Cambridge Autumn Regatta

Sunday 13th September 2009

Click here to view the full Draw.
Click here to view the Regatta Timetable.

Draw for Champion of the Thames

CRA Womens Eights

 5) Champion of the Thames────────────────────────────────┐
                                                          │                            
 6) X Press BC───────────────┐                            ├────────────────────────────
                             ├────────────────────────────┘ Race 199 17:34             
 7) Milton Keynes RC (Mills)─┘ Race 146 15:08             

Intermediate 3 Double Sculls

 83) Durham School (Evans/Smith)────────────┐                                           
                                            ├───────────────────────────────────────────┐
 84) Broxbourne RC (Mould/Jenkins)──────────┘ Race 20 09:22                             │                                           
                                                                                        ├───────────────────────────────────────────┐
 85) Cantabrigian (McBirnie/Ouroussoff)─────┐                                           │ Race 77 11:59                             │
                                            ├───────────────────────────────────────────┘                                           │
 86) Hollowell/Nines (Mitchell/Webb)────────┘ Race 25 09:36                                                                         │                                           
                                                                                                                                    ├───────────────────────────────────────────
 87) Champion of the Thames (Jones/Corbett)─┐                                                                                       │ Race 144 15:03                            
                                            ├───────────────────────────────────────────┐                                           │
 88) Weybridge RC (Bolding/Beagley)─────────┘ Race 26 09:38                             │                                           │
                                                                                        ├───────────────────────────────────────────┘
 89) Beccles RC (Halton─Farrow/Banham)──────┐                                           │ Race 71 11:42                             
                                            ├───────────────────────────────────────────┘
 90) Broxbourne RC (Goodwin/Wyatt)──────────┘ Race 21 09:25                             

Junior 14 Double Sculls

 123) Sudbury RC (Stock/Cook)──────────────────┐                                              
                                               ├──────────────────────────────────────────────┐
 124) Peterborough City (Hart/Marshall)────────┘ Race 41 10:20                                │                                              
                                                                                              ├──────────────────────────────────────────────┐
 125) Nottingham (McLardy/Parnell)────────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 97 12:54                                │
                                                                                                                                             │                                              
 126) Champion of the Thames (Haynes/Wheatley)─┐                                                                                             ├──────────────────────────────────────────────
                                               ├──────────────────────────────────────────────┐                                              │ Race 177 16:34                               
 127) Broxbourne RC (Stride/Carter)────────────┘ Race 42 10:22                                │                                              │
                                                                                              ├──────────────────────────────────────────────┘
 128) St Ives RC (Cook/Gawin)──────────────────┐                                              │ Race 102 13:07                               
                                               ├──────────────────────────────────────────────┘
 129) Peterborough City (Veal─Gray/Richardson)─┘ Race 43 10:25                                

Women's Junior 15 Double Sculls

 152) Weybridge RC (Morris/Dyer)─────────────┐                                            
                                             ├────────────────────────────────────────────┐
 153) Peterborough City (Swain/Macfarlane)───┘ Race 12 09:00                              │                                            
                                                                                          ├────────────────────────────────────────────┐
 154) Broxbourne RC (Mould/Taylor)────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 59 11:09                              │
                                                                                                                                       │                                            
 155) St Ives RC (Enticknap/Milner)──────────┐                                                                                         ├────────────────────────────────────────────
                                             ├────────────────────────────────────────────┐                                            │ Race 141 14:55                             
 156) Champion of the Thames (Emond/Stewart)─┘ Race 17 09:14                              │                                            │
                                                                                          ├────────────────────────────────────────────┘
 157) Sudbury RC (Adams/Lockyer)─────────────┐                                            │ Race 68 11:34                              
                                             ├────────────────────────────────────────────┘
 158) Peterborough City (Phillips/Lawless)───┘ Race 18 09:16                              

Veteran C Sculls

 192) Northampton (Tanqueray)────────┐                                    
                                     ├────────────────────────────────────┐
 193) Deben RC (Earnshaw)────────────┘ Race 19 09:19                      │                                    
                                                                          ├────────────────────────────────────┐
 194) Cantabrigian (Richardson)───────────────────────────────────────────┘ Race 76 11:56                      │                                    
                                                                                                               ├────────────────────────────────────
 195) Yare RC (Postlethwaite)─────────────────────────────────────────────┐                                    │ Race 150 15:19                     
                                                                          │                                    │
 196) Hollowell Scullers (Rudkin)────┐                                    ├────────────────────────────────────┘
                                     ├────────────────────────────────────┘ Race 75 11:53                      
 197) Champion of the Thames (Jones)─┘ Race 11 08:57                      

Women's Junior 15 Sculls

 265) Weybridge RC (Dailey)────────────────┐                                          
                                           ├──────────────────────────────────────────┐
 266) Champion of the Thames (Emond)───────┘ Race 32 09:55                            │                                          
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┐
 267) Northampton (Tanqueray)─────────────────────────────────────────────────────────┘ Race 84 12:18                            │
                                                                                                                                 │                                          
 268) St Ives RC (Milner)──────────────────┐                                                                                     ├──────────────────────────────────────────
                                           ├──────────────────────────────────────────┐                                          │ Race 169 16:12                           
 269) Kings School Rochester BC (Nicholls)─┘ Race 33 09:58                            │                                          │
                                                                                      ├──────────────────────────────────────────┘
 270) Yare RC (Evans)──────────────────────┐                                          │ Race 83 12:15                            
                                           ├──────────────────────────────────────────┘
 271) Weybridge RC (Fisher)────────────────┘ Race 34 10:00