RDGReading RC (Threlfall/Lazenby) 
DNS357SHVShiplake Vikings RC (Smith/Staines) 
DNS356SHSShanklin Sandown RC (Batchelor/Phelan) 
DNS358MHDMaidenhead RC (Evans/Hunter) 

Open Sculls (Tier 1)

(12 Entries, 10 Starters)

TimeCrew
13:29.763RDUReading University (Lawton) 
13:31.0 (+00:01.3)66UTCUpper Thames RC (Scott) 
13:31.7 (+00:02.0)65RDUReading University (Harris) 
13:48.5 (+00:18.8)59RDUReading University (Reiser) 
14:08.1 (+00:38.4)67HENHenley RC (Long) 
14:13.8 (+00:44.1)60HENHenley RC (Issa) 
14:14.3 (+00:44.6)64HENHenley RC (O'Connor) 
14:20.6 (+00:50.9)69HENHenley RC (Marshall) 
14:36.8 (+01:07.1)62HENHenley RC (Taylor) 
14:45.7 (+01:16.0)61SAAStar & Arrow Club (Briggs) 
DNS70RDUReading University (Hamilton) 
DNS68RDUReading University (O'Mahony) 

Open Sculls (Tier 2)

(12 Entries, 9 Starters)

TimeCrew
14:19.772LTULatymer Upper School (Morgan) 
14:34.2 (+00:14.5)75RDGReading RC (Marsland) 
14:40.5 (+00:20.8)82RDGReading RC (Shrieve) 
14:42.3 (+00:22.6)71GMSGreat Marlow School (Ivers-Dreux) 
14:42.8 (+00:23.1)78HENHenley RC (Overturf) 
14:50.6 (+00:30.9)80HENHenley RC (Beattie) 
14:59.4 (+00:39.7)76HENHenley RC (Turnell) 
15:08.1 (+00:48.4)77LTULatymer Upper School (Hussey) 
15:17.6 (+00:57.9)79RDGReading RC (Batchelor) 
DNS81RDUReading University (Cooper) 
DNS74ORTOrtner Boat Club (Barbour) 
DNS73HENHenley RC (Hillyer) 

Intermediate Sculls (Tier 1)

(7 Entries, 6 Starters)

TimeCrew
14:44.4388RDUReading University (Few) 
14:58.4 (+00:14.0)385SHOShoreham Rowing Club (Swarbrick) 
15:07.0 (+00:22.6)387SWBSir William Borlase's Grammar School (Covus) 
16:12.6 (+01:28.2)383ORTOrtner Boat Club (Barbour) 
16:32.2 (+01:47.8)384HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Bignell) 
17:02.9 (+02:18.5)386HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Over) 
DNS382TWKTwickenham RC (Quitmann) 

Beginner Sculls (Tier 1)

(7 Entries, 5 Starters)

TimeCrew
15:31.2233RDUReading University (Pitt) 
15:47.7 (+00:16.5)232SHOShoreham Rowing Club (Chard) 
16:38.0 (+01:06.8)230SHOShoreham Rowing Club (Marks) 
16:38.7 (+01:07.5)234SWBSir William Borlase's Grammar School (Cole) 
17:12.3 (+01:41.1)235RDUReading University (De Boehmler) 
DNS231HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Huntley) 
DNS229TWKTwickenham RC (Quitmann) 

Masters A/B/C Sculls

(6 Entries, 4 Starters)

TimeCrew
13:59.6262AKNAuriol Kensington (Mackworth-Praed =C)Actual Time: 14:21.6
15:09.0 (+01:09.4)87HENHenley RC (Harsant =B)Actual Time: 15:17.0
15:39.1 (+01:39.5)260MHDMaidenhead RC (Stockdale =C)Actual Time: 16:01.1
15:50.7 (+01:51.1)389SHOShoreham Rowing Club (McGrath =A) 
DNS261UTCUpper Thames RC (Floyd =C) 
DNS259RDGReading RC (Coneybeare =C) 

Masters D/E Sculls

(13 Entries, 8 Starters)

TimeCrew
15:21.1393LYMLymington ARC (Chalk =D) 
15:34.6 (+00:13.5)391WRCWallingford RC (O'Donohue =D) 
15:38.9 (+00:17.8)390RDGReading RC (Ballsdon =D) 
15:46.4 (+00:25.3)93MRTMartyrs Boat Club (Wiggins =E)Actual Time: 16:04.4
15:57.6 (+00:36.5)395SHOShoreham Rowing Club (Saunders =D) 
16:09.2 (+00:48.1)392RDGReading RC (Day =D) 
17:23.8 (+02:02.7)396RDGReading RC (Schonauer =D) 
17:50.2 (+02:29.1)92RDGReading RC (Plank =E)Actual Time: 18:08.2
DNS88HENHenley RC (Ellison =E) 
DNS394RDGReading RC (Coneybeare =D) 
DNS89WRCWallingford RC (Wilkinson =E) 
DNS90MHDMaidenhead RC (Macrae =E) 
DNS91SHVShiplake Vikings RC (Gascoine =E) 

Masters G/I Sculls

(2 Entries)

TimeCrew
16:54.3397RDGReading RC (Smith =G) 
18:58.8 (+02:04.5)280HERHereford RC (Minchin =I)Actual Time: 19:54.8

Junior 18 Sculls

(23 Entries, 20 Starters)

TimeCrew
13:50.6369SAAStar & Arrow Club (Eilers) 
13:51.8 (+00:01.2)372SAAStar & Arrow Club (Murphy) 
14:04.3 (+00:13.7)361SAAStar & Arrow Club (Devereux) 
14:17.1 (+00:26.5)380HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Hinves) 
14:21.4 (+00:30.8)374SAAStar & Arrow Club (Milne) 
14:22.7 (+00:32.1)364SAAStar & Arrow Club (Pikelis) 
14:35.5 (+00:44.9)379TWKTwickenham RC (Stephenson) 
14:38.4 (+00:47.8)377DULDulwich College (Wolff) 
14:40.0 (+00:49.4)376SAAStar & Arrow Club (Hoeselbarth) 
14:52.8 (+01:02.2)368GMSGreat Marlow School (Ivers-Dreux) 
14:53.0 (+01:02.4)378SAAStar & Arrow Club (Briggs) 
14:55.8 (+01:05.2)366RDGReading RC (Pratt) 
15:00.1 (+01:09.5)373LTULatymer Upper School (De MeeĆ»s D'Argenteuil) 
15:04.6 (+01:14.0)367DULDulwich College (Robinson) 
15:11.0 (+01:20.4)370KGSKingston Grammar School (Schomberg) 
15:16.1 (+01:25.5)363ORAThe Oratory School (Tritton) 
15:19.2 (+01:28.6)371LTULatymer Upper School (Tajeddin) 
15:20.8 (+01:30.2)365DULDulwich College (Caulfield) 
15:22.7 (+01:32.1)375DULDulwich College (Thomas) 
15:34.2 (+01:43.6)359LTULatymer Upper School (Harrison) 
DNS362SHPShiplake College (Waller) 
DNS360SESSt Edward's School (Singfield) 
DNS381SHPShiplake College (Rayner) 

Junior 17 Sculls

(23 Entries, 22 Starters)

TimeCrew
14:28.0250HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Huntley) 
14:31.4 (+00:03.4)252HENHenley RC (O'Connor) 
14:36.1 (+00:08.1)242SAAStar & Arrow Club (Hughes) 
14:36.7 (+00:08.7)246SAAStar & Arrow Club (Willis) 
14:38.9 (+00:10.9)254HENHenley RC (Swinburn) 
15:00.9 (+00:32.9)255LTULatymer Upper School (Newton) 
15:06.7 (+00:38.7)244GMSGreat Marlow School (Lasson) 
15:07.2 (+00:39.2)240SWBSir William Borlase's Grammar School (Lane) 
15:12.6 (+00:44.6)249TWKTwickenham RC (Drummond) 
15:13.1 (+00:45.1)237SWBSir William Borlase's Grammar School (O'Neill) 
15:14.5 (+00:46.5)256SWBSir William Borlase's Grammar School (Bolier) 
15:15.8 (+00:47.8)245LTULatymer Upper School (Dimond-Brown) 
15:16.3 (+00:48.3)239DULDulwich College (Kuijlaars) 
15:27.7 (+00:59.7)247HENHenley RC (Carr) 
15:28.4 (+01:00.4)251SWBSir William Borlase's Grammar School (Nicklin) 
15:35.6 (+01:07.6)236LTULatymer Upper School (Oestergaard) 
15:36.6 (+01:08.6)258LTULatymer Upper School (Ditchl) 
15:58.4 (+01:30.4)257GMSGreat Marlow School (Rhodes) 
16:31.5 (+02:03.5)238LTULatymer Upper School (Priestley) 
16:55.0 (+02:27.0)241DULDulwich College (Rahman) 
17:07.7 (+02:39.7)248LTULatymer Upper School (Snudden) 
17:45.1 (+03:17.1)243DULDulwich College (Orlov) 
DNS253DULDulwich College (Mellis) 

Junior 16 Sculls

(35 Entries, 31 Starters)

TimeCrew
14:35.9119SWBSir William Borlase's Grammar School (Furley) 
14:42.3 (+00:06.4)127SWBSir William Borlase's Grammar School (Jackson) 
14:57.0 (+00:21.1)108WYJWycliffe Junior Rowing Club (Mulligan) 
15:04.6 (+00:28.7)120SPSSt Paul's School (O'Sullivan) 
15:04.8 (+00:28.9)123WYJWycliffe Junior Rowing Club (Van Der Linden) 
15:07.5 (+00:31.6)110WYJWycliffe Junior Rowing Club (Loch) 
15:12.4 (+00:36.5)125HENHenley RC (Crick) 
15:13.3 (+00:37.4)118KGSKingston Grammar School (Fletcher) 
15:14.7 (+00:38.8)112HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Partington) 
15:15.5 (+00:39.6)102RDGReading RC (Lauchlan) 
15:19.1 (+00:43.2)97SAAStar & Arrow Club (Grainge) 
15:26.9 (+00:51.0)99GMSGreat Marlow School (Hammond) 
15:33.7 (+00:57.8)94LTULatymer Upper School (Morley) 
15:35.4 (+00:59.5)124SPSSt Paul's School (Kaprielian) 
15:36.0 (+01:00.1)109SPSSt Paul's School (Galay) 
15:37.7 (+01:01.8)122SPSSt Paul's School (Kwok) 
15:42.7 (+01:06.8)111SHOShoreham Rowing Club (Bates) 
15:43.8 (+01:07.9)101KGSKingston Grammar School (Short) 
15:46.1 (+01:10.2)115HENHenley RC (Seager) 
15:49.2 (+01:13.3)107GMSGreat Marlow School (Maidana) 
15:51.9 (+01:16.0)128WYJWycliffe Junior Rowing Club (Rant) 
16:00.8 (+01:24.9)100SPSSt Paul's School (Crenian) 
16:03.7 (+01:27.8)105SAAStar & Arrow Club (Barnes) 
16:05.1 (+01:29.2)116HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Mathuson) 
16:08.7 (+01:32.8)114HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Bradshaw) 
16:11.6 (+01:35.7)113GMSGreat Marlow School (McMahon-Tynan) 
16:41.2 (+02:05.3)96LTULatymer Upper School (John) 
16:48.7 (+02:12.8)126SPSSt Paul's School (Spielmann) 
17:46.8 (+03:10.9)117SHOShoreham Rowing Club (Childs) 
19:22.9 (+04:47.0)106SHOShoreham Rowing Club (Grassie-Clarke) 
DNF 95GMSGreat Marlow School (Holder) 
DNS98HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Clark) 
DNS121KGSKingston Grammar School (Cooper) 
DNS104SPSSt Paul's School (SPS-ACKRIM) 
DNS103HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Anderson) 

Junior 15 Sculls

( Entries)

TimeCrew
DNS424SHSShanklin Sandown RC (Walters) 
DNS420SHSShanklin Sandown RC (Horrix) 
DNS426HWGRoyal Grammar School, High Wycombe (Tewari) 
DNS425SHOShoreham Rowing Club (Bates) 
DNS428SHOShoreham Rowing Club (Doyle) 
DNS422WYJWycliffe Junior Rowing Club (Brixey) 
DNS423SAAStar & Arrow Club (Neal) 
DNS421SAAStar & Arrow Club (Vujosevic) 
DNS427SHSShanklin Sandown RC (Denness) 

Women's Sculls (Tier 1)

(4 Entries, 3 Starters)

TimeCrew
15:22.284RDUReading University (Ryan) 
15:45.7 (+00:23.5)85RDUReading University (Lyster) 
16:22.2 (+01:00.0)86RDUReading University (Lewis) 
DNS83RDUReading University (Knight) 

Women's Intermediate Sculls (Tier 1)

(7 Entries, 5 Starters)

TimeCrew
15:39.1404RDUReading University (Norton) 
16:22.3 (+00:43.2)399RDGReading RC (Reeman) 
16:54.1 (+01:15.0)402TWKTwickenham RC (Greenfield) 
17:24.9 (+01:45.8)403RDGReading RC (Stockton) 
18:07.0 (+02:27.9)401SHOShoreham Rowing Club (Hodges) 
DNS400TWKTwickenham RC (Tallis) 
DNS398TWKTwickenham RC (Jones) 

Women's Beginner Sculls (Tier 1)

(9 Entries)

TimeCrew
16:47.4284RDUReading University (Bawn) 
17:16.2 (+00:28.8)281BTCBTC Southampton (Jackson-Jones) 
17:20.3 (+00:32.9)285RDGReading RC (Chenje) 
17:50.3 (+01:02.9)286RDUReading University (Bailey-Tait) 
18:13.8 (+01:26.4)289RDGReading RC (Cole) 
18:44.9 (+01:57.5)282LYMLymington ARC (Bull) 
20:26.8 (+03:39.4)287RDGReading RC (Lee) 
21:31.2 (+04:43.8)283SHOShoreham Rowing Club (Saunders) 
DNF 288SHOShoreham Rowing Club (Davies) 

Women's Masters A Sculls

( Entries)

TimeCrew
DNS405HENHenley RC (Hamand) 

Women's Junior 18 Sculls

(14 Entries, 10 Starters)

TimeCrew
16:11.8416MARMarlow RC (Pryor) 
16:32.0 (+00:20.2)411GMSGreat Marlow School (De Winnaar) 
16:32.5 (+00:20.7)413LTULatymer Upper School (Boettcher) 
16:35.7 (+00:23.9)418GMSGreat Marlow School (Gosnell) 
16:43.0 (+00:31.2)409MARMarlow RC (Robertson) 
16:43.9 (+00:32.1)408LTULatymer Upper School (Matthews) 
16:49.4 (+00:37.6)419MARMarlow RC (Robbins) 
17:13.7 (+01:01.9)412TWKTwickenham RC (Obukohwo) 
17:37.1 (+01:25.3)407KGSKingston Grammar School (King) 
DNF 414KGSKingston Grammar School (Jones) 
DNS406LTULatymer Upper School (Ramin) 
DNS417LTULatymer Upper School (Jones) 
DNS415LTULatymer Upper School (Andersen) 
DNS410LTULatymer Upper School (Seal) 

Women's Junior 17 Sculls

(17 Entries, 14 Starters)

TimeCrew
16:03.4275MARMarlow RC (Dabinett) 
16:12.7 (+00:09.3)277KGSKingston Grammar School (Abbott) 
16:13.6 (+00:10.2)278MARMarlow RC (Lombardo) 
16:27.1 (+00:23.7)272MARMarlow RC (Stilwell) 
16:29.5 (+00:26.1)274SHOShoreham Rowing Club (Shaw) 
16:31.6 (+00:28.2)267MARMarlow RC (Brogan) 
16:44.1 (+00:40.7)270RDGReading RC (Kemsley) 
16:55.0 (+00:51.6)263LTULatymer Upper School (Scavazza-Murphy) 
17:01.1 (+00:57.7)271LTULatymer Upper School (Lloyd) 
17:02.5 (+00:59.1)265LTULatymer Upper School (Coomber) 
17:05.9 (+01:02.5)268LTULatymer Upper School (Warham) 
17:17.1 (+01:13.7)269MARMarlow RC (Lyons) 
17:26.5 (+01:23.1)279KGSKingston Grammar School (Blake) 
17:50.8 (+01:47.4)276RDGReading RC (Paterson) 
DNS273SHSShanklin Sandown RC (Atkin) 
DNS264SHVShiplake Vikings RC (Coles) 
DNS266RDGReading RC (Threlfall) 

Women's Junior 16 Sculls

(16 Entries, 14 Starters)

TimeCrew
16:14.1134SESSt Edward's School (Ward) 
16:19.0 (+00:04.9)133LTULatymer Upper School (Hunt-Davis) 
16:47.6 (+00:33.5)131LTULatymer Upper School (Gooch) 
16:48.8 (+00:34.7)137GMSGreat Marlow School (Bradley) 
16:51.3 (+00:37.2)130KGSKingston Grammar School (Chorley) 
16:58.3 (+00:44.2)143KGSKingston Grammar School (Bergmann-Chornik) 
17:19.0 (+01:04.9)142LTULatymer Upper School (Krivdina) 
17:31.0 (+01:16.9)129LTULatymer Upper School (Rijkse) 
17:32.8 (+01:18.7)135RDGReading RC (Potter) 
17:35.0 (+01:20.9)136SESSt Edward's School (Speir) 
17:45.7 (+01:31.6)144RDGReading RC (Stone) 
17:55.2 (+01:41.1)139LTULatymer Upper School (Bell) 
17:59.7 (+01:45.6)138SESSt Edward's School (Angier) 
18:20.1 (+02:06.0)132SESSt Edward's School (McPhail) 
DNS140SHSShanklin Sandown RC (Tapsell) 
DNS141SHVShiplake Vikings RC (Brown) 

Women's Junior 15 Sculls

( Entries)

TimeCrew
DNS434WYJWycliffe Junior Rowing Club (Porteous) 
DNS441MHDMaidenhead RC (Jaminson) 
DNS442WYJWycliffe Junior Rowing Club (Fletcher) 
DNS439MHDMaidenhead RC (Jones) 
DNS438WYJWycliffe Junior Rowing Club (Edwards) 
DNS437MHDMaidenhead RC (Gomersall) 
DNS431WYJWycliffe Junior Rowing Club (Cowell) 
DNS435MHDMaidenhead RC (Thompson) 
DNS436RDGReading RC (Maleham) 
DNS433MHDMaidenhead RC (Hall) 
DNS429RDGReading RC (Thaw) 
DNS432MHDMaidenhead RC (Carpenter) 
DNS430MHDMaidenhead RC (Parcell-Arregi) 
DNS440WYJWycliffe Junior Rowing Club (Rowles) 
DNS443MHDMaidenhead RC (Roberts) 

Women's Junior 14 Sculls

( Entries)

TimeCrew
DNS290SHSShanklin Sandown RC (Batchelor)